Back to list

Results

27. Tournoi de la ville de Dijon
FRA Dijon
February 16, 2019 - February 17, 2019

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
2 N SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
3 N ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
3 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
5 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
6 N CANDREVA Greta 2002 F USA
7 N VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
8 N DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
9 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
10 N LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
11 N MASLENNIKOVA Sofya 2001 F RUS
12 N CONSTANTINO Lola 2001 F USA
13 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 N BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
15 N BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
15 N SAUMOVA Manana 1999 F RUS
17 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
18 N LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
19 N NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
20 N CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
21 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
21 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
23 N TURCSAK Bianka 2001 F HUN BVSC (HUN)
24 N DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
25 N VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
25 N IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
27 N KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
28 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
29 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
30 N KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
31 N SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
31 N SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
33 N TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
34 N SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
35 N KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
36 N SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
37 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
38 N SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
39 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
40 N MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
41 N LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
42 N MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
43 N KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
44 N KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
44 N VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
46 N LIPTHAY Hanna 2002 F HUN
47 N HERSANT Lydiane 1999 F FRA RENNES CSG (FRA)
48 N TORREGO Alicia 2002 F ESP CREA-M (ESP)
49 N TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
50 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
51 N MAYA Danierys 1999 F VEN
52 N ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
53 N POTOCKOVA Katerina 1999 F CZE SC Praha (CZE)
54 N LENTZ Helena 2000 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 N VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
56 N DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
57 N DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
58 N CHARLOT Apolline 2000 F FRA
59 N HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
60 N MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
61 N ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
62 N GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
63 N PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
64 N ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
65 N PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
66 N PIATTI Sabrina 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
67 N HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
68 N JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
69 N CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
70 N PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
71 N TAMBOVTSEVA Alexandra 2003 F KAZ
72 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
73 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
74 N LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
75 N MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
76 N KESAEVA Marina 1999 F RUS
77 N MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
77 N CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
79 N EUGENE Solene 2000 F FRA BONDY AS (FRA)
80 N GENTILE Francesca 2001 F ITA
81 N LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
82 N SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
83 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
84 N DRAEGER Alma 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
84 N JIMENEZ CEBADA Ana Isabel 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
86 N MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
86 N WETZKER Laura Katalin 2002 F HUN
88 N PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
88 N JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
90 N BERTOGLIO Francesca 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
90 N LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
90 N LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
93 N GREPPI Sara 2004 F ESP
94 N COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
95 N POSADA Betyumil 1999 F VEN
96 N COEYTAUX Loyse 2000 F FRA
97 N TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
97 N BOURREAU Agathe 2000 F FRA BRON (FRA)
99 N VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
100 N CHAU Lina Soleya 2000 F FRA DRAGUIGN CE (FRA)
101 N GROTA Emanuela 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
102 N KAZMINA Polina 2004 F RUS
103 N PICART Scarlett 1999 F CHI
104 N GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
105 N SKRZYPCZAK Wiktoria 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
106 N ERSOY Merve 1999 F TUR
107 N 1st round LOUIS Avery 2001 F GBR
107 N 1st round CABIT Clementine 2000 F FRA PARIS EPEE (FRA)
109 N 1st round DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
110 N 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
111 N 1st round VILLARD Louise-Amelie 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
112 N 1st round HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
113 N 1st round ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
114 N 1st round BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
115 N 1st round VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
115 N 1st round WATKINS Abigail 2001 F GBR
117 N 1st round BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
117 N 1st round SUCHKOVA Maria 2002 F RUS
119 N 1st round SADLER Louise 2001 F GBR
119 N 1st round SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
121 N 1st round LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV (GER)
122 N 1st round LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
123 N 1st round TOFFELMIRE Audrey 2010 F USA
123 N 1st round JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
125 N 1st round POLO Carolina 2002 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
126 N 1st round CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
127 N 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
128 N 1st round BEAUNES Eloise 2000 F FRA KOUROU GELDA (FRA)
129 N 1st round SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
130 N 1st round DAURAT Carla 2001 F FRA RAMONVILLE (FRA)
131 N 1st round VAN DE VELDE Noa 2001 F BEL
132 N 1st round KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
F 1st round BONAL Margaux 2001 F FRA