Back to list

Results

Vienna House Easy Cup
GER Osnabrück
January 18, 2020 - January 19, 2020

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
6 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 N HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
10 N JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
11 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N COUROUBLE Joelle 2004 F GER Lüdenscheider TV (GER)
13 N GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
14 N VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
15 N BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
16 N JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 N ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
18 N LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 N KROESE Katelijne 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
20 N WEDEL Floria 2003 F GER OFC Bonn (GER)
21 N PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
22 N MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
23 N MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 N BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
25 N ARNDT Fabienne 2004 F GER Quernheimer FC (GER)
26 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
28 N BRAUKMANN Anna 2002 F GER Neusser SV (GER)
29 N SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
30 N RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
31 N ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
32 N VON PRONDZINSKI Maja 2001 F GER Wuppertaler FC (GER)
33 N STEFFENS Eva 2006 F GER Mannheimer FC (GER)
34 N HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 N AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
36 N DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
37 N MENDE Marah 2004 F GER FC Leipzig (GER)
38 N KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
39 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
40 N YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
41 N PAULSFELD Alexia 2002 F GER FC Kassel (GER)
42 N MEIER Jana 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
43 N KETTLING Lotte 2000 F GER Herner TC (GER)
44 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
45 N WIRTH ZUR OSTEN Klara 2002 F GER FSG Warendorf (GER)
46 N REIHS Alina Victoria 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
47 N BENABBOU Shirin 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
48 N PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
49 N NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
49 N MORCZYNSKI Dagmara 2003 F GER FC Grunewald (GER)
51 N HÖSEL Pia Rhianna 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
52 N VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
53 N THOLEN Janneke 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
54 N SÜVERN Elisa 2003 F GER FC Kassel (GER)
55 N GIESE Victoria 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
56 N HAHN Dorothee Sophie 2004 F GER MTV Braunschweig (GER)
56 N STOLTE Caitlin 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
58 N SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
59 N TEPE Sina 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
60 N WALL Loreley Thais 2005 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
61 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED Fencing Ermelo (NED)
62 N PFEIFFER Nina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
63 N HERZ Amelie 2003 F GER FC Leipzig (GER)
64 N LIETO Alyssa 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
65 N Round WRAGE Emilie 2004 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
66 N Round MÜLLER Tomke 2003 F GER 1. FC Holz (GER)
67 N Round HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
68 N Round SCHICKER Jana 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
69 N Round LOHSE Freda 2000 F GER MTV Minden (GER)
70 A Round DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
71 N 1st round THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
72 N 1st round ARAZYAN Elen 2006 F ARM Fechtergilde Südholstein (GER)
73 N 1st round FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
74 N 1st round BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
74 N 1st round BONACKER Julia 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
76 N 1st round HOTZE Jasmin 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
77 N 1st round VAN VLIET Jonna-Deva 2006 F GER FC Oldenburg (GER)
78 N 1st round ELSNER Zoe 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)