Back to list

Results

Bruno Habarovs Memorial Cup
LAT Riga
November 19, 2022 - November 20, 2022

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
2 N IMREK Samuel 2005 M USA
3 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
3 N BROOKE Alec 2005 M GBR
5 N GALASSI Matteo 2005 M ITA
6 N VILENSKY Dov Ber 2004 M ISR
7 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
9 N SOMODY Soma 2004 M HUN MTK (HUN)
10 N KULCSAR Viktor 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
11 N TREBIS Michael 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
13 N STOICA Alexandru 2003 M ROU
14 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
15 N FEINBERG Gabriel 2003 M USA
16 N GAUVERT Mathieu 2003 M FRA BRON (FRA)
17 N ARCHAMBEAUD Bastien 2004 M FRA
18 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
20 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
21 N GUMENIUK Andrii 2005 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
22 N CSABAI Mate 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
23 N DENAUX Mael 2003 M FRA ST DENIS CS (FRA)
24 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
25 N FILEK Ireneusz 2005 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
26 N LAWSON Henry 2004 M USA
27 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
28 N CORTINI Leonardo 2006 M ITA
29 N PAGANELLI Marco 2003 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
30 N BALAZS Bence 2006 M HUN
31 N PROCHAZKA Ondrej 2005 M CZE
32 N LECHEVALIER BOISSEL Junes 2004 M FRA CHALONS CHAM (FRA)
33 N HEURLIN VAZQUEZ Lino 2003 M FRA RENNES CSG (FRA)
34 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
35 N LIU Alexander 2005 M USA
36 N LIVERANT Skyler 2004 M USA
36 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
36 N WOJCIECHOWSKI Szymon 2006 M POL
39 N RAVELO DE TOVAR Samuel 2005 M FRA
40 N POMCHENKO Antonio 2005 M UKR
41 N FAVRE Aurèle 2004 M SUI FCB Bern (SUI)
42 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
43 N RASHAIDA Rahim 2005 M BUL
44 N DZIURA Stanislaw 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
45 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
46 N DEL CONTRASTO Nicolò 2004 M ITA LUG Lugano (SUI)
46 N DAINOV Adam 2005 M ISR Club Modiin (ISR)
48 N TOCH Lars 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
49 N COSTANTINI Matteo 2003 M ITA CS Foligno (ITA)
49 N PELLE Domonkos 2005 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
51 N SEGAL Ilay 2005 M ISR
52 N RIZZI Jacopo 2005 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
53 N MICHALSKI Christoph Magnus 2004 M GER FC Leipzig (GER)
54 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
55 N WEISS Miles 2003 M USA
56 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
57 N KHAPERSKIY Fedor 2006 M ISR
58 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
59 N SQUIERI Juliano Nicola 2007 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
60 N SOCHA Antoni 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
61 N DACJUKS Glebs 2006 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
62 N HORVATH Mark 2006 M HUN
63 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
64 N NACCA Daniel 2004 M ITA
65 N KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
66 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
67 N MARGHESCU Rares 2005 M ROU
68 N HORVATH Adam 2005 M HUN
69 N CANDELA Nicholas 2003 M USA
70 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
71 N SARID Alon 2006 M ISR
72 N SILVERS Noah 2004 M USA
73 N KLUGHARDT Hubert 2005 M POL UKS MDK Olimp (POL)
74 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
75 N PERKINS David 2005 M GBR
76 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED SC Den Bosch (NED)
76 N SEBESAN Claus 2003 M ROU
78 N WINGERTER Nolan 2005 M FRA ANNONAY CE (FRA)
79 N KUZMA Andrii 2003 M UKR
80 N WALMSLEY Joseph 2003 M GBR
81 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
82 N NG Ting Hin 2003 M HKG
83 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR FC Offenbach (GER)
84 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
84 N MUMENTHALER Colin 2004 M SUI CEFL Florimont (SUI)
86 N MOROTTI Leonardo 2004 M ITA
86 N HORETSKYY Marian-Anton 2005 M UKR
88 N HSU Jia Huan Kenton 2007 M HKG
89 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
89 N WU Joseph 2005 M USA
91 N MAISTRENKO Lev 2005 M UKR
91 N AEBERSOLD Alban 2004 M SUI SEG Geneve (SUI)
93 N HORDON Illia 2003 M UKR
94 N DE BOCK Cyrille 2005 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
95 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
96 N JUANES Guillermo 2004 M ESP
97 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
98 N KUTTI David 2003 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
