Tillbaka till listan

Resultat

2005 Ystad International - Nordic Championships
SWE Ystad
18 juni 2005 - 19 juni 2005

Värja Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 KUUSK Kristina 1985 F EST
3 FOSSUM Mariella 1989 F NOR Bygdø FK (NOR)
3 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
5 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
6 HÄMÄLÄINEN Hilla 1977 F FIN Ylioppilasmiekkailijat (FIN)
7 WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 HÄRTEL Birte Lea 1983 F GER SC Berlin (GER)
9 SOHLSTRÖM Nina Katriina 1972 F FIN Miekka Miehet (FIN)
10 WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin (GER)
11 LARSSON Maria 1986 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 SKÅLID Ragnhild 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
13 AABECH Nina 1966 F DEN Trekanten København (DEN)
14 DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
15 PETTERSSON Ulrika 1970 F SWE GoFK Visby (SWE)
16 HANSEN Helene-Hvass 1977 F DEN
17 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
18 SJÖGREN Hanna 1981 F SWE SAF Solna (SWE)
19 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
20 HOVE Siv-Elisabeth 1977 F NOR
21 HÖCKERFELT Ida 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
22 BROCKMANN Beatrice 1990 F GER SC Berlin (GER)
23 MAGNUSSON Camilla 1988 F SWE HFS Halmstad (SWE)
24 WINGKVIST Katarina 1965 F SWE MF19 Malmö (SWE)
25 LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
26 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
27 PIASECKA Caroline 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
28 KATS Anna 1982 F SWE SAF Solna (SWE)
29 KLAFSTAD Pia 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
30 KAISALO Noora 1986 F FIN Miekka Miehet (FIN)
31 CLARKE Majella 1979 F AUS
32 WIESLANDER Elisabeth 1900 F SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
33 WALTER Mareile 1975 F SWE LUGI Lund (SWE)
34 SPØER Kristine 1991 F DEN Trekanten København (DEN)
35 HOETOFT Jannie 1978 F DEN Hellerup FK (DEN)
36 RENDEMANN Linda 1972 F DEN Flèche Holbæk (DEN)
37 STEENSEN Anna-Kiel 1987 F DEN Hellerup FK (DEN)
38 WESTMAN Sanna 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
39 JALLOW Jonnah 1983 F SWE MF19 Malmö (SWE)
40 RÖBER Bettina 1985 F GER TSV Zella-Mehlis (GER)
41 APPELBERG Emelie 1987 F SWE KFK Kalmar (SWE)
42 STRAND Anneli 1982 F SWE GFK Göteborg (SWE)
43 PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
44 ROBERTSON Maja 1987 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
45 KYHN Sunniva 1987 F NOR
46 BASTHUS-NILSEN Thea 1986 F NOR
47 RÖSSLER Birte 1974 F GER Grün-Weiss Eimsbüttel (GER)
48 MULDERS Kathy 1983 F NED
49 WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
50 NICOLAIDIS Alexandra 1988 F SWE MF19 Malmö (SWE)
51 MOLKA-DANIELSEN Judith 1963 F NOR Molde FK (NOR)
52 ELIASSON Sara 1988 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
53 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
54 HAAVISTO Elina 1985 F FIN Kalpaveljet (FIN)
55 MILLAARD Pauline 1970 F SUI SEZ Zürich (SUI)
56 LUMME Terhi 1985 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
57 VALOY Nadine 1989 F NOR Njård Fekting (NOR)
58 SANDBERG Therese 1989 F SWE LUGI Lund (SWE)
59 MONTELIUS Caroline 1984 F SWE LUGI Lund (SWE)
60 HARMENBERG Sara 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
61 THIEU Lena 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
62 DALBORG Elisabeth 1974 F SWE LUGI Lund (SWE)
63 BELGARDT Stefanie 1987 F GER TSV Zella-Mehlis (GER)

Värja Herrar V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHARPFF Lars 1949 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 CARS Hans Christian 1939 M SWE SAF Solna (SWE)
3 RUGHEIMER Iain 1953 M GBR
3 BLAKSTEEN Peter 1954 M DEN Trekanten København (DEN)
4 BLAGOEV Ivan 1954 M FIN Kalpaveljet (FIN)
5 N BEL Erik R. 1952 M NED
6 ÖHMAN Lars 1938 M SWE YFK Ystad (SWE)
7 POCK Erik 1936 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)

