Back to list

Results

17. allstar cup 2019
GER Reutlingen
October 19, 2019 - October 19, 2019

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
2 N BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
3 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
6 N MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
7 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
11 N RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
12 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
13 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
14 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
15 N TÜRKIS Daniel 1986 M GER Darmstädter FC (GER)
16 N TALAN Jan 2000 M GER USC München (GER)
17 N BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 N JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 N LONGO Marco 1965 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 N TIMOSHENKO Kirill 1990 M RUS Frankfurter TV (GER)
22 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
23 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 N THIELE Tom 2000 M GER FC Leipzig (GER)
25 N LINDENMANN Bastian 1990 M GER TSG Reutlingen (GER)
26 N BELLMANN Achim 1957 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
28 N BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
29 N LIEBHABER Thilo 1981 M GER TG Frankenthal (GER)
30 N HUSEMANN Luca 1999 M GER EFG Essen (GER)
31 N KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
32 N DELFS Lennart 1994 M GER Elmshorner MTV (GER)
33 N KNEIST Toni 1984 M GER FC Offenbach (GER)
34 N MARCHET Alexander 1967 M GER Herner TC (GER)
35 N BIRKENMAIER Gerhard 1963 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
36 N WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
37 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
38 N LONZER Michael 1967 M GER USC München (GER)
39 N BITSCH Peter 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
40 N GIEßER Leon 2001 M GER FC Leipzig (GER)
41 N ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
42 N MITSCHANG Robert 1983 M GER SV Esslingen (GER)
43 N BAUM Stephan 1981 M GER OFC Bonn (GER)
44 N SENFTER Johannes 1997 M AUT TI Innsbruck (AUT)
45 N HESSE Jonas 1989 M GER OFC Bonn (GER)
46 N BRANDTS Robert 2002 M GER Lüdenscheider TV (GER)
47 N QUANZ Guido 1966 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
48 N RUPPERT Manuel 1984 M GER Fechterring Hochwald (GER)
49 N MESZAROS Maximilian 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 N SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
51 N REMPFER Fabio 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
52 N KLEINER Lukas 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 N MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
54 N REISS Hilmar 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
55 N WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
56 N WIESEMANN Johannes 1990 M GER Darmstädter FC (GER)
57 N FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
58 N PROHL Christopher 1984 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
59 N EVSENIN Egor 1995 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
60 N VANDIEKEN Karsten 1968 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
61 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
62 N DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
63 N PALTZ Raphael 1997 M GER Fechterring Hochwald (GER)
64 N BERGER Matthias 1969 M GER USC Magdeburg (GER)
65 N NAGEL Dominik 1964 M GER FC Gröbenzell (GER)
66 N LOOS Matthias 1977 M GER FC Grunewald (GER)
67 N BURKARDT Michael 1959 M GER Darmstädter FC (GER)
68 N GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
69 N SIEBER Marcel 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
70 N TRÜTZSCHLER Alexander 1973 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
71 N MORIK Marco 1993 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
72 N BRAUN Stefan 1984 M GER TSV Laupheim (GER)
73 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
74 N PICHLMEIER Martin 1980 M GER FC Gröbenzell (GER)
75 N KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
76 N VOß Thilo 1987 M GER TV Paderborn (GER)
