Back to list

Results

Nord-Ostsee-Pokal
GER Bad Segeberg
October 1, 2016 - October 2, 2016

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 MAKHOVSKA Florina 1997 F GER EFG Essen (GER)
3 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 CRUSTEWITZ Djamila 1998 F GER FC Leipzig (GER)
9 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
10 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
11 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
12 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
14 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
16 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
17 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 LANGER Mia Sophie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
23 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
24 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
25 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
26 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
27 MÜLLER-BERGH Ann-Kathrein 1997 F GER FG Segeberg (GER)
28 ZAHNER Greta 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
29 SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
30 THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
31 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
32 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
33 BORRMANN Constanze-Viktoria 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
35 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
36 ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
37 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
38 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
39 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
40 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
42 NOPPER Cosima 2000 F GER SV Waldkirch (GER)
43 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
44 STAHNKE Anna 1999 F GER FG Segeberg (GER)
45 SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
46 GROLLMISCH Charlotte 2000 F GER FC Leipzig (GER)
47 MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
48 HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
49 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
50 THOMAS Jennifer 2000 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
52 AYAS Neda 1999 F GER EFG Essen (GER)
53 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
54 EßER Leandra 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 MÜLLER-BERGH Dorothea 2000 F GER FG Segeberg (GER)
56 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
57 NEUER Julia 1999 F GER OFC Bonn (GER)
58 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
59 LOBERT Leonie 2000 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
60 LINOW Solveig 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
61 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
62 REITSCHUSTER Anna 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
63 WEINHOLZ Shari 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
64 DERGAY Anna-Maria 2002 F GER FC Offenbach (GER)
65 HAUER Barbara 2000 F GER Mannheimer FC (GER)
66 BIEDERMANN Lilly 1999 F GER SFV Oschatz (GER)
67 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
68 HÖRMANN Valérie 1999 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
69 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
70 HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
70 ZAHN Alicia 2000 F GER FC Offenbach (GER)
72 MÜLLER Rabea 1997 F GER SGS Erlangen (GER)
72 LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV (GER)
72 TERLUTTER Uta 2002 F GER Eintracht Munster (GER)
75 FARHANG RASO Soraya 1998 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
76 SIERK Florin 2002 F GER SC Itzehoe (GER)
77 JANSSEN Emma Louisa Marie 1999 F GER FG Segeberg (GER)
78 1st round HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
79 1st round RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
80 1st round BAMYACI Selina 2001 F GER FK Hannover (GER)
81 1st round ZUR MÜHLEN Marie 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
82 1st round BRAUN Gina 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
83 1st round TOBIAS Nina 1999 F GER TV Augsburg (GER)
83 1st round RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
85 1st round PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
86 1st round PIEFKE Lotta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
87 1st round BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
88 1st round SCHOOF Clara 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
89 1st round RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
89 1st round DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
91 1st round LAURENT Lisa 2000 F GER FC Leipzig (GER)
92 1st round VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
93 1st round SCHILLING Lara 2002 F GER 1.SC Norderstedt (GER)