Back to list

Results

2016 Deutsche Meisterschaft
GER Saalfeld
November 28, 2015 - November 29, 2015

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STAHLBERG Nadine 1996 F GER FC Offenbach (GER)
2 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 DERR Patricia 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
12 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
13 JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
16 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
17 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
19 SOMMER Katrin 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
20 KROLL Paula 1996 F GER FC Leipzig (GER)
21 CRUSTEWITZ Djamila 1998 F GER FC Leipzig (GER)
22 MAYER Elin 2000 F GER Darmstädter FC (GER)
23 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
24 WEILER Yvonne 1996 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
26 DU Ya Li 1996 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
27 MATONDO Olivia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
30 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
31 KRAVCHENKO Margarita 1996 F GER OSC Potsdam (GER)
32 ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
33 ZIPPELIUS Zita 1996 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
34 SODEMANN Elisa 1996 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
35 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
36 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
37 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
38 MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
39 OTTEN Magdalena 1998 F GER FC Berlin Südwest (GER)
40 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
41 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 TRAUB Hannah 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
43 BRACHERT Denise 1996 F GER TV Augsburg (GER)
44 STEPUK Nadja 1998 F GER Düsseldorfer FV (GER)
45 SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
46 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
47 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
48 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 LANGE Lara 2001 F GER FC Grunewald (GER)
50 HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 LUTZ Katharina 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
52 MARIEN Isabell 1997 F GER Fechterring Hochwald (GER)
53 FARKAS Kristina 1996 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
54 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 MAKHOVSKA Florina 1997 F GER EFG Essen (GER)
55 SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
57 WIEDMANN Anne Leonie 1998 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
58 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
59 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
59 OEXMANN Sarah Ann 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
61 BRAUNE Anna Zoe 2001 F GER Quernheimer FC (GER)
62 MÜLLER-BERGH Ann-Kathrein 1997 F GER FG Segeberg (GER)
63 STAHNKE Anna 1999 F GER FG Segeberg (GER)
64 GERATZ Alicia 1998 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
65 WEHAGE Mattea 1999 F GER Osnabrücker SC (GER)
66 FARHANG RASO Soraya 1998 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
67 BRAUN Gina 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 GREUL Bianca Ines 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
69 BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
70 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
71 HÖRMANN Valérie 1999 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
72 WILKE Melissa 2001 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
73 ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
74 FLAGNER Sarah 1999 F GER TV Augsburg (GER)
75 MÖCKL Marlene 2000 F GER TV Augsburg (GER)
76 NOPPER Cosima 2000 F GER SV Waldkirch (GER)
76 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
78 ECKERT Svenja 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
79 1st round FRANCO Sarah Samuela 1998 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
80 1st round BÜRCK Anna 1999 F GER Päd. Baden Baden (GER)
81 1st round DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
81 1st round SPEER Karolin 1997 F GER FC Leipzig (GER)
83 1st round ZARTH Victoria 1999 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
84 1st round REITSCHUSTER Anna 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
85 1st round WILKE Hannah 1999 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
85 1st round GIMPLE Sophia 1998 F GER TV Kaufbeuren (GER)
87 1st round LINOW Solveig 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
88 1st round JANSSEN Emma Louisa Marie 1999 F GER FG Segeberg (GER)
89 1st round MICHEL Nadine 1999 F GER MTV Saalfeld (GER)
89 1st round SOMMER Fiona 1996 F GER MTV Saalfeld (GER)
91 1st round HANS Louisa 1999 F GER Osnabrücker SC (GER)
92 1st round BÖTTGER Gwendoline 1996 F GER SGS Erlangen (GER)
F NIEMANN Vanessa 1997 F GER ETSV Offenburg (GER)
F LENTZ Julia Charlotte 1996 F GER
F STOPPEL Jaqueline 2000 F GER
F EYER Leonie 1998 F GER TG Rohrbach (GER)
F KÜBLER Katharina 1997 F GER TV Waldshut (GER)
F HAUER Barbara 2000 F GER Mannheimer FC (GER)