Back to list

Results

Deutsche Meisterschaft
GER Leverkusen
June 16, 2018 - June 17, 2018

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
2 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
8 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 HEES Ronja 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
12 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
14 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
15 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
16 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
17 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
18 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
19 LOURENCO CARVAJAL Amarili 1999 F GER Frankfurter TV (GER)
20 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
21 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
23 DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
24 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
25 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
26 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
27 TOUMI Sarah-Lisa 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
27 RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
30 MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Kassel (GER)
31 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
32 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
34 ZENS Anna 2003 F LUX Fechterring Hochwald (GER)
35 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
36 HÄSELHOFF Nina 1999 F GER TV Gladbeck (GER)
37 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
38 BÜHNER Theresa 1999 F GER SV Böblingen (GER)
39 LANGER Mia Sophie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
41 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
42 MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
43 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
44 DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
45 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
46 KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
47 THOMA Miriam 1999 F GER Quernheimer FC (GER)
48 SCHNEIDER Pia 1999 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
49 SPÄTH Charlotte 2000 F GER Osnabrücker SC (GER)
50 WILKE Melissa 2001 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
51 LINOW Solveig 1999 F GER SC Itzehoe (GER)
52 SPIERZAK Luisa Emilia 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
53 ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
54 THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
55 BREITWIESER Carolin 1999 F GER TSG Friesenheim (GER)
56 NOPPER Cosima 2000 F GER SV Waldkirch (GER)
57 MÜNZ Kerstin 1998 F GER TSG Füssen (GER)
58 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
59 FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
60 OTTEN Magdalena 1998 F GER FC Berlin Südwest (GER)
61 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
62 REITSCHUSTER Anna 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
63 REINHOLD Charlotte 1999 F GER EFG Essen (GER)
64 ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
65 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
66 WEINHOLZ Shari 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 BÜRCK Anna 1999 F GER Päd. Baden Baden (GER)
68 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
69 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
70 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
71 GRÖNE Leonie 2000 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
72 LICHT Leona 2000 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
73 KUSSMAUL Anastasia 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
74 MEIER Jana 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
75 KETTLING Lotte 2000 F GER Herner TC (GER)
76 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
77 1st round BECKER Lilly 2001 F GER FC Kassel (GER)
78 1st round KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
79 1st round HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
79 1st round TOBIAS Nina 1999 F GER TV Augsburg (GER)
81 1st round HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
82 1st round SEIBEL Marta 2001 F GER FC Kassel (GER)
83 1st round BENABBOU Shirin 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
84 1st round SCHMID Linda 2003 F GER TV Augsburg (GER)
84 1st round PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
86 1st round GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
87 1st round KUSTER Hannah 2000 F GER TSV Speyer (GER)
88 1st round ZUR MÜHLEN Marie 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
89 1st round WIRTH ZUR OSTEN Klara 2002 F GER FSG Warendorf (GER)
90 1st round DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
91 1st round HÖRMANN Valérie 1999 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
92 1st round CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
93 1st round SCHMIDT Paula 2001 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
93 1st round SIMMEN Michelle 1998 F GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
95 1st round GIMPLE Sophia 1998 F GER TV Kaufbeuren (GER)
96 1st round KUTTER Nina 2000 F GER TV Kaufbeuren (GER)
97 1st round STEFFENS Emma 2003 F GER SSG Bensheim (GER)