99 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
100 N MOSER Dominik 2004 M SUI AFCB Bern (SUI)
101 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
102 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
103 N ROSENMAYER Valentin 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
104 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
105 N NAZAREVYCH Vladyslav 2003 M UKR
106 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
107 N IYOKI Kent 2005 M USA
108 N MACLENNAN Ben 2005 M GBR
109 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
110 N SICA William David 2003 M ITA
111 N FRANK Kilian 2003 M CZE
112 N PIEPER Jesse 2004 M NED s.v. Zaal Treffers (NED)
113 N LAMBREY MESSIKA Yehonathan 2004 M ISR
114 N CUOMO Fabrizio 2003 M ITA
114 N LAMAUD Paul 2003 M FRA
116 N MUMINOV Mirzoulugbek 2003 M UZB
117 N RZYCZNIAK Wojciech 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
118 N HIRTLING Marton 2004 M HUN
119 N BELLIERE Arthur 2004 M FRA
120 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
121 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
122 N TAIWO-WILLIAMS Louis 2004 M GBR Derbyshire Epee Academy (GBR)
123 N LASIJS Maksims 2007 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
124 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
125 N DOUET Arthur 2005 M FRA
126 N GOH Joshua 2003 M GBR
126 N SALIEV Allayar 2005 M UZB
128 A NAGEL Keanu 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
129 N VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)
130 N FERNANDEZ CALLEJA Alvaro 2004 M ESP
131 N GAZDELIANI AKOPASHVILI Giorgi 2003 M ESP
132 N RIBEIRO Gustavo 2003 M POR
133 N PLUNKETT Robert 2004 M GBR
134 N SKADINS Arturs 2005 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
135 N KUDAYBERGENOV Azamat 2005 M UZB
135 N MASTROMARINO Fabio 2005 M ITA
137 N BARUCH Omer 2005 M ISR
138 N WONG Tsz Ho 2008 M HKG
139 N BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
140 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
141 N VALLEE Tancrede 2003 M SUI CEFL Florimont (SUI)
141 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
143 N LIMAN Bental 2006 M ISR
144 N POPOVS Vadims 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
145 N AL-FADAAQ Jaber 2005 M QAT
146 N PERCHUK Maksym 2006 M UKR
147 N WHELAN Thomas 2004 M USA
148 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
149 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
149 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
151 N SANI Ville 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
151 N KOSKA-GONZALES Bendeguz 2004 M HUN A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
153 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
154 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
155 N TORRES SOLANO Inigo 2004 M ESP
156 N PLAKSIN Dmytro 2005 M UKR
157 N SZURLEJ Maciej 2005 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
158 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig (GER)
159 N AKHTAMOV Kamoliddin 2003 M UZB
160 N SIPAVICIUS Mindaugas 2006 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
161 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
162 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
162 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
162 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
165 N RUIZ VELAYOS Angel 2005 M ESP
165 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
165 N MARINUKS Ervins 2004 M LAT
168 N MACLENNAN Mike 2003 M GBR
169 N LISKMAN Edgard 2008 M EST Pohjakotkas (EST)
170 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
171 N POLGAR Gabriel 2003 M SUI CAL Lausanne (SUI)
172 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
173 N CHOUN Karim 2005 M CZE
174 N DE LA VEGA URGAL Antonio 2004 M ESP
175 N KOLESNIK Aleks 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
176 N COSTE Daniel 2005 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
176 N ONDO Daniel 2005 M SVK Willard Kosice (SVK)
178 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
179 N FILON Demjan 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
179 N KERENYI Gabor Mano 2004 M HUN
181 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
181 N JIAN Long Hin 2004 M HKG
183 N WESOLOWSKI Mikolaj 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
183 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
185 N RANKL Julian 2007 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
186 N MACAREZ Vincent 2003 M FRA VALENCIENNES (FRA)
186 N KOSTADINOV Aleks 2005 M BUL
186 N DESMEULES Nathanael 2006 M SUI CAL Lausanne (SUI)
189 N 1st round CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
189 N 1st round BREIVIK Viktor Jarl Hagen 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
