Back to list

Results

Lahn Cup
GER Marburg
February 2, 2019 - February 2, 2019

Foil Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHNARR Sophia 2006 F GER TFC Hanau (GER)
2 N BLUM Luna 2005 F GER TFC Hanau (GER)
3 N HOFFMANN Lina 2006 F GER PSV Weimar (GER)
3 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
5 N LÜBEN Clara- Marlene 2006 F GER SC Berlin (GER)
6 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
7 N PERL Marie 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
9 N SCHNARR Pia 2005 F GER TFC Hanau (GER)
10 N DE BOER Patricia 2005 F GER TFC Hanau (GER)
11 N SCHNEIDER Emelie 2005 F GER TV Jahn Siegen (GER)
12 N LÄUTER Amelie 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
13 N STRONGOLI Erika 2006 F GER SKG Oberhöchstadt (GER)
14 N SALIM Leila Yasmin 2006 F GER FS TV Langen (GER)
15 N METZ Thea 2006 F GER TFC Hanau (GER)
16 N PFOUGA Lara 2006 F GER Darmstädter FC (GER)
17 N SCHLAUTMANN Josefine 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
18 N BURT Elena 2006 F GER TV Jahn Siegen (GER)
19 N DEMEL Freya 2006 F GER Darmstädter FC (GER)
20 N BEBERHOLD Lara 2006 F GER PSV Weimar (GER)
20 N RITZHEIM Finnja 2006 F GER Darmstädter FC (GER)

Foil Men's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
2 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
3 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
3 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER USC Magdeburg (GER)
5 N BRINKMANN Paul 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
7 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA (GER)
10 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
11 N WOHLGEMUTH Jan 2007 M GER FC Moers (GER)
12 N WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus (GER)
13 N NABATIFAR AFSHIN 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
14 N WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
15 N HERWIG Quentin 2008 M GER VFL Marburg FA (GER)
16 N WOSCH Clemens 2007 M GER TG Dörnigheim (GER)
17 N BATE Jamie Ronald 2007 M GER OSC Berlin (GER)
18 N TAAPKEN Simon 2007 M GER Wiesbadener FC (GER)
19 N RITTER Valentin 2008 M GER PFC Potsdam (GER)
20 N ECKNER Lykko 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
21 N RUST Philipp 2008 M GER VFL Marburg FA (GER)
22 N LAUFHÜTTE Piet 2007 M GER VFL Marburg FA (GER)
23 N FAITZ Theodor 2007 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
24 N KRIEGS Sonny 2008 M GER OSC Berlin (GER)
25 N ENNS Arthur 2007 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
26 N LEE Matteo 2008 M GER Darmstädter FC (GER)
27 N OPSOMER Lucas-Leander 2008 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
28 N BURGER Matthis 2008 M GER VFL Marburg FA (GER)
29 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
30 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
31 N OSTER Jan-Niklas 2007 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
32 N SALOMON Felix 2008 M GER MTV Giessen (GER)
33 N VÖLSCH Henk 2007 M GER VFL Marburg FA (GER)
34 N KONRADI Jonas 2008 M GER Darmstädter FC (GER)

Foil Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim (GER)
3 N JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
3 N LINDNER Ruben 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
5 N SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER Remscheider SV (GER)
7 N KESSLER Erik 2005 M GER TFC Hanau (GER)
8 N MÖRGELIN Noah 2005 M GER TSG Weinheim (GER)
9 N TIPPMER Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
10 N LUDWIG Daniel 2006 M GER VFL Marburg FA (GER)
11 N EICH Anselm Theodor 2005 M GER TSG Weinheim (GER)
12 N HAHN Ansgar Thoralf Rune 2005 M GER VFL Marburg FA (GER)
13 N BEIERER Henri 2005 M GER Wiesbadener FC (GER)
14 N LANGHANS Tim 2006 M GER SKG Oberhöchstadt (GER)
15 N LOTT Ben 2005 M GER MTV Giessen (GER)
16 N OCKENFELS Robert 2006 M GER TFC Hanau (GER)
17 N GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
18 N LORENZ Thies 2005 M GER TFC Hanau (GER)
19 N REKOW Jan Moritz 2006 M GER TV Neu Isenburg (GER)
20 N VALLAT Rémi 2006 M FRA TFC Hanau (GER)
21 N TEROL Antonio 2006 M ESP SKG Oberhöchstadt (GER)
22 N NICZYPORUK Samuel 2006 M GER VFL Marburg FA (GER)
23 N MAAS Joseph 2006 M GER MTV Mainz (GER)
24 N MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
25 N WEKENBORG Justus 2006 M GER Darmstädter FC (GER)

Foil Women's U10+U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WALL Alexandra 2009 F GER VFL Marburg FA (GER)
2 N MOSKVITIN Nika 2009 F GER TV Jahn Siegen (GER)
3 N BRUOGNOLO Elisa 2009 F GER VFL Marburg FA (GER)
3 N KRAFT Vivian 2009 F GER TSG Weinheim (GER)
5 N ABILGAARD Lynn 2009 F GER Darmstädter FC (GER)
6 N BRUOGNOLO Lara 2011 F GER

Foil Women's U12+U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
2 N HERWIG Merle 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
3 N FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
3 N LEISTER Jade Marie 2007 F GER VFL Wolfsburg (GER)
5 N KÖSLING Anik 2008 F GER USC Magdeburg (GER)
6 N BÖCKING Mia 2007 F GER TV Jahn Siegen (GER)
7 N HERWIG Finja Malu 2007 F GER VFL Marburg FA (GER)
8 N HASSINGER Sophie 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
9 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
10 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
11 N BÜDENBENDER Adriana Johanna 2007 F GER TV Jahn Siegen (GER)
12 N BAAS Svenja 2007 F GER TFC Hanau (GER)
13 N KLIMEK Leah 2008 F GER SC Berlin (GER)
14 N BÄR Angelique 2007 F GER VFL Wolfsburg (GER)
15 N SCHMIDT Charlotte 2007 F GER SVA Oranienburg (GER)
16 N JENSEN Julia 2008 F GER TSG Weinheim (GER)
17 N HAUPT Emely 2008 F GER PSV Weimar (GER)
18 N BARKHOLZ Amelie 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
19 N SCHNEIDER Marit 2008 F GER TV Jahn Siegen (GER)

Foil Men's U10+U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KÖTHE Joscha 2009 M GER FC Rüsselsheim (GER)
2 N SCHMIDT Adrian 2009 M GER TV Jahn Siegen (GER)
3 N GREBING Jonathan Alexander 2010 M GER VFL Marburg FA (GER)
3 N GREBING Julian Richard 2009 M GER VFL Marburg FA (GER)
5 N LEISTER Claas Broder 2009 M GER MTV Gifhorn (GER)
6 N LOCAYEF Luiz 2009 M GER VFL Marburg FA (GER)
7 N GROß Maximilian Daniel 2009 M GER TV Jahn Siegen (GER)
8 N FRENKLER Matthis 2009 M GER VFL Marburg FA (GER)
9 N MANIA Christoph 2009 M GER VFL Marburg FA (GER)
10 N LOTT Felix 2009 M GER MTV Giessen (GER)