Back to list

Results

Deutsche Meisterschaft
GER Osnabrück
May 5, 2018 - May 6, 2018

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
3 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
3 AMUSER Janina 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 FRIEDERICH Adriana 2001 F GER OFC Bonn (GER)
7 ZENS Anna 2003 F LUX Fechterring Hochwald (GER)
8 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
9 HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
10 ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
12 HELBIG Annabell 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
13 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
14 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
16 TOUMI Sarah-Lisa 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
18 MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Kassel (GER)
19 TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
20 HÖSEL Alexandra Chiara 2001 F GER Mannheimer FC (GER)
21 YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
22 ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
23 RIPPERT Ariane 2001 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 DIETRICH Michaela 2001 F GER TV Augsburg (GER)
25 KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
27 ACKERMANN Seraphina 2001 F GER FC Leipzig (GER)
28 VÖLKER Paula 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
29 JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
30 HEISTERKAMP Käthe 2001 F GER TV Gladbeck (GER)
31 BECKER Lilly 2001 F GER FC Kassel (GER)
32 HAIDA Malija 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
33 RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
34 RUF Patricia 2001 F GER SV Waldkirch (GER)
35 EL AYARI Julia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
36 SEIBEL Marta 2001 F GER FC Kassel (GER)
37 PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
38 KOCH Pauline 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
39 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
39 SCHMID Linda 2003 F GER TV Augsburg (GER)
41 KOIOU Raphaelia 2004 F GER SV Böblingen (GER)
42 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
43 GECKELER Ann-Sophie 2003 F GER TSG Reutlingen (GER)
44 HÖSEL Pia Rhianna 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
45 DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
46 DERGAY Anna-Maria 2002 F GER FC Offenbach (GER)
47 BERNSTEIN Katharina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
48 WESTERHOFF Lena 2002 F GER FC Berlin Südwest (GER)
49 FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
50 HAAS Chiara 2004 F GER Fechterring Hochwald (GER)
50 KOTTUSCH Constanze 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
52 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
52 WIRTH ZUR OSTEN Klara 2002 F GER FSG Warendorf (GER)
52 SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER FC Kassel (GER)
55 WILKE Melissa 2001 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
56 TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
57 STEFFENS Emma 2003 F GER SSG Bensheim (GER)
58 HOGENMÜLLER Louisa 2001 F GER TSG Reutlingen (GER)
59 CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
60 TERLUTTER Uta 2002 F GER Eintracht Munster (GER)
61 ZUR MÜHLEN Marie 2001 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
62 MIER Johanna 2003 F GER SSG Bensheim (GER)
63 VON PRONDZINSKI Maja 2001 F GER Wuppertaler FC (GER)
64 GONANO Svea 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
65 CARSTENS Pauline 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
66 BAMYACI Selina 2001 F GER FK Hannover (GER)
67 ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
68 BENABBOU Shirin 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
69 MARSCHALL Laura 2002 F GER TV Augsburg (GER)
70 SCHATTON Sarah 2003 F GER TG Schwenningen (GER)
71 KUNTZE Nastasja 2003 F GER FC Berlin Südwest (GER)
71 SCHMIDT Sina 2001 F GER Hamburger FC (GER)
73 BANGERT Liv 2001 F GER SC Itzehoe (GER)
74 KRAEHE Bernadette 2001 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
75 1st round PIEFKE Greta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
76 1st round LEIER Myléne 2002 F GER TV Lahr (GER)
76 1st round LINGEMANN Victoria Ariane 2001 F GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)
78 1st round PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
79 1st round AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
80 1st round VERST Theresa 2001 F GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
80 1st round WEDEL Floria 2003 F GER OFC Bonn (GER)
80 1st round SCHMIDT Paula 2001 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
83 1st round NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
83 1st round HAUFF Hanna 2003 F GER TSF Ditzingen (GER)
85 1st round MEIER Jana 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
86 1st round HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
87 1st round AWARAGI Laila 2003 F GER OFC Bonn (GER)
87 1st round ROTH Lucy 2002 F GER Medizin Bad Elster (GER)
89 1st round ALT Annette 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
90 1st round MORCZYNSKI Dagmara 2003 F GER FC Grunewald (GER)
91 1st round HOTZE Jasmin 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
92 1st round MARX Charlotte 2005 F GER Fechterring Hochwald (GER)
93 1st round KRÜGER Eléa 2003 F GER BW Schneidhain (GER)
94 1st round PIEFKE Lotta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
95 1st round HAMMERSCHMIDT Luisa 2003 F GER Medizin Bad Elster (GER)
96 1st round TOBIAS Hannah 2003 F GER TV Augsburg (GER)
97 1st round STEIN Hannah 2001 F GER Fechterring Hochwald (GER)
98 1st round HOGENMÜLLER Anna Marie 2002 F GER TSG Reutlingen (GER)