Värja Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KOROKNAY-PÁL Andras 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
2 BONDE David 1974 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 KUKKONEN Kasper 1983 M FIN Miekka Miehet (FIN)
3 BORSODI Andras 1967 M NOR Bygdø FK (NOR)
5 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
6 MOUMEN Kim 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 JENSEN Martin 1974 M DEN Glostrup FK (DEN)
9 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
10 JERNTORP Johan 1984 M SWE MF19 Malmö (SWE)
11 KIRSCHEN Uwe 1967 M GER SC Berlin (GER)
12 KASE Reine 1983 M SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
13 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
14 BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
15 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
16 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
18 WEIDEMANN Ulf 1976 M GER [i] PSV Berlin (GER)
19 SCHÜNKE Rainer 1982 M GER SC Berlin (GER)
20 SVALHEIM Anders 1988 M NOR Bygdø FK (NOR)
21 HANSEN Michael 1971 M DEN Taastrup FK (DEN)
22 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
23 ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
24 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
25 SARPOLA Timo 1978 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
26 ERIKSEN Mads 1972 M DEN Hellerup FK (DEN)
27 MAGNUSSON Mattias 1981 M SWE HFS Halmstad (SWE)
28 HERONIMEK Leszek 1959 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
29 KASPAR Daniel 1980 M CZE Dukla Praha (CZE)
30 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 VINCENTSSON Dan Magnus 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
32 FRISELL Erik 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
33 BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
34 PAUS Henrik 1977 M NOR Affekt FK (NOR)
35 VREDEVELDT Niel 1978 M NED
36 VAN BARNEVELD Wojtek Adriaan 1981 M NED
37 NICOLAIDIS Andreas 1990 M SWE MF19 Malmö (SWE)
38 LISCHNEWSKI Marco 1979 M SWE
39 VON DER OSTEN Hans Helmig 1961 M DEN Hellerup FK (DEN)
40 TROENG Olof 1988 M SWE LUGI Lund (SWE)
41 FRISELL Carl 1982 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 ÖSTERBERG Henning 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 BAGGER Rasmus 1975 M DEN Hellerup FK (DEN)
44 NORRIS Paul 1961 M GBR
45 WIKSTRÖM Erik 1986 M SWE KFK Kalmar (SWE)
46 BEHRENDT Thomas 1981 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
47 ESBENSEN Jacob 1972 M DEN FK Mahaut (DEN)
48 SILGJERD Atle 1972 M NOR Bygdø FK (NOR)
49 LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
50 BEL Erik       NED s.v. La Prime (NED)
51 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
52 GERLEMAN Gustaf 1977 M SWE LUGI Lund (SWE)
53 LINDBÄCK Atle 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
54 NILSSON Stefan 1978 M SWE LUGI Lund (SWE)
54 NORMAN Patrik 1972 M SWE VFK Västerås (SWE)
56 PEDERSEN Kasper 1980 M DEN JAF Arhus (DEN)
57 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
58 STOLT Alexander 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
59 AHLENIUS Henrik 1978 M SWE LUGI Lund (SWE)
60 SCHÜLER Martin 1979 M SWE GFK Göteborg (SWE)
61 RADULESCU Mihai 1985 M SWE VFK Västerås (SWE)
62 LANGEN Andre 1964 M GER MTV Saalfeld (GER)
63 KALLERUP Kristoffer 1988 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
64 MALMQUIST Björn 1990 M SWE YFK Ystad (SWE)
65 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
66 WEMMERT Peter 1985 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
67 REINERT Erik 1981 M SWE A6 Jönköping (SWE)
68 LANGEN Andreas 1989 M GER MTV Saalfeld (GER)
69 LIESHOUT Martijn 1976 M NED s.v. Scaramouche (NED)
70 BENKESTOCK Kurt 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
71 DANA Petr 1970 M CZE
72 CARS Andreas 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
73 HOLMSTRAND Fredrik L 1973 M SWE SAF Solna (SWE)
74 HOLY Pavel 1979 M CZE
75 STRITEZSKY Petr 1974 M CZE Ekonom Praha (CZE)
76 BLUMOWSKI Ingolf 1973 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
77 CARS Hans Christian 1939 M SWE SAF Solna (SWE)
78 BLAKSTEEN Peter 1954 M DEN Trekanten København (DEN)
79 KINTZEL Marcel 1978 M GER MTV Saalfeld (GER)
80 BOLLE Fredrik 1962 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
81 DAHL Aron 1980 M SWE LUGI Lund (SWE)
82 AAS Tarald-Reinholt 1977 M NOR
83 VERTANEN Ilkka Kari Juhani 1986 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
84 LINDGREN Carl 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
85 PERSSON Jonas 1900 M SWE MF19 Malmö (SWE)
86 SWADDING Magnus 1970 M SWE P4 Skövde (SWE)
87 BJERGVANG Dan 1975 M DEN Flèche Holbæk (DEN)
88 DANIELSEN Michael 1966 M DEN Hillerød FK (DEN)
89 PORFERT Ingo 1978 M GER TSV Zella-Mehlis (GER)
90 IRGENS Christoffer 1980 M NOR Gjøvik FK (NOR)
91 MUNOS MEJIAS Felipe 1984 M SWE MF19 Malmö (SWE)
92 SCHOLLIN Carl F W 1964 M SWE LFK Linköping (SWE)
93 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
94 MONTELIUS Lars 1957 M SWE LUGI Lund (SWE)
95 KJELDSEN Claus 1974 M DEN Hillerød FK (DEN)
96 RUGHEIMER Iain 1953 M GBR
97 CAO Junjie 1977 M NOR OSI Fekting (NOR)
98 VON SETH Jonatan 1987 M SWE MF19 Malmö (SWE)
99 POCK Erik 1936 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
100 NERELL Magnus 1977 M SWE SAF Solna (SWE)
101 PALMSTRÖM Per 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)

