Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Eislingen
December 7, 2013 - December 8, 2013

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 QUEROLI Caroline 1998 F FRA PARIS RCF (FRA)
2 MOSEYKO Alina 1997 F RUS
3 ZAHONYI Petra 1997 F HUN Karpati (HUN)
3 KOCHETOVA Anastasiya 1997 F RUS
5 POZDNIAKOVA Sofia 1997 F RUS
6 KELECSENYI Mirabella 1998 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 MATUSZAK Sylwia 1997 F POL KKSz Konin (POL)
8 O'BRIEN Regina 1997 F USA
9 BARNETT Mary 1999 F USA
10 GIMALAC Margaux 1997 F FRA ORLEANS CE (FRA)
11 MUKAE Ayaka 1998 F JPN
12 TURNBULL Isabel 1997 F GBR
13 TROFIMOVA Maria 1998 F RUS
14 NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
15 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 RYZHAKOVA Galina 1997 F RUS
17 MICHEL Violet 1998 F USA
18 TARTAKOVSKY Gabrielle 1997 F USA
19 KOCHETOVA Darya 1997 F RUS
19 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 NIKITINA Olga 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
21 GKOUNTOURA Theodora 1997 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
23 EMURA Misaki 1998 F JPN
24 LASOTA Marta 1998 F USA
25 MERZA Sarah 1998 F USA
26 SHEVELEVA Svetlana 1997 F RUS
27 TEN Kristina 1997 F RUS
28 PODPASKOVA Evgenia 1998 F RUS
29 BODROVA Ksenia 1997 F RUS
30 LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
31 VOLKMANN Valentina 1998 F GER TSG Eislingen (GER)
32 WALAS Natalia 1998 F POL TMS Sosnowiec (POL)
33 MEKINA Mariya 1998 F RUS
34 HUMM Regina 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
35 MAMEDOVA Milena 1997 F RUS
36 BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
37 HASSETT Tara 1997 F USA
38 HELL Alexandra 1997 F GER FR Nürnberg (GER)
38 DIEBOLD DE MELLIS Juliette 1997 F FRA PARIS USM (FRA)
40 GLADDISH Laura 1997 F GBR MX Fencing Club (GBR)
41 HIRN Laura 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
42 STEIGER Annika 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
43 TATARINTSEVA Anastasia 1997 F RUS
44 KROLIKOWSKA Nadia 1997 F POL TMS Sosnowiec (POL)
45 MAZUREK Marta 1998 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
46 CADLEY Galen 1998 F USA
46 DOMAGALA Vivien 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
48 KOVACS Eniko 1997 F HUN KVSE Budapest (HUN)
49 DAVE Riya 1997 F USA
50 LAUX Lea-Carlotta 1998 F GER FC Lütjensee (GER)
51 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
52 JOHNSON Edith 2000 F USA
53 PAPP Borbala 1998 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
54 BOSETTI Maddalena 1997 F ITA
55 KOSE Fatma Zehra 1997 F TUR
56 FLUMBORT Sara 1998 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
57 BARTH Julia 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
58 GKIONI Asimina 1999 F GRE A.O. PERSEAS (GRE)
59 WHANG Jessica 1998 F USA
60 ANCLADES Sarah 1999 F FRA TARBES ATE (FRA)
61 FIDANZI Laura 1998 F ITA
62 ALLOUCH Sarah 1998 F FRA TARBES ATE (FRA)
63 ANIL Shreya 1998 F GBR Camden FC (GBR)
64 CHART Maria 1998 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
65 SOLOVIEVA Anna 1997 F RUS
66 TOTH Reka 1997 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
67 TAKASHIMA Risa 1999 F JPN
68 VONGSAVADY Malina 1997 F FRA MEYLAN SE (FRA)
69 BERTHIER Mathilde 1997 F FRA PARIS RCF (FRA)
70 KERN Bianka 1999 F HUN KVSE Budapest (HUN)
71 FOURGEAUD Cindy 1998 F FRA BORDEAUX CAM (FRA)
71 FARKAS Kinga 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
73 BALOGH Zita 1999 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
74 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
75 GANS Marie Lucille 1998 F FRA TARBES ATE (FRA)
76 KOOS Greta 2000 F HUN Karpati (HUN)
77 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
78 MASSOU Jeromine 1997 F FRA PAU SECTION (FRA)
79 VERNYEL Sara 1997 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
80 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
80 OTTENBACHER Cara 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
82 KOSEL Antonia 1997 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
83 CORBY Jessica 1998 F GBR Salle Ossian (GBR)
84 POLENSKE Sofia 2000 F GER TV Ratingen (GER)
85 WAKITA Jumi 1999 F JPN
86 HNIDASHEVA Valeriia 2000 F UKR Cherkasy (UKR)
87 WAGNER Katharina 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
87 TOBIASZEWSKA Martyna 1997 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
89 CUNNINGHAM Sara 1999 F USA
90 GERBER Laure 1997 F SUI CEF Founex (SUI)
90 FAUSER Lisa 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
92 ROTH Katrin 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
93 LECLERC Clemence 1998 F FRA MARQUISAT (FRA)
