Back to list

Results

Geneva Tournament
SUI Genève
October 5, 2019 - October 6, 2019

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VISMARA Federico 1997 M ITA
2 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
3 N VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
3 N HADZIC Alen 1991 M USA
5 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
6 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
7 N TAN Weixuan 1998 M SGP
8 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
9 N LEONE Francesco 2000 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
10 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
11 N METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
12 N GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
13 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
14 N BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
15 N DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
16 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
17 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
18 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
19 N CHASSEUR Eugenio 1998 M ITA CS IVREA (ITA)
19 N PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
21 N MARENCO Federico 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
22 N HADDAD Justin 2002 M USA
23 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
24 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
25 N ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
26 N SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
27 N BITSCH Peter 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
28 N TRADARDI Eugenio 1997 M ITA CS IVREA (ITA)
29 N ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
30 N HUNGERBÜHLER Alexandre 2001 M SUI CAL Lausanne (SUI)
31 N LERZER Till 2000 M SUI ZFC Zürich (SUI)
32 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
33 N KHREBTOV Andrei 1977 M KGZ
34 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
35 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
36 N ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
37 N KAVVADIAS Savvas 1992 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
38 N SINGH Udaivir 1995 M IND
39 N KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
40 N SABEAU Vincent 1989 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
41 N LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
42 N TACCANI Alessandro 1992 M ARG LUG Lugano (SUI)
43 N GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock FC (GBR)
44 N JEUNET MANCY Gregory 1983 M FRA VENISSIEUX (FRA)
45 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
46 N FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
47 N MESSMER Tobias 1988 M SUI SEB Basel (SUI)
48 N LANTERI Marc-Antoine 1995 M FRA LE CANNET ES (FRA)
49 N PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
50 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
51 N CHENAUX Alec 1994 M SUI SEB Basel (SUI)
52 N ZYBACH Lenny 2001 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
53 N JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
54 N MARCHAND Charles Edouard 2000 M SUI CAL Lausanne (SUI)
55 N BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
56 N SPONGA Luca 1991 M SUI ZFC Zürich (SUI)
57 N CACERES CASTELLANOS Mario Estiben 1995 M COL
58 N MATHIS Kei 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
59 N BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
60 N ODGERS James 1998 M GBR
61 N SOUTULLO Jordi 2002 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
62 N WITTWER Damien 1987 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
63 N TAVAZZI Alessandro 1998 M SUI FCB Bern (SUI)
64 N SANDERS Ian 1999 M USA
65 N MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
66 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
67 N HAN Elliot Yi Heng 2002 M SGP MDF (SGP)
68 N CERTO Diego Amedeo 1999 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
69 A GERNER Julien 2001 M SUI CEFL Florimont (SUI)
70 N CAVADINI Lazare 2002 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
71 N FEROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
71 N WICHT Matteo 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
73 N SALEKI Adrien 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
74 N CRIBLEZ Lorin Noam 1998 M SUI FCB Bern (SUI)
75 N ROBERT Julien 1996 M FRA AUVERGNE TE (FRA)
76 N KARAKOLIS Kosmas 1992 M GRE L.X.THESSALONIKIS (GRE)
77 N KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
78 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
79 N FOUILLARD Thierry 1971 M FRA COLMAR SR (FRA)
80 N CHRISTIN Thibault 1994 M FRA DECINES (FRA)
81 N 1st round ALAVOINE LONGUET Etienne 1996 M FRA CHALON SAONE (FRA)
82 N 1st round HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
83 N 1st round RIVERA DAVID Paul 2001 M SUI CAL Lausanne (SUI)
84 N 1st round BORER Jovan 2000 M SUI BFC Basel (SUI)
85 N 1st round JENNY David 2000 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
86 N 1st round LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
87 N 1st round AUBRY Mathis 1995 M FRA AVON US (FRA)
87 N 1st round ORICCHIO Giuseppe 2000 M SUI LUG Lugano (SUI)
89 N 1st round BAY COLOMBANO Emmanuel 1985 M ARG
90 N 1st round BROGER Fabian 1997 M SUI FCB Bern (SUI)
91 N 1st round STRUBIN Arnaud 1991 M SUI SEG Geneve (SUI)
92 N 1st round CASTEJON Davide Alejandro 2002 M SUI SAL Lugano (SUI)
93 N 1st round BALKA Clément 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
94 N 1st round SHEUM Bron 2000 M SGP
95 N 1st round FRAUCHIGER Alastair 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