Värja Mixed V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
3 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
3 LANGEN Andre 1964 M GER MTV Saalfeld (GER)
5 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 HERONIMEK Leszek 1959 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
7 SCHOLLIN Carl F W 1964 M SWE LFK Linköping (SWE)
8 BOLLE Fredrik 1962 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
9 SPØER Peter 1957 M DEN
10 MOLKA-DANIELSEN Judith 1963 F NOR Molde FK (NOR)
11 KOTAI Bertil 1965 M SWE YFK Ystad (SWE)
12 MONTELIUS Lars 1957 M SWE LUGI Lund (SWE)

Värja Damer Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SWEDEN       SWE
1 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
1 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 NORWAY       NOR
2 PIASECKA Caroline 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
2 FOSSUM Mariella 1989 F NOR Bygdø FK (NOR)
2 KLAFSTAD Pia 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
2 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
3 FINLAND       FIN
3 HÄMÄLÄINEN Hilla 1977 F FIN Ylioppilasmiekkailijat (FIN)
3 SOHLSTRÖM Nina Katriina 1972 F FIN Miekka Miehet (FIN)
3 LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
4 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
4 SJÖGREN Hanna 1981 F SWE SAF Solna (SWE)
4 KATS Anna 1982 F SWE SAF Solna (SWE)
4 LARSSON Maria 1986 F SWE FFF Stockholm (SWE)
4 DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
5 BYGDOE FK       NOR Bygdø FK (NOR)
5 KUUSK Kristina 1985 F EST
5 SKÅLID Ragnhild 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
5 HOVE Siv-Elisabeth 1977 F NOR
6 SC BERLIN       GER SC Berlin (GER)
6 BROCKMANN Beatrice 1990 F GER SC Berlin (GER)
6 HÄRTEL Birte Lea 1983 F GER SC Berlin (GER)
6 WAGNER Julia 1988 F GER SC Berlin (GER)
7 HILLEROD FK       DEN Hillerød FK (DEN)
7 SPØER Kristine 1991 F DEN Trekanten København (DEN)
7 RENDEMANN Linda 1972 F DEN Flèche Holbæk (DEN)
7 AABECH Nina 1966 F DEN Trekanten København (DEN)
8 MIXED SWE       SWE
8 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
8 MULDERS Kathy 1983 F NED
8 MILLAARD Pauline 1970 F SUI SEZ Zürich (SUI)
9 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
9 HÖCKERFELT Ida 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
9 WESTMAN Sanna 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
9 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
10 ATTAQUE FK       NOR Attaque FK (NOR)
10 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
10 BASTHUS-NILSEN Thea 1986 F NOR
10 KYHN Sunniva 1987 F NOR
10 VALOY Nadine 1989 F NOR Njård Fekting (NOR)
11 MIEKKA MIEHET       FIN Miekka Miehet (FIN)
11 HAAVISTO Elina 1985 F FIN Kalpaveljet (FIN)
11 CLARKE Majella 1979 F AUS
11 KAISALO Noora 1986 F FIN Miekka Miehet (FIN)
12 ZELLA-MEHLIS       GER TSV Zella-Mehlis (GER)
12 MOLKA-DANIELSEN Judith 1963 F NOR Molde FK (NOR)
12 BELGARDT Stefanie 1987 F GER TSV Zella-Mehlis (GER)
12 RÖBER Bettina 1985 F GER TSV Zella-Mehlis (GER)
12 RÖSSLER Birte 1974 F GER Grün-Weiss Eimsbüttel (GER)
13 LUGI LUND       SWE LUGI Lund (SWE)
13 MONTELIUS Caroline 1984 F SWE LUGI Lund (SWE)
13 WIESLANDER Elisabeth 1900 F SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
13 WALTER Mareile 1975 F SWE LUGI Lund (SWE)
13 SANDBERG Therese 1989 F SWE LUGI Lund (SWE)
14 KFK KALMAR 2       SWE KFK Kalmar (SWE)
14 WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
14 APPELBERG Emelie 1987 F SWE KFK Kalmar (SWE)
14 THIEU Lena 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)

