Tillbaka till listan

Resultat

2004 Ystad International - Nordic Championships
SWE Ystad
19 juni 2004 - 20 juni 2004

Värja Damer V40 Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
7 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
8 MOLKA-DANIELSEN Judith 1963 F NOR Molde FK (NOR)
11 ANDERSEN Helle 1962 F SWE MF19 Malmö (SWE)
13 HAIMI Maija 1960 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

Värja Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
2 AABECH Nina 1966 F DEN Trekanten København (DEN)
3 SYROVATSKA Oksana 1977 F UKR
3 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
5 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
6 HÄMÄLÄINEN Hilla 1977 F FIN Ylioppilasmiekkailijat (FIN)
7 FABIAN Borbala 1975 F FIN
8 HEDKVIST Sofia 1968 F SWE DIF Stockholm (SWE)
9 NITTERUS Karolina 1972 F SWE GFK Göteborg (SWE)
10 DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
11 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 ZUIKOVA Alla 1964 F EST
13 SMEDSTAD Hilde 1978 F NOR
14 SJÖGREN Hanna 1981 F SWE SAF Solna (SWE)
15 WESTMAN Sanna 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
16 GRANLIEN Maren-Fich 1979 F DEN
17 MAGNUSSON Camilla 1988 F SWE HFS Halmstad (SWE)
18 HOVE Siv-Elisabeth 1977 F NOR
19 NILSEN Elisabeth Skaar 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
20 HÖCKERFELT Ida 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
21 NICOLAIDIS Alexandra 1988 F SWE MF19 Malmö (SWE)
22 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
23 KAISALO Noora 1986 F FIN Miekka Miehet (FIN)
24 WÜRTZEN Helle 1900 F DEN
25 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
26 JENSEN Anne-Toftelund 1979 F DEN
27 MOLKA-DANIELSEN Judith 1963 F NOR Molde FK (NOR)
28 STRAND Anneli 1982 F SWE GFK Göteborg (SWE)
29 MONTELIUS Caroline 1984 F SWE LUGI Lund (SWE)
30 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
31 CLARKE Majella 1979 F AUS
32 ANDERSEN Helle 1962 F SWE MF19 Malmö (SWE)
33 BASTHUS-NILSEN Thea 1986 F NOR
34 WEST Marie 1987 F DEN Hellerup FK (DEN)
35 WIESLANDER Elisabeth 1900 F SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
36 HAIMI Maija 1960 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
37 STEENSEN Anna-Kiel 1987 F DEN Hellerup FK (DEN)
38 KATS Anna 1982 F SWE SAF Solna (SWE)
39 BORSODI Karin 1958 F SWE LFK Linköping (SWE)
40 HOLMES Judith 1973 F GBR

Värja Herrar V40 Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ZUIKOV Viktor 1962 M EST
2 STRUTZ Per 1945 M NOR Oslo FK (NOR)
3 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
4 BENKESTOCK Kurt 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 SCHARPFF Lars 1949 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 POCK Erik 1936 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
9 ABRAHAMSON Göran 1931 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 BLAKSTEEN Peter 1954 M DEN Trekanten København (DEN)
12 MONTELIUS Lars 1957 M SWE LUGI Lund (SWE)
14 BOLLE Fredrik 1962 M SWE SSIF Stockholm (SWE)

