Back to list

Results

2022 Nord Ostsee Pokal
GER Bad Segeberg
October 22, 2022 - October 23, 2022

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
2 N GWALANI Nayan Carl 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N SPREMBERG Paul 2006 M GER FC Leipzig (GER)
3 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
5 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
6 N HUMMEL Rudy 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
7 N WILLERS Colten 2007 M GER TSF Ditzingen (GER)
8 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
9 N BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 N STRAUB Max 2006 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
11 N POHL Marc Arthur 2006 M GER OFC Bonn (GER)
12 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
13 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig (GER)
14 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
15 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
16 N KRAHMER Eryk 2006 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
17 N HEUBERGER Marwin 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N ZIMMERMANN Frederik 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
19 N GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 N STRASSNER Moritz 2006 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
21 N MÜLLER Benno 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
22 N KARNAGEL Leopold 2007 M GER FC Leipzig (GER)
23 N PURAT Christian 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 N SCHULLER Stephan 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
25 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
26 N FECHNER Oskar 2007 M GER UKS ATLAS Tarnowo Podgorne (POL)
27 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
29 N REICH Paul 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
30 N SCHUSTER Viktor 2007 M CZE Frankfurter TV (GER)
31 N HAUGK Laurenz Alexander 2007 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
32 N BLASER Leonard 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N HÖLLER Vincent Maurice 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
34 N REICHE Korbinian 2008 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
35 N OSTALSKIY Ivan 2007 M CZE Heidenheimer SB (GER)
36 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
37 N BINGENER Tim 2006 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
38 N DE GROOTE Elias 2006 M GER FSG Warendorf (GER)
39 N UNGUREIT Luca 2006 M GER OSC Berlin (GER)
40 N VAN EDEREN Adam 2006 M NED Holland Schermen (NED)
41 N RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
42 N MACCHIANO Leandro 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
43 N KÖPF Cornelius 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
44 N WULF Lennart 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
45 N CLUSEN Henri 2007 M GER TV Paderborn (GER)
46 N DENES David 2007 M GER FC Berlin Südwest (GER)
47 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER SSV Ettal (GER)
48 N SCHMUTZ Kilian 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
49 N MALETTA Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 N KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 N KROMM Lukas 2006 M GER OSC Berlin (GER)
52 N NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
53 N HEIMANN Anton 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
54 N SCHÖMER Jonas 2006 M GER Fechterring Hochwald (GER)
55 N GROTKAMP Paul 2006 M GER FS Bielefelder TG (GER)
56 N Round TATAROV Viktor 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
57 N Round SCHRUMPF Vincent 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
58 N Round VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
58 N Round DUDA Denis Wolfgang 2007 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
58 N Round JOUANI Zakharia 2009 M GER FC Grunewald (GER)
61 N Round GROLLITSCH Atilla 2006 M GER TV Augsburg (GER)
62 N Round JURTSCHAK Tim 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
63 N Round SCHMIDT Julian 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
64 N Round ORTNER Isidor 2006 M GER OFC Bonn (GER)
65 N Round BLOHM Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 N Round JANITZ Louis Rafael 2007 M GER FC Berlin Südwest (GER)
67 N 1st round LENNARTZ Daan 2007 M GER OFC Bonn (GER)
68 N 1st round BARBAS Sebastian 2008 M GER VFL Bad Nauheim (GER)
69 N 1st round KUMMER Rainald 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
70 N 1st round SCHWARZ Julian 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
70 N 1st round EXNER Lars 2007 M GER Fechtclub München (GER)
72 N 1st round PETERS Remi Leon 2006 M GER FC Kassel (GER)
73 N 1st round KUMMER Eilert 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
74 N 1st round HÖWEKENMEIER Jakob 2007 M GER Osnabrücker SC (GER)
75 N 1st round LANGE Jesper 2007 M GER FG Segeberg (GER)
76 N 1st round KÖPF Johannes 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
77 N 1st round FISCHER Tim 2009 M GER SC Itzehoe (GER)
78 N 1st round OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
79 N 1st round SCHIERHORN Hannes 2006 M GER FS Bielefelder TG (GER)
80 N 1st round ADAMS Henry 2007 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
81 N 1st round GERNDT Jan 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
82 N 1st round SCHATTENFROH Theodor 2009 M GER FC Berlin Südwest (GER)