94 CHOURI Maria Georgia 1999 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
95 GALIFRET Mathilde 1999 F FRA ORLEANS CE (FRA)
96 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
97 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
98 SZILAGYI Kinga 1998 F GER FR Nürnberg (GER)
99 JÄGER Claudia 1997 F AUT FC Villach (AUT)
100 JAMET Lucie 1999 F FRA
101 DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
102 OBERKIRCH Lina 1998 F GER Königsbacher SC (GER)
103 TOMALIK Lena 1999 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
104 SMITH Millie 1998 F GBR
105 BINDER Katja 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
106 FAHRI Monir 2002 F USA
107 MAZANKOVA Jana 1997 F CZE SK Houstka (CZE)
108 KORNETH Emese 1998 F HUN KVSE Budapest (HUN)
109 JENKINS Morgan 2001 F USA
110 MOFFAT Lizzie 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
111 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
112 SOKOLOWSKA Agnieszka 1998 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
113 KOCH Lara Katharina 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
114 HUMBERT Claire 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
115 KASPERS Maren 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
116 MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
117 INGOLDSBY Rebecca 1997 F GBR
118 MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
119 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
120 KARDOS Kata 1999 F HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
121 TROMPETA Clara 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
122 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
123 BORETZKI Nadine 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
124 BENESOVA Michaela 1997 F CZE SK Houstka (CZE)
125 ALEFS Luisa Katharina 1997 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
126 RUSHTON Georgia 1998 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
127 BUSCHBAUM Julia 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
128 TRAN Marie-Claire 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
129 FALB Rosa 2001 F GER KTF Luitpold München (GER)
130 JENKINS Ryan 2001 F USA
131 1st round VON GIERKE Indira 1997 F GER KTF Luitpold München (GER)
132 1st round SZABO Lili 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
133 1st round HUTTON Daisy 1998 F GBR MX Fencing Club (GBR)
134 1st round GUTBRECHT Julia 1997 F GER TV Ratingen (GER)
135 1st round HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
136 1st round BORETZKI Nicole 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
137 1st round ZIKOVA Oldriska 1997 F CZE SK Houstka (CZE)
138 1st round FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
139 1st round HEEPS Katie 1997 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
140 1st round KOBAYASHI Kanae 1997 F JPN
141 1st round SHIRAMINE Kyoka 1998 F JPN
142 1st round STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
143 1st round LIEBIG Anna 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
144 1st round WILHELM Lena 1997 F GER KTF Luitpold München (GER)
145 1st round KÖLLNER Kassandra 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
146 1st round YAMASHITA Ririka 1997 F JPN
147 1st round RÜTGERS Lisa 2000 F GER TV Ratingen (GER)
148 1st round SASAKI Mio 1997 F JPN
149 1st round KLAMM Amelie 2001 F GER TV Jahn Oelde (GER)
150 1st round HASHIMOTO Yuka 1997 F JPN
151 1st round SCHMOLZI Monique 1998 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
152 1st round KORENOVA Jitka 1998 F CZE SK Houstka (CZE)
153 1st round TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
154 1st round KUWAI Yurie 1997 F JPN
155 1st round IZUMISAWA Kanna 1997 F JPN
156 1st round MARCINIAK Agata 1999 F POL OS AZS Poznan (POL)
156 1st round PETRAUSCHKE Antonia 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
158 1st round HOHLFELD Lisa 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
159 1st round KIMURA Yui 1998 F JPN
160 1st round ABE Shiori 1997 F JPN
161 1st round SINGER Paula 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
162 1st round KANNO Maki 1997 F JPN
162 1st round KÜPPER Savina 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
162 1st round TSUBOI Ayana 1997 F JPN
162 1st round CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
162 1st round HALLIWELL Chloe 1998 F GBR
167 1st round PFLAUM Sarah 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
168 1st round DOMKE Katharina 2000 F GER TV Jahn Oelde (GER)
169 1st round VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
F LEITNER Dorka 1998 F HUN Debrecen (HUN)