Värja Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 JOHANSSON Erik 1974 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
5 MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
6 KERMINEN Antti 1975 M FIN Miekka Miehet (FIN)
7 HALLNER Fredrik 1973 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 KOROKNAY-PÁL Andras 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
9 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 MALMGREN Magnus 1978 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
11 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
12 ZUIKOV Viktor 1962 M EST
13 NERELL Magnus 1977 M SWE SAF Solna (SWE)
14 BERG Jörgen 1965 M SWE SAF Solna (SWE)
15 BAGGER Rasmus 1975 M DEN Hellerup FK (DEN)
16 SILGJERD Atle 1972 M NOR Bygdø FK (NOR)
17 BORSODI Andras 1967 M NOR Bygdø FK (NOR)
18 FOGELBERG Paul 1977 M SWE GFK Göteborg (SWE)
19 LINDBÄCK Atle 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 CHRISTENSEN Troels 1971 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
21 SARPOLA Timo 1978 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
22 KNUDSER-RING Mats 1974 M NOR
23 SKOGHEIM Vegard 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
24 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
25 KORHONEN Jussi 1983 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
26 KASE Reine 1983 M SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
27 MUNSTER Jasper 1969 M DEN Trekanten København (DEN)
28 LINDHOLM Johan 1984 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
29 JERNTORP Johan 1984 M SWE MF19 Malmö (SWE)
30 PIPATANANGURA Julatouch 1981 M SWE UF Uppsala (SWE)
31 NILSSON Stefan 1978 M SWE LUGI Lund (SWE)
32 DAVIES Peter 1966 M GBR
33 BONDE David 1974 M DEN Hellerup FK (DEN)
34 ANDERSEN-SKOV Simon 1985 M DEN Trekanten København (DEN)
35 KUKKONEN Kasper 1983 M FIN Miekka Miehet (FIN)
36 JENSEN Martin 1974 M DEN Glostrup FK (DEN)
37 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
38 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
39 ROTHBORG Jakob 1977 M DEN
40 SCHARPFF Lars 1949 M SWE GFK Göteborg (SWE)
41 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
42 VON DER OSTEN Hans Helmig 1961 M DEN Hellerup FK (DEN)
43 BENKESTOCK Kurt 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
44 KRONA Daniel 1975 M SWE MF19 Malmö (SWE)
45 ERIKSEN Mads 1972 M DEN Hellerup FK (DEN)
46 IMETS Marcel 1973 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
47 GEDDE-DAHL Nils 1976 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
48 LISCHNEWSKI Marco 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
49 NICOLAIDIS Andreas 1990 M SWE MF19 Malmö (SWE)
50 POCK Erik 1936 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
51 BRESIL Jan-Erik 1981 M NOR
51 MAKKAI Ivan 1977 M SWE DIF Stockholm (SWE)
53 VINCENTSSON Dan Magnus 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
54 BARDING Nicolai 1984 M DEN Hellerup FK (DEN)
55 TROENG Olof 1988 M SWE LUGI Lund (SWE)
56 ESBENSEN Jacob 1972 M DEN FK Mahaut (DEN)
57 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
58 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
59 SIEVERT Thomas 1988 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
60 SHEFFIELD Brett 1900 M AUS
61 GUSTAFSSON Peter 1966 M SWE C4 Kristianstad (SWE)
62 THUNBERG Jonas 1973 M SWE GoFK Visby (SWE)
63 WIKSTRÖM Erik 1986 M SWE KFK Kalmar (SWE)
64 PALMSTRÖM Per 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
65 SKOVLUND Bjarne 1940 M DEN FK Mahaut (DEN)
66 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
67 ROGSTAD Christian 1986 M NOR
68 LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
69 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
70 DAHL Aron 1980 M SWE LUGI Lund (SWE)
71 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
72 BLAKSTEEN Peter 1954 M DEN Trekanten København (DEN)
73 SUSI Petteri Ville Juhani 1978 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
74 SCHOLLIN Carl F W 1964 M SWE LFK Linköping (SWE)
75 JØNSSON Johan-Peter 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
76 BOLLE Fredrik 1962 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
77 KJELDSEN Claus 1974 M DEN Hillerød FK (DEN)
78 HANSEN Jens Egler 1978 M DEN
79 TORHELL Hannes 1986 M SWE LUGI Lund (SWE)
80 SCHÜLER Martin 1979 M SWE GFK Göteborg (SWE)
81 ANDERSSON Perallan 1979 M SWE P4 Skövde (SWE)
82 MONTELIUS Lars 1957 M SWE LUGI Lund (SWE)
83 STRUTZ Per 1945 M NOR Oslo FK (NOR)

