Back to list

Results

28. SISTA-SFZ International
NED Amsterdam
September 7, 2019 - September 8, 2019

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MINUTO Martino 1988 M TUR
2 N CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
3 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
3 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
5 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
6 N GASSNER Ethan 2001 M USA
7 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
8 N GUERRA Filippo 1993 M ITA
9 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
10 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
11 N ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
12 N CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
13 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
14 N PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
15 N MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
16 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
17 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
18 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
19 N BESSY Matthieu 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
20 N OU Feng Ming 1987 M TPE
21 N MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
22 N SEYTOR Kim 2000 M FRA
23 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
24 N LECONTE Raphael 1998 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
25 N BEKKAT Thibault 1995 M FRA PARIS TA (FRA)
26 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
27 N BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
28 N SWEET Mikhail 1996 M CAN
29 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
30 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
31 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
32 N FORMOSA Adrien 1985 M FRA PARIS CEFC (FRA)
33 N BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club (GBR)
34 N MABILEAU Louis 1998 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
35 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
36 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
36 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
38 N ROHLFS Matthijs 1981 M NED SC Amsterdam (NED)
39 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
40 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
41 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
42 N HSU Shuo Ting 1997 M TPE
42 N PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
44 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
45 N BENSAID Benoit 1995 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
46 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
47 N GARROUSTE Alban 1994 M FRA PARIS TA (FRA)
47 N PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
49 N MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
50 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
51 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
52 N VARGAS ESCOBAR Tomas 2001 M COL
53 N LIM Alex 1986 M CAN
54 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
55 N KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
56 N PORFY Tamas 1987 M HUN
57 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
58 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
59 N VALENTIN Thibaut 1996 M FRA METZ SE (FRA)
60 N KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
61 N SNIJDER Ivo 2000 M NED
62 N DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
63 N KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
64 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
65 N MONDT Bas 1960 M NED Holland Schermen (NED)
66 N DE WAAL Dieter 1969 M NED
67 N FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
68 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
69 N 1st round SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
70 N 1st round VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
71 N 1st round STILLMAN Patrick 1997 M GBR
72 N 1st round HSIEH Cheng-Yen 2000 M TPE
73 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
74 N 1st round MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
75 N 1st round DUIVENVOORDEN Glenn 2001 M NED
75 N 1st round PETRELLI Luca 2002 M NED s.v. Heerenleed (NED)
77 N 1st round DE VRIES Oscar 2001 M NED s.v. Heerenleed (NED)
78 N 1st round WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
79 N 1st round KONING Servaes 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
80 N 1st round ZIJLSTRA Koos 1947 M NED
81 N 1st round HASSE Malte 2002 M GER SV Alfeld (GER)
81 N 1st round KENNEDY Juriaan 1991 M NED
83 N 1st round STRUNKS Jeffrey 1983 M NED
83 N 1st round VAN DER KLEI Thor 1972 M NED
85 N 1st round DE WAAL Sigert 2004 M NED Holland Schermen (NED)
86 N 1st round SIERMANN Bas 2004 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
2 N RYAN Kelleigh 1987 F CAN
3 A CAMMILLETTI Marta 1984 F ITA
3 N KARAMETE Irem 1993 F TUR Istanbul Hasal (TUR)
5 N BEARDMORE Kate 1997 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
6 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT AFC Salzburg (AUT)
7 N RENTIER Eline 1996 F NED SC Amsterdam (NED)
8 N DAJCIC Marcela 1993 F CRO MK Dubrava (CRO)
9 N HERNANDEZ Alely 1991 F MEX
10 N OJEDA Barbara 1993 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
11 N CENKER Freya 1994 F AUT FU Mödling (AUT)
12 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
13 N CHART Yvonne 1996 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
14 N HOOSHI Erica 2003 F USA
15 N MCDERMOTT Chiara 1994 F GBR Crawley Sword Club (GBR)
16 N BEATTIE Keziah 1998 F IRL
17 N VIDAL Alice 1994 F FRA PARIS TA (FRA)
18 N BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
19 N WARRENDER Emily 1986 F GBR
20 N GROSLAMBERT Delphine 1989 F BEL CE Européen de Bruxelles (BEL)
21 N SMITH Katie 1996 F GBR Edinburgh FC (GBR)
22 N MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
23 N DEGERMAN Ruusa 1989 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
24 N ORTIZ SANCHEZ Camila Alexandra 1998 F ECU
25 N BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
26 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
27 N ENRIGHT Irene 1977 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
28 N SUDDERICK Zoe 1996 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
29 N FIHOSY Ayesha 1996 F GBR Salle Boston (GBR)
30 N BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
31 N DICKSON Chloe 1995 F GBR Edinburgh FC (GBR)
32 N 1st round TULEN Lola 1992 F NED SC Amsterdam (NED)
33 N 1st round KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
34 N 1st round MIKHALEVA Oxana 1983 F GBR
35 N 1st round KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
36 N 1st round COUZOFF Amalia 1984 F GBR Academy (GBR)
37 N 1st round ABUJBARA Amira 1994 F QAT
38 N 1st round DE GRAAF-STOEL Mieke 1957 F NED s.v. Scaramouche (NED)
38 N 1st round JANS KÖHNEKE Maria 2003 F NED SC Amsterdam (NED)

Sabre Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
2 N ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
3 N ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
3 N KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
5 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
6 N LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
7 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
8 N DINU Nicholas 2002 M CAN
9 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
10 N ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
10 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
12 N GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC (HUN)
13 N WESTERN REYES Rafael 1990 M PUR
14 N ZUMENTS Evgeniy 1986 M LAT
15 N SOLANO Gonzalo 1994 M ESP CE-M (ESP)
16 N ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
17 N SILANTYEV Nikita 1989 M USA TSG Kaiserslautern (GER)
18 N ROESINK Bela 1992 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
19 N DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
19 N JACQUES Philippe 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
21 N NIVARD Daniel 1985 M NED SC Amsterdam (NED)
22 N HOWES Nicholas 1998 M GBR
23 N BRAJDIC Josip 1996 M CRO
24 N KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
25 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
26 N PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
27 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
28 N DEMEESTER--BERNAMONT Nathan 1999 M FRA LILLE VAUBAN (FRA)
29 N HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
30 N GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
31 N MATIAS Nicolas 1997 M POR
32 N NOTZON David 1995 M SUI CEF Founex (SUI)
33 N GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
34 N WINIGER Lothar 1986 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
35 N BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
36 N BONFELD Konstantin 1978 M ISR
37 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
38 N SRP Sasa 1996 M CZE Sokol Brno (CZE)
39 N PIMENAU Aleh 1961 M NED s.v. Scaramouche (NED)
40 N REMSTEDT Leo Christopher 1998 M GER FC Lütjensee (GER)
41 N SPEELMAN Nico 1984 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
42 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
42 N HOWES Peter 1964 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
44 N BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
44 N WAASDORP Ryan 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
46 N 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
47 N 1st round DE WITT Magnus 1988 M GER FC Reykjavik (ISL)
48 N 1st round VAN HASELEN Christian 1965 M NED s.v. Surtout (NED)
49 N 1st round BONIFACIO Gustavo 1990 M POR
50 N 1st round VAN DE BRAND Jan 1900 M NED
51 N 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)
51 N 1st round HENDRIKS Jasper 2005 M NED
53 N 1st round SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
54 N 1st round MARACZ Laszlo 1960 M HUN TFSE (HUN)
55 N 1st round POLAK Martijn 1967 M NED s.v. Scaramouche (NED)
A 1st round ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)