Back to list

Results

Hoolgaascht Turnier
GER Schwäbisch-Hall
February 10, 2018 - February 11, 2018

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 SCHMITT Christopher 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
3 WILLRETT Moritz 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
3 ROSENAU Janne 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI Heidenheimer SB (GER)
6 BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
7 KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
8 SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
10 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
11 JIMENEZ Carlos 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
12 REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
13 BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
14 GIESE Till Julius 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
15 TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
16 VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 SCHWITZER Benjamin 2003 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
18 SMRCEK Simon 2001 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
19 HÄUBER Laurenz 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
20 SCHMID Hannes 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
21 MEZ Maxime 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
22 KAZMAIER Julius 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
23 SHAPIRO Ronald 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
24 KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 VAR Kerim 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
26 GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
27 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
28 RENZ Dominik 2004 M GER TSV Laupheim (GER)
29 EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
30 TSIAGKANAS Athanasios 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
31 KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
32 BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
33 SZALAY Ben 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
34 WICHMANN Daniel 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
35 RÖHM Nils 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
36 GENTNER Julian 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
37 RITZ Felix 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
38 BAYER Jan 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
39 ENDLÉ Filip 2003 M FRA Eintracht Frankfurt (GER)
40 HEUSEL Leopold 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
41 HOCHWALD Samuel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
42 LENHARDT Jan-Philipp 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
43 BRUDI Kevin 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
44 BRAUN Fabian 2002 M GER TG Schwenningen (GER)
45 HENZLER Henry 2002 M GER SV Esslingen (GER)
46 SCHOSTAL Riko 2003 M GER FC Mosbach (GER)
47 WEGNER Moritz 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
48 GAVRAN Luke 2002 M GER FC Mosbach (GER)
49 1st round ACHNITZ Valentin 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
50 1st round KUNATH Maximilian 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
51 1st round SCHUMACHER Marcel 2003 M GER TSV Crailsheim (GER)
52 1st round MEINHARDT Patrick 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
53 1st round KOBETS Alexander 2003 M UKR SV Böblingen (GER)
54 1st round HÄUßERMANN Noah 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
55 1st round ZAISER Jonas 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
56 1st round PFLÜGER Nils Henrik 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
57 1st round IMMER Jaron 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
57 1st round KRATZER Felix 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
59 1st round KUNATH Florian 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEIDENHEIMER SB       GER Heidenheimer SB (GER)
1 REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
1 MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI Heidenheimer SB (GER)
1 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
1 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 TSG REUTLINGEN       GER TSG Reutlingen (GER)
2 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 VAR Kerim 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 TSIAGKANAS Athanasios 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 TSF DITZINGEN       GER TSF Ditzingen (GER)
3 HÄUBER Laurenz 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
3 JIMENEZ Carlos 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
3 SHAPIRO Ronald 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
3 SCHMITT Christopher 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
4 HEIDENHEIMER SB 2       GER Heidenheimer SB (GER)
4 EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
4 VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
4 KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
4 SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 MEINHARDT Patrick 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
5 WEGNER Moritz 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
5 TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
5 VOGEL Achim 1967 M GER PSV Stuttgart (GER)
5 BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
6 TSF DITZINGEN 2       GER TSF Ditzingen (GER)
6 SZALAY Ben 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
6 WILLRETT Moritz 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
6 LENHARDT Jan-Philipp 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
7 TSG REUTLINGEN 2       GER TSG Reutlingen (GER)
7 KAZMAIER Julius 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
7 RÖHM Nils 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
7 HÄUßERMANN Noah 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
7 GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
3 KOIOU Raphaelia 2004 F GER SV Böblingen (GER)
3 ZERRWECK Lina 2004 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
5 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
6 KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
9 GEIST Franziska 2002 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 TOUMI Sarah-Lisa 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 SIEWERT Alexandra 2002 F GER Mannheimer FC (GER)
13 HOGENMÜLLER Louisa 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
14 AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
15 PAHLOW Johanna 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
16 SHAPOVALOV Elisabeth 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
17 GECKELER Ann-Sophie 2003 F GER TSG Reutlingen (GER)
18 YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
19 NOEVER Cira 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
20 KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 SCHATTON Sarah 2003 F GER TG Schwenningen (GER)
22 THOLEN Janneke 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
23 STEIN Hannah 2001 F GER Fechterring Hochwald (GER)
24 LÄMMLER Charis 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
25 SANDER Emilia 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
26 RANK Marie Leonore 2005 F GER FS Pforzheim (GER)
27 BENGEL Johanna 2005 F GER FC Mosbach (GER)
28 STEFFENS Emma 2003 F GER SSG Bensheim (GER)
29 BENGEL Katharina 2002 F GER FC Mosbach (GER)
30 HAUFF Hanna 2003 F GER TSF Ditzingen (GER)
31 REISER Viktoria 2003 F GER TSG Backnang (GER)
32 JELITTO Jenny 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
33 1st round EURICH Maya Sofie 2003 F GER TSV Crailsheim (GER)
34 1st round SCHILL Sophie 2003 F GER TSG Reutlingen (GER)
35 1st round BREUNIG Tanja 2003 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
36 1st round DOBLER Sofie Felicia 2005 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
37 1st round BREUNIG Katja 2005 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEIDENHEIMER SB       GER Heidenheimer SB (GER)
1 ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
1 ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
1 KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
1 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 TSF DITZINGEN       GER TSF Ditzingen (GER)
2 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
2 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
2 THOLEN Janneke 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
2 AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
3 HEIDENHEIMER SB 2       GER Heidenheimer SB (GER)
3 SHAPOVALOV Elisabeth 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 GEIST Franziska 2002 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 JELITTO Jenny 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 TG SCHWENNINGEN       GER TG Schwenningen (GER)
4 SCHATTON Sarah 2003 F GER TG Schwenningen (GER)
4 LÄMMLER Charis 2005 F GER TG Schwenningen (GER)
4 PAHLOW Johanna 2005 F GER TG Schwenningen (GER)