191 N 1st round RIVIERE Maxime 2004 M FRA VAUZELLES EC (FRA)
191 N 1st round BERRY Tobias 2003 M GBR
193 N 1st round LAI Tze Lun Marcus 2005 M HKG
194 N 1st round LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
194 N 1st round LIM Julien Kenneth 2006 M HKG Blade (SGP)
196 N 1st round SPANOS Konstantin 2004 M AUT FUL Linz (AUT)
196 N 1st round KLYTTA Pawel 2005 M POL Piast Gliwice (POL)
196 N 1st round FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
196 N 1st round KHUDOBKIN Juri 2007 M EST Tallinna Mook (EST)
200 N 1st round PELLETTA Francesco 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
201 N 1st round BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
201 N 1st round ANISKO Nikita 2006 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
203 N 1st round SKYDAN Mykolai 2005 M UKR KIEW (UKR)
203 N 1st round PAHKALA Peik 2005 M FIN Habda Helsinki (FIN)
205 N 1st round SCOTT PAYNE Edward 2004 M GBR
206 N 1st round LOZENKO Makar 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
206 N 1st round RODRIGUEZ ACEYTUNO Diego 2003 M ESP
208 N 1st round MCCOMISKEY Aiden 2004 M IRL
209 N 1st round ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
210 N 1st round SPIEGEL Robert Casper 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
211 N 1st round REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
212 N 1st round CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
212 N 1st round BAS Arda 2005 M TUR
214 N 1st round BORER Pavlo 2006 M SUI BFC Basel (SUI)
215 N 1st round HERTEL David 2005 M AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
216 N 1st round GARCIA LA PARRA Pablo 2005 M ESP
217 N 1st round MARCZAK Wojciech 2005 M POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
218 N 1st round RUPPENTHAL Julius 2005 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
219 N 1st round RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
219 N 1st round DIAS Henrique 2003 M POR
221 N 1st round BAUWELINCK Briecq 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
222 N 1st round RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
223 N 1st round REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
223 N 1st round BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
223 N 1st round AFANASSIEV Nikita 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
226 N 1st round DEISL Markus 2005 M AUT FC St. Johann (AUT)
226 N 1st round TREBY Kynan 2005 M GBR
228 N 1st round BOURMISTROV Anton 2004 M ISR
229 N 1st round SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
230 N 1st round MATOUŠEK David 2004 M CZE
231 N 1st round POON Taka 2008 M HKG
231 N 1st round DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
231 N 1st round GREEN Jem 2004 M GBR
231 N 1st round KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
235 N 1st round LENDERINK Raul 2003 M NED s.v. Scaramouche (NED)
236 N 1st round LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
236 N 1st round SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
238 N 1st round MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
238 N 1st round WIDMER Neel 2005 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
240 N 1st round HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
241 N 1st round LOBACOVS Antons 2003 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
242 N 1st round KOTALA Jan 2004 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
243 N 1st round GAILIS Arcibalds 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
244 N 1st round FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
245 N 1st round BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
246 N 1st round PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
247 N 1st round JANU PRADO Gael 2003 M CRC
248 N 1st round MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
249 N 1st round BALOG David 2005 M SVK Akademia sermu (SVK)
249 N 1st round BORODIN NESTERUK Ivan 2005 M ESP
251 N 1st round HADAR Yoad 2004 M ISR
251 N 1st round MAGOMEDOVS Martins 2007 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
253 N 1st round CHAN Edward 2007 M HKG
254 N 1st round RIBAKOVS Nikita 2008 M LAT
255 N 1st round ESTEVES Filipe 2003 M POR
256 N 1st round CHAN Wi To Dewy 2008 M HKG
256 N 1st round MALINOVSKIS Aleksejs 2006 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
258 N 1st round REPKO Vadims 2008 M LAT
258 N 1st round FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
260 N 1st round NOVICKIS Jurgens 2006 M LAT
260 N 1st round HANSEN Malthe 2004 M DEN Odense FK (DEN)
262 N 1st round JUBELIS Kaspars 2008 M LAT
262 N 1st round FENDINS Kirills 2007 M LAT
264 N 1st round MIHEJEVS Daniels 2008 M LAT
265 N 1st round WANG Liangdi 2006 M HKG
A 1st round WONG Pak Hang 2006 M HKG