Back to list

Results

2. Wörthersee Pokal 2022
AUT Klagenfurt
October 29, 2022 - October 30, 2022

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PROSINA Sofija 2006 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
2 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
3 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
3 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
5 N PIEROPAN Beatrice 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
6 N VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
6 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FUL Linz (AUT)
8 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
9 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
10 N HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)
11 N MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
13 N AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
14 N MLEKUZ Eli 2004 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
15 N MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
16 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
17 N DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
18 N CRESTA Laura 2002 F ITA
19 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
20 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
21 N MATINJAN Anush 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
22 N KORKKINEN Karina 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
23 N UMLAUF Beatrix 2005 F AUT FCH Hallein (AUT)
24 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
25 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
25 N NOTO LUDOVICA 2003 F ITA TOISE (ITA)
27 N HILLIER Harriet 2006 F GBR Queen's Gate School (GBR)
28 N VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
29 N PANACZ Andrea 1993 F HUN ASVÖ FC Salzburg (AUT)
30 N KLIMENKO Anna 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
31 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
32 N MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
33 N CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
34 N ISMAILEANU Mara 2006 F ROU
35 N GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
36 N ERBER Emily-Sophie 2005 F AUT HSV St. Johann (AUT)
37 N GYURKO Anna 2001 F AUT FUL Linz (AUT)
38 N HÖFFERER Marie Elisabeth 1995 F AUT UFC Wien (AUT)
39 N DELLA CIOPPA Sara 2003 F ITA
40 N LORENZ Therese 1968 F AUT FUL Linz (AUT)
41 N REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FUM Mödling (AUT)
42 N CALVANESE Alessandra 2005 F ITA
43 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
44 N PULCINI Rachele 2004 F ITA
45 N PASIC Rea 2006 F AUT UWK Graz (AUT)
46 N BUCSA Ioana 2007 F ROU
47 N LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
48 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
49 N MIKELIC Lara 2006 F CRO
50 N 1st round MOHAMED AL AMIN Suda 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
51 N 1st round RUMENOVSKI Cintia 2006 F AUT FUL Linz (AUT)
52 N 1st round KELLNER Anna-Maria 2004 F AUT UWK Graz (AUT)
53 N 1st round ZÁVODSKÁ Katarína 2004 F SVK Akademia sermu (SVK)
54 N 1st round JEFIMOVA Maria 2001 F EST Pohjakotkas (EST)
55 N 1st round GRABHER-RHOMBERG Andrea 1967 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
56 N 1st round BANOVIC Iva 2002 F CRO
57 N 1st round WITTING Melanie 1982 F GER Fechtclub München (GER)
58 N 1st round BREHMER Johanna 1994 F GER FC Schwäbisch Hall (GER)
59 N 1st round SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
60 N 1st round MADER Judith 1978 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
61 N 1st round KUDRYK Mariia 2005 F UKR
62 N 1st round KREUTZER Zoe 2004 F AUT