Värja Herrar Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 OSLO FK       NOR Oslo FK (NOR)
1 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
1 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
1 LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
1 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
2 A6 JONKOPING       SWE A6 Jönköping (SWE)
2 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
2 REINERT Erik 1981 M SWE A6 Jönköping (SWE)
2 MOUMEN Kim 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 BERGDAHL Johan 1962 M SWE A6 Jönköping (SWE)
3 SC BERLIN       GER SC Berlin (GER)
3 KIRSCHEN Uwe 1967 M GER SC Berlin (GER)
3 WEIDEMANN Ulf 1976 M GER [i] PSV Berlin (GER)
3 SCHÜNKE Rainer 1982 M GER SC Berlin (GER)
3 BEHRENDT Thomas 1981 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
4 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 FRISELL Carl 1982 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 ÖSTERBERG Henning 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 KASE Reine 1983 M SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
4 LINDBÄCK Atle 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 TAPANILAN ERAE MIEKKAILUJAOSTO       FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
5 SARPOLA Timo 1978 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
5 KUKKONEN Kasper 1983 M FIN Miekka Miehet (FIN)
5 VERTANEN Ilkka Kari Juhani 1986 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
5 KOROKNAY-PÁL Andras 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
6 NORWAY       NOR
6 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
6 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
7 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
7 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
8 HELLERUP FK       DEN Hellerup FK (DEN)
8 VON DER OSTEN Hans Helmig 1961 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 ESBENSEN Jacob 1972 M DEN FK Mahaut (DEN)
8 BAGGER Rasmus 1975 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 BONDE David 1974 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 MF19 MALMO       SWE MF19 Malmö (SWE)
9 NAVASARDIAN Armen 1962 M SWE MF19 Malmö (SWE)
9 LISCHNEWSKI Marco 1979 M SWE
9 NICOLAIDIS Andreas 1990 M SWE MF19 Malmö (SWE)
9 JERNTORP Johan 1984 M SWE MF19 Malmö (SWE)
10 BYGDOE FK       NOR Bygdø FK (NOR)
10 PAUS Henrik 1977 M NOR Affekt FK (NOR)
10 SVALHEIM Anders 1988 M NOR Bygdø FK (NOR)
10 SILGJERD Atle 1972 M NOR Bygdø FK (NOR)
11 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
11 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 BARVESTAD Rickard 1983 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 BARVESTAD Peter 1956 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 WIKSTRÖM Erik 1986 M SWE KFK Kalmar (SWE)