96 N 1st round BOROSAK Hrvoje 1976 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
97 N 1st round WADE Oliver Samuel 1999 M GBR SC Den Bosch (NED)
98 N 1st round BONNOT Antonin 1988 M FRA DECINES (FRA)
99 N 1st round VEYSEY Arlen 2000 M GBR
F 1st round BORDIER Stephane 1974 M SUI BFC Basel (SUI)
A 1st round DE SEPIBUS Severin 1983 M SUI AFZ Zürich (SUI)
F 1st round FAVRE Aurèle 2004 M SUI FCB Bern (SUI)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
2 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
3 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA St. Moritz Fencing Club (SUI)
3 N PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
5 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
6 N KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
7 N ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
8 N WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
9 N HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
9 N PIEKARSKA Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
11 N BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
12 N BRIASCO Brenda 1991 F ITA
13 N ZAMACHOWSKA Aleksandra 1995 F POL KKS Krakow (POL)
14 N FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
15 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
16 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
17 N SWATOWSKA Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
18 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
19 N JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
20 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
21 N BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
22 N CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
23 N BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
24 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
25 N SIGNANI Isabella 1995 F ITA CDS Ravennate (ITA)
26 N ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
27 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
28 N MARTINI Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
29 N PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
30 N SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
31 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
32 N SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont (SUI)
33 N ROATO Ginevra 1996 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
34 N PERNA Elena 1999 F ITA CS Pettorelli di Piacenza (ITA)
35 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
36 N EMMENEGGER Manon 1997 F SUI ZFC Zürich (SUI)
37 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
38 N CISNEROS Alejandra 1990 F ESP CE-M (ESP)
39 N SAUDO Sophie 1979 F FRA
40 N VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
41 N LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
42 N STAEHLI Martina 1993 F SUI SEB Basel (SUI)
43 N SOUTHERN Emily 1994 F GBR
44 N LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
45 N BURKHARD Isabelle 2001 F SUI FCB Bern (SUI)
45 N VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
47 N RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
48 N REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
49 N BREITWIESER Carolin 1999 F GER TSG Friesenheim (GER)
50 N VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
51 N MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
52 N AMBROSI Isabella 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
53 N KOCH Viktoria-Luise 1994 F SUI BFC Basel (SUI)
54 N KAMENISCAKOVA Ida 1983 F SVK SV Wangen (GER)
55 N CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
56 N ENGLERT URRUTIA Melisa Lara 1991 F ARG
57 N IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
58 N LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
59 N KROESE Roos 1996 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
60 N LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
61 N DALAL Sheetal 2002 F IND
62 N GEROUDET Justine 1992 F SUI SES Sion (SUI)
63 N LIM Cheryl 1993 F SGP
64 N LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
65 N 1st round HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
66 N 1st round ARAUJO Manuela 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
67 N 1st round BLANCHET Laëtitia 2000 F SUI SES Sion (SUI)
68 N 1st round ALSHATTI Reem 1995 F KUW
69 N 1st round CAICEDO GRUESO Eliana 1993 F COL
70 N 1st round CHALON Estelle 2001 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
71 N 1st round AEBI Lara 1998 F SUI AFCB Bern (SUI)
72 N 1st round JAMIESON Rebecca 1990 F NZL
73 N 1st round FAN Yun-Cian 2003 F TPE
74 N 1st round SIMIC Ivana 1988 F RSA TFS Johannesburg (RSA)
74 N 1st round KHATRI Taniksha 2003 F IND
76 N 1st round CHWOJNIK Tamara 1998 F ARG GARDANNE LL (FRA)
77 N 1st round CHEN Syuan-Yu 2000 F TPE
78 N 1st round ENKERLI Hanna 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
79 N 1st round BERGER Marion 1992 F FRA STE SIGOLENE (FRA)
80 N 1st round CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
81 N 1st round PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
82 N 1st round SCHERRER Angelina 1998 F SUI FCSG St. Gallen (SUI)
83 N 1st round BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
84 N 1st round FANTINI Francesca 1999 F ITA CS Ravennate della Spada (ITA)
85 N 1st round ZAJAROVA Valeria 1970 F ESP
F 1st round BERENDS Carmen 1994 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
F 1st round HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
F 1st round HARGINA Silke 1981 F GER FS Pforzheim (GER)
F 1st round PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)