Back to list

Results

Challenge Dr. Emile Gretsch / Colette Flesch
LUX Luxembourg
December 2, 2017 - December 3, 2017

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
3 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
3 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
5 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
6 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
7 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
8 BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
9 SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
10 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
11 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
12 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
13 HERSANT Lydiane 1999 F FRA RENNES CSG (FRA)
14 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
15 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
16 FIORDELISI Antonella 1998 F ITA CS Partenopeo (ITA)
17 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
17 KESAEVA Marina 1999 F RUS
19 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
20 SKOLYSHEVA Regina 2000 F RUS
21 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 LAWSON Danielle 1998 F GBR
23 GALLINA Giordana 1999 F ITA ASD Methodos (ITA)
24 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
25 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
26 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
27 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
28 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
29 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
30 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
31 MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
32 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
33 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
34 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
35 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
36 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
37 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
38 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
39 KHUGAEVA Anzhelika 1998 F RUS
40 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
41 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
41 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
43 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
44 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
45 OZKALAYCI Nisanur 1998 F TUR
46 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
47 LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
48 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
49 RIZZI Andrea Vittoria 1998 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
49 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
51 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
52 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
53 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
54 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
55 SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
56 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
57 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
58 POSADA Betyumil 1999 F VEN
59 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
60 JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
61 SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
61 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
63 SKRZYPCZAK Wiktoria 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
64 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
65 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
66 CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
67 NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
68 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
69 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
70 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
71 BOUKHELIFA Charline 1998 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
72 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
73 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
74 MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
75 GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
76 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
77 ZAMACHOWSKA Wiktoria 1998 F POL KKS Krakow (POL)
78 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
78 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
80 YOSHIMATSU Rinka 1998 F JPN
81 HARVEY Sarah 1999 F GBR Newcastle FC (GBR)
82 BOULANDIER Maria 1999 F ESP CNE-NA (ESP)
83 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
84 TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
85 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
86 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
87 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
87 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
90 WAKEFIELD Rebecca 1998 F GBR
91 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
92 MARTIN SAEZ Ines 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
93 CIMIOTTI Carlotta 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
94 ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
94 TAN Veralyn Chou Xin 2001 F SGP SSP (SGP)
96 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
97 KONOPLEVA Elizaveta 1998 F RUS
98 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
99 ALVES Marta 2000 F POR
100 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
101 DUMITRU Rebeca 1999 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
102 JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
103 PALANO Elena 2000 F GBR
104 SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
105 BEKEN Solane 2001 F BEL
106 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
107 KRALYUK Alexandra 1999 F KAZ
108 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
109 SELAMAT Siti Nursuhailah 2002 F SGP SSP (SGP)
110 DRONOVA Darya 2000 F RUS
111 WATKINS Abigail 2001 F GBR
111 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
111 MAYA Danierys 1999 F VEN
114 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
114 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
116 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
117 MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
118 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
119 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
120 VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
121 PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
122 PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
122 WAKONIG Theresa 1998 F AUT UWK Graz (AUT)
124 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
125 1st round SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
125 1st round MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
127 1st round PHILBIN Caitlin 1999 F GBR
128 1st round POTOCKOVA Katerina 1999 F CZE SC Praha (CZE)
129 1st round DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
130 1st round SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
131 1st round TAN Aaliya Shu Qi 2002 F SGP
132 1st round JAKUPOVA Dayana 1999 F KAZ
132 1st round SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
134 1st round LARSEN Sarah 1998 F DEN Trekanten København (DEN)
135 1st round HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
136 1st round KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
137 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
138 1st round ALABAS Belfin Sevval 1998 F TUR
139 1st round SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
140 1st round ARAI Hiyori 1999 F JPN
141 1st round KNAPIK Katarzyna 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
142 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
143 1st round PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
144 1st round OTTEN Magdalena 1998 F GER FC Berlin Südwest (GER)
145 1st round VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
146 1st round TANAKA Aya 1999 F JPN
147 1st round JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
148 1st round TRABADA Gracia 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
149 1st round ZEIMET Tammy 1998 F LUX
149 1st round KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
151 1st round ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
151 1st round KERSKES Malika 2002 F NED s.v. Pallós (NED)
153 1st round GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
154 1st round SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
155 1st round HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
155 1st round MADEIRA Catarina 2000 F POR
155 1st round ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
158 1st round MCCORMACK Amelia 1998 F GBR
159 1st round ERSOY Merve 1999 F TUR
160 1st round BALLESTER Scarly 1998 F VEN
161 1st round KANEKI Manaka 1999 F JPN