12 EKONOM PRAHA       CZE Ekonom Praha (CZE)
12 DANA Petr 1970 M CZE
12 KASPAR Daniel 1980 M CZE Dukla Praha (CZE)
12 STRITEZSKY Petr 1974 M CZE Ekonom Praha (CZE)
12 HOLY Pavel 1979 M CZE
13 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
13 HOLMSTRAND Fredrik L 1973 M SWE SAF Solna (SWE)
13 BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
13 LINDGREN Carl 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
14 VFK VASTERAS       SWE VFK Västerås (SWE)
14 BENKESTOCK Kurt 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 RADULESCU Mihai 1985 M SWE VFK Västerås (SWE)
14 NORMAN Patrik 1972 M SWE VFK Västerås (SWE)
14 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 FK MAHAUT       DEN FK Mahaut (DEN)
15 SPØER Peter 1957 M DEN
15 ERIKSEN Mads 1972 M DEN Hellerup FK (DEN)
15 BJERGVANG Dan 1975 M DEN Flèche Holbæk (DEN)
15 JENSEN Martin 1974 M DEN Glostrup FK (DEN)
16 SCARAMOUCHE       NED s.v. Scaramouche (NED)
16 LIESHOUT Martijn 1976 M NED s.v. Scaramouche (NED)
16 VAN BARNEVELD Wojtek Adriaan 1981 M NED
16 VREDEVELDT Niel 1978 M NED
17 LUGI LUND       SWE LUGI Lund (SWE)
17 NILSSON Stefan 1978 M SWE LUGI Lund (SWE)
17 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
17 TROENG Olof 1988 M SWE LUGI Lund (SWE)
18 MTV 1876 SAALFELD       GER MTV Saalfeld (GER)
18 KINTZEL Marcel 1978 M GER MTV Saalfeld (GER)
18 LANGEN Andre 1964 M GER MTV Saalfeld (GER)
18 LANGEN Andreas 1989 M GER MTV Saalfeld (GER)
19 MF19 MALMO 2       SWE MF19 Malmö (SWE)
19 PERSSON Jonas 1900 M SWE MF19 Malmö (SWE)
19 PEDERSEN Kasper 1980 M DEN JAF Arhus (DEN)
19 VON SETH Jonatan 1987 M SWE MF19 Malmö (SWE)
20 SAF SOLNA 2       SWE SAF Solna (SWE)
20 RUGHEIMER Iain 1953 M GBR
20 CARS Hans Christian 1939 M SWE SAF Solna (SWE)
20 CARS Andreas 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 OSI FEKTING       NOR OSI Fekting (NOR)
21 CAO Junjie 1977 M NOR OSI Fekting (NOR)
21 IRGENS Christoffer 1980 M NOR Gjøvik FK (NOR)
21 AAS Tarald-Reinholt 1977 M NOR

Sabel Open Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N WIGREN Eric 1972 M SWE WFF Örebro (SWE)
2 N WESTRIN Johan 1987 M SWE
3 N KONYA Balazs 1972 M HUN LUGI Lund (SWE)
3 N THORIN Jörgen 1973 M SWE
5 N STOLT Alexander 1989 M SWE
6 N HOLMSTRÖM Joakim 1970 M SWE
7 N GRACZYK Bogdan 1984 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
8 N MILNER Ed 1900 M GBR
9 N MØLLER Jesper Rossen 1982 M DEN
10 N BEL Erik R. 1952 M NED
11 N LUNDQVIST Anton 1972 M SWE LUGI Lund (SWE)
12 N PEDERSEN Søren 1962 M DEN Roskilde FK (DEN)
13 N KJELDSEN Claus 1974 M DEN Hillerød FK (DEN)
14 N LINDVOLD Kamma 1900 F DEN
15 N NILSSON Peter 1975 M SWE
16 N SMITH Mike 1900 M GBR
17 N SIGGAARD Jens 1970 M DEN
18 N DANIELSEN Michael 1966 M DEN Hillerød FK (DEN)
18 N SEARS Amanda 1992 F DEN Hellerup FK (DEN)
20 N BREEN Paul 1900 M GBR