77 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
78 N SCHALLER Martin 1970 M AUT TI Innsbruck (AUT)
79 N KULESOVS Vadims 1992 M LAT FC Grunewald (GER)
80 N SCHÄFER Tim 1995 M GER VFL Kirchheim (GER)
81 N HANSEL Thomas 1967 M GER Darmstädter FC (GER)
82 N LIBEDINSKY Manuel 1998 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
83 N FENDT Jochen 1962 M GER TG Schwenningen (GER)
84 N GRABARCZYK Oskar 1989 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
85 N HINZ Gerald 1965 M GER Elmshorner MTV (GER)
86 N HANS Bastian 1999 M GER TG Rohrbach (GER)
87 N CAPRIUOLO Roberto 1981 M ITA SV Böblingen (GER)
88 N MEZES Christian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
89 N AYALA Rodrigo 1972 M MEX Fechtzentrum Berlin (GER)
90 N RIEBLINGER Fabian 1999 M GER TV Augsburg (GER)
91 N FRAUEN Finn 2002 M GER Elmshorner MTV (GER)
92 N SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
93 N LAUE Richard 2000 M GER HC Bad Dürkheim (GER)
94 N GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
95 N RIEBLINGER Manuel 1999 M GER TV Augsburg (GER)
96 N STOERRLE Christopher 1988 M GER MTV München (GER)
97 N PETROV Pavel 1985 M RUS NightFencingLeague (RUS)
98 N REINHARDT Matthias 1993 M GER SV Böblingen (GER)
99 N BALZEREIT David 1994 M GER VFL Marburg FA (GER)
100 N KAPFFER Thiemo 1981 M GER FS Bielefelder TG (GER)
101 N KALLENBRUNNEN Mark 1999 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
102 N BAYER Sebastian 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
103 N JOOS Michael 1974 M GER TSG Reutlingen (GER)
104 N BREUER Fabian 1972 M GER FC Landau im ASV (GER)
105 N SCHÖNE Moritz 1992 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
106 N TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
107 N FENDT Lucas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
108 N MASTHOFF Bruno 1998 M GER EFG Essen (GER)
109 N MARHEINEKE Torsten 1965 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
110 N JUNG Gabriel 2004 M GER HC Bad Dürkheim (GER)
111 N MARKUS Daniel 1967 M GER USC München (GER)
112 N BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
113 N 1st round BEDAIR Brandon 1970 M USA Heidelberger FC/TSG R. (GER)
114 N 1st round BIRKENMAIER Marco 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
115 N 1st round JANDL Jacopo 1993 M AUT ASC Wien (AUT)
116 N 1st round MAHLER Hans-Michael 1959 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
117 N 1st round KARLE Daniel 1997 M GER SV Böblingen (GER)
118 N 1st round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
119 N 1st round FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR Bygdø FK (NOR)
120 N 1st round RATH Maximilian 1995 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
121 N 1st round LIEBHARDT Michael 1991 M GER TSV Laupheim (GER)
122 N 1st round KRON Benedikt 1984 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
123 N 1st round ROSSBACH Stefan 1985 M GER VT Zweibrücken (GER)
123 N 1st round BRAINMAN Daniel-Mike 1995 M GER Frankfurter TV (GER)
125 N 1st round PORA Valentin 1956 M ITA
125 N 1st round RUSCH Harald 1966 M GER MTV München (GER)
127 N 1st round ROMER Sebastian 1989 M GER SV Esslingen (GER)
128 N 1st round GASCHOTT Florian 1996 M GER TG Frankenthal (GER)
129 N 1st round FISCHER Thilo 1994 M GER TSF Ditzingen (GER)
130 N 1st round BAHR Tobias Thorsten 1995 M GER SV Böblingen (GER)
131 N 1st round MAYER Joachim 1960 M GER TSG Reutlingen (GER)
132 N 1st round ZYLKA Henryk 1955 M GER TG Landshut (GER)
133 N 1st round MOHR Walter Konrad 1997 M CRC FC Gröbenzell (GER)
134 N 1st round KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
135 N 1st round MENZEL Wolfgang 1996 M GER USC München (GER)
136 N 1st round AUERSWALD Marius 1999 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
136 N 1st round KOCBEK Vincenc Niclas 2002 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
138 N 1st round GODOH-WADA Leiji 1977 M GER FG Rotation Berlin (GER)
139 N 1st round SAUER Sebastian 1981 M GER Fechtclub München (GER)
140 N 1st round LUTZ Raphael 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
A HANSELAER Jeroen 1981 M BEL Omnisword (BEL)