Värja Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MIXED DEN       DEN
1 WEST Marie 1987 F DEN Hellerup FK (DEN)
1 OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
1 ZUIKOVA Alla 1964 F EST
1 SYROVATSKA Oksana 1977 F UKR
2 MIXED SWE       SWE
2 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
2 KATS Anna 1982 F SWE SAF Solna (SWE)
2 SJÖGREN Hanna 1981 F SWE SAF Solna (SWE)
2 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 MIXED FIN       FIN
3 MIXED SWE 2       SWE
3 HÖCKERFELT Ida 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 KAISALO Noora 1986 F FIN Miekka Miehet (FIN)
3 HEDKVIST Sofia 1968 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 CLARKE Majella 1979 F AUS
3 WESTMAN Sanna 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 HÄMÄLÄINEN Hilla 1977 F FIN Ylioppilasmiekkailijat (FIN)
3 FABIAN Borbala 1975 F FIN
5 NORWAY       NOR
5 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
5 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
5 SMEDSTAD Hilde 1978 F NOR
5 NILSEN Elisabeth Skaar 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
6 DENMARK       DEN
6 GRANLIEN Maren-Fich 1979 F DEN
6 AABECH Nina 1966 F DEN Trekanten København (DEN)
6 WÜRTZEN Helle 1900 F DEN
6 JENSEN Anne-Toftelund 1979 F DEN
7 LFK LINKÖPING       SWE LFK Linköping (SWE)
7 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 BORSODI Karin 1958 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
8 MIXED NOR       NOR
8 MOLKA-DANIELSEN Judith 1963 F NOR Molde FK (NOR)
8 BASTHUS-NILSEN Thea 1986 F NOR
8 HOVE Siv-Elisabeth 1977 F NOR
9 MIXED SWE 3       SWE
9 WIESLANDER Elisabeth 1900 F SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
9 MONTELIUS Caroline 1984 F SWE LUGI Lund (SWE)
9 ANDERSEN Helle 1962 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Värja Mixed Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 NORWAY       NOR
1 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
1 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
1 BORSODI Andras 1967 M NOR Bygdø FK (NOR)
1 MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
2 FINLAND       FIN
2 KERMINEN Antti 1975 M FIN Miekka Miehet (FIN)
2 KOROKNAY-PÁL Andras 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
2 KORHONEN Juha 1979 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 NORWAY 2       NOR
3 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
3 JOHANSSON Erik 1974 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 PIPATANANGURA Julatouch 1981 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
3 SKOGHEIM Vegard 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
3 BERGDAHL Johan 1962 M SWE A6 Jönköping (SWE)
3 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
3 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
5 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
5 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
6 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
6 LINDBÄCK Atle 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 MAKKAI Ivan 1977 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 KASE Reine 1983 M SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
7 HELLERUP FK       DEN Hellerup FK (DEN)
7 VON DER OSTEN Hans Helmig 1961 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 ERIKSEN Mads 1972 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 BONDE David 1974 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 JENSEN Martin 1974 M DEN Glostrup FK (DEN)
8 MIXED NOR       NOR
8 ZUIKOV Viktor 1962 M EST
8 STRUTZ Per 1945 M NOR Oslo FK (NOR)
8 BRESIL Jan-Erik 1981 M NOR
8 LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
9 DISQUALIFIED       SWE
10 LUGI LUND       SWE LUGI Lund (SWE)
10 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
10 NILSSON Stefan 1978 M SWE LUGI Lund (SWE)
10 TROENG Olof 1988 M SWE LUGI Lund (SWE)
11 MIXED SWE 2       SWE
11 KRONA Daniel 1975 M SWE MF19 Malmö (SWE)
11 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 DAVIES Peter 1966 M GBR
12 MIXED SWE 3       SWE
12 WIKSTRÖM Erik 1986 M SWE KFK Kalmar (SWE)
12 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
12 SIEVERT Thomas 1988 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
13 BYGDOE FK       NOR Bygdø FK (NOR)
13 GEDDE-DAHL Nils 1976 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
13 ROGSTAD Christian 1986 M NOR
13 KNUDSER-RING Mats 1974 M NOR
13 SILGJERD Atle 1972 M NOR Bygdø FK (NOR)
14 TREKANTEN KOBENHAVN       DEN Trekanten København (DEN)
14 JØNSSON Johan-Peter 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
14 MUNSTER Jasper 1969 M DEN Trekanten København (DEN)
14 CHRISTENSEN Troels 1971 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
15 MIXED FIN       FIN
15 KJELDSEN Claus 1974 M DEN Hillerød FK (DEN)
15 KUKKONEN Kasper 1983 M FIN Miekka Miehet (FIN)
15 SARPOLA Timo 1978 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
16 MIXED DEN       DEN
16 IMETS Marcel 1973 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
16 BARDING Nicolai 1984 M DEN Hellerup FK (DEN)
16 ROTHBORG Jakob 1977 M DEN
17 MIXED SWE 4       SWE
17 LINDE Niklas 1989 M SWE YFK Ystad (SWE)
17 NICOLAIDIS Andreas 1990 M SWE MF19 Malmö (SWE)
17 ANDERSEN-SKOV Simon 1985 M DEN Trekanten København (DEN)
17 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
18 MIXED SWE 5       SWE
18 SCHOLLIN Carl F W 1964 M SWE LFK Linköping (SWE)
18 BOLLE Fredrik 1962 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
18 VINCENTSSON Dan Magnus 1969 M SWE SAF Solna (SWE)