Back to list

Results

2014 Deutsche Meisterschaft
GER Neheim
May 17, 2014 - May 18, 2014

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 BORRMANN Constanze-Viktoria 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Offenbach (GER)
8 MANTAI Karina 1998 F GER TSF Ditzingen (GER)
9 ODENTHAL Lisa Marie 1997 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
10 MAKHOVSKA Florina 1997 F GER EFG Essen (GER)
11 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 WEIGAND Laura 1998 F GER FC Leipzig (GER)
14 COUROUBLE Marie 1998 F GER Lüdenscheider TV (GER)
15 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
16 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
17 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
18 REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
19 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
20 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
21 MAJER Katharina 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 AXMANN Vanessa 1997 F GER Wuppertaler FC (GER)
23 BITTNER Kendra 1997 F GER Herner TC (GER)
24 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
25 SCHMITT Anna Elena 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
26 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
27 MATONDO Olivia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 GERATZ Alicia 1998 F GER OFC Bonn (GER)
29 BLÖBAUM Leonie 1998 F GER Quernheimer FC (GER)
30 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
31 HÄSELHOFF Nina 1999 F GER TV Gladbeck (GER)
32 GÜNTHER Sophie 1999 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
33 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
34 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
35 WEINHOLZ Shari 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
36 WIEDMANN Anne Leonie 1998 F GER OFC Bonn (GER)
37 KUCHALSKI Lea 1998 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
38 MARIEN Isabell 1997 F GER Fechterring Hochwald (GER)
39 HEILMANN Noemi 1999 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
40 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
42 HANS Louisa 1999 F GER Osnabrücker SC (GER)
43 MÜLLER-BERGH Ann-Kathrein 1997 F GER FG Segeberg (GER)
44 FREIER Sina 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
45 WEHAGE Mattea 1999 F GER Osnabrücker SC (GER)
46 JAHN Julia 1997 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
47 STEPUK Nadja 1998 F GER Düsseldorfer FV (GER)
48 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
49 MÜLLER Rabea 1997 F GER SGS Erlangen (GER)
50 SIEBELS Fenja 1997 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
51 KELPE Annemarie 1997 F GER FG Segeberg (GER)
52 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
53 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
54 MAYER Elin 2000 F GER Darmstädter FC (GER)
55 WENZLAFF Malin 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
56 GÜNTHER Anaelle 1999 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
57 GSCHING Kristina 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
58 SCHAAF Juliane 1998 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
59 ZAHNER Philine 1997 F GER TV Wetzlar (GER)
60 NEUER Julia 1999 F GER OFC Bonn (GER)
61 SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
62 SCHRÖDER Jenny 1999 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
63 LINOW Solveig 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
64 SCHMID Ana Maria 1997 F GER Walddörfer SV (GER)
65 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 BRAUN Gina 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
67 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
68 AYAS Neda 1999 F GER EFG Essen (GER)
69 HAUF Sybille 1997 F GER TV Augsburg (GER)
70 SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
71 OTTEN Magdalena 1998 F GER FC Berlin Südwest (GER)
72 WEILER Chantal 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
73 STRAUB Johanna 2000 F GER TG Rohrbach (GER)
74 KLEINER Katharina 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 FENDEL Marie-Charlotte 1997 F GER SSG Bensheim (GER)
76 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
77 GIMPLE Sophia 1998 F GER TV Kaufbeuren (GER)
78 ADOMAT Margareta 1998 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
79 HÄHNEL Rike 1998 F GER TV Wetzlar (GER)
80 WILKE Hannah 1999 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
81 FILBERT Rosa 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
82 HÖSEL Giulia 1999 F GER Mannheimer FC (GER)
83 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
84 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
85 1st round GORNISCHEFF Anastasia Luna Lucia 1998 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
86 1st round ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
87 1st round BÜRCK Anna 1999 F GER Päd. Baden Baden (GER)
88 1st round HAAS Lisa Camille 1999 F GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
89 1st round OVER Sophie-Marie 1998 F GER Neuwieder FC (GER)
90 1st round MICHALLEK Felicia 1999 F GER Walddörfer SV (GER)
91 1st round SEEBERG Fenja 1998 F GER FC Oldenburg (GER)
92 1st round ASCHENBRENNER Franziska 1999 F GER OSC München (GER)
93 1st round BARTH Rosa 1999 F GER Päd. Baden Baden (GER)
94 1st round DÖRFER Emilia 1999 F GER MTV Saalfeld (GER)
95 1st round MAAß Jasmin 2001 F GER HC Bad Dürkheim (GER)
96 1st round ROSE Joana Winona 1999 F GER Walddörfer SV (GER)