Back to list

Results

Trophäe der Friedensstadt Osnabrück
GER Osnabrück
November 5, 2016 - November 6, 2016

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 BORRMANN Constanze-Viktoria 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
9 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
14 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
15 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
16 ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
17 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
20 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
21 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
22 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 OTTEN Magdalena 1998 F GER FC Berlin Südwest (GER)
24 THOMA Miriam 1999 F GER Quernheimer FC (GER)
25 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
26 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
27 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
28 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
29 MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
30 CRUSTEWITZ Djamila 1998 F GER FC Leipzig (GER)
31 BAMYACI Selina 2001 F GER FK Hannover (GER)
32 SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
33 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
34 GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
35 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
36 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
37 ZAHNER Greta 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
38 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
39 COUROUBLE Marie 1998 F GER Lüdenscheider TV (GER)
40 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
41 PLASTROTMANN Joanna 1997 F GER Wiesbadener FC (GER)
42 HEILMANN Noemi 1999 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
43 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
44 MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
45 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
46 KETTLING Lotte 2000 F GER Herner TC (GER)
47 WILKE Melissa 2001 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
48 HÖRMANN Valérie 1999 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
49 DERGAY Anna-Maria 2002 F GER FC Offenbach (GER)
50 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
51 LANGER Mia Sophie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
52 HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
54 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
55 NORD Annika 1999 F GER TSV Korbach (GER)
56 FEHR Emelie 2002 F GER TSV Laupheim (GER)
57 FILBERT Rosa 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
58 CARSTENS Pauline 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
59 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
60 WEHAGE Mattea 1999 F GER Osnabrücker SC (GER)
60 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
62 HÄSELHOFF Nina 1999 F GER TV Gladbeck (GER)
63 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
64 ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
65 STRAUB Johanna 2000 F GER TG Rohrbach (GER)
66 MÜLLER Rabea 1997 F GER SGS Erlangen (GER)
67 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
68 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
69 NEUER Julia 1999 F GER OFC Bonn (GER)
70 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
72 GREUL Bianca Ines 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
73 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
74 KRAEHE Bernadette 2001 F GER
75 SCHULTE Emily 1999 F GER EFG Essen (GER)
76 LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV (GER)
77 DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
78 WILKE Hannah 1999 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
79 WEINHOLZ Shari 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
80 MARIEN Isabell 1997 F GER Fechterring Hochwald (GER)
81 BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
82 HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
83 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
84 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
85 MÜLLER-BERGH Dorothea 2000 F GER FG Segeberg (GER)
86 SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
87 SEIBEL Marta 2001 F GER FC Kassel (GER)
88 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
89 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
90 SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
91 GIMPLE Sophia 1998 F GER TV Kaufbeuren (GER)
92 PIEFKE Lotta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
92 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
94 THOMAS Jennifer 2000 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
95 STEIN Hannah 2001 F GER TG Rohrbach (GER)
96 HEISTERKAMP Käthe 2001 F GER TV Gladbeck (GER)
97 NOPPER Cosima 2000 F GER SV Waldkirch (GER)
98 HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
99 LAURENT Lisa 2000 F GER FC Leipzig (GER)
100 LINOW Solveig 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
100 SCHOOF Clara 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
102 BIEDERMANN Lilly 1999 F GER SFV Oschatz (GER)
103 ALT Annette 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
104 VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
105 RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
106 1st round MAUEL Johanna 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
107 1st round EßER Leandra 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
108 1st round GEIST Franziska 2002 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
108 1st round REITSCHUSTER Anna 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
110 1st round SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
111 1st round BARABAS Sara 2002 F ROU TG Landshut (GER)
112 1st round BREITWIESER Carolin 1999 F GER TSG Friesenheim (GER)
113 1st round BÜRCK Anna 1999 F GER Päd. Baden Baden (GER)
113 1st round SIERK Florin 2002 F GER SC Itzehoe (GER)
115 1st round NOEVER Cira 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
116 1st round FARHANG RASO Soraya 1998 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
117 1st round LANKES Hannah 2000 F GER Fencing Team Bocholt (GER)
118 1st round DELLMANN Klara 1997 F GER OSC Potsdam (GER)
119 1st round AYAS Neda 1999 F GER EFG Essen (GER)
120 1st round ANDREAS Fenja 2002 F GER Wuppertaler FC (GER)
121 1st round HUYLEBROECK Liselot 1999 F BEL SC Latem-Deurle (BEL)
122 1st round HAUER Barbara 2000 F GER Mannheimer FC (GER)
122 1st round THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
124 1st round VON OEPEN Inga 2002 F GER EFG Essen (GER)
124 1st round DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
126 1st round GRÖNE Leonie 2000 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
127 1st round WURSTER Svenja 2000 F GER TSG Reutlingen (GER)
128 1st round DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
129 1st round HOLLÄNDER Sophie 2001 F GER TV Gladbeck (GER)
130 1st round SCHMIDT Freya 2002 F GER FC Leipzig (GER)
131 1st round MÄDLER Ann-Kathrin 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)