Back to list

Results

Hoolgaascht Turnier
GER Schwäbisch-Hall
March 24, 2012 - March 24, 2012

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 KRAUTTER Victoria 1996 F GER TSG Backnang (GER)
3 SOMMER Katrin 1996 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
5 LUTZ Katharina 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
6 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
7 TRAUB Hannah 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
8 BRÖCHER Hannah 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 BERNER Gina Mara 1997 F GER TG Biberach (GER)
10 GMELIN Tanja 1995 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 STARMÜLLER Deborah 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 KECK Antonia 1995 F GER SV Böblingen (GER)
13 ERDMENGER Maria 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
14 ARON Jasmin 1995 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
15 CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
16 PRIMBS Vanessa 1996 F GER Fechtverein Heidelberg (GER)
17 MANTAI Karina 1998 F GER SV Illingen (GER)
18 GSCHING Kristina 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 HANKE Greta 1996 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
20 JAHN Julia 1997 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
21 KNÖLLER Maren 1997 F GER TSG Reutlingen (GER)
22 LERCH Magdalena 1995 F GER TG Biberach (GER)
23 DALMISCH Jana 1997 F GER TG Biberach (GER)
24 LIPPERT Melanie 1998 F GER TG Schwenningen (GER)
25 1st round WIESZT Leah 1996 F GER SV Böblingen (GER)
26 1st round RIEBER Friederike 1997 F GER TG Biberach (GER)
26 1st round MUNZERT Viola 1996 F GER SV Böblingen (GER)
28 1st round VASILIOU Stella 1997 F CYP
29 1st round BUTTSCHARDT Martina 1997 F GER TG Biberach (GER)
30 1st round NIKOLETTOU Amaryllis 1995 F CYP Limassol FC (CYP)
31 1st round REMPFER Saskia 1997 F GER TSG Reutlingen (GER)

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SANDER Yannick 1996 M GER TSV Laupheim (GER)
2 KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 MATHIS Robin 1995 M GER TG Schwenningen (GER)
3 SCHÄFER Tim 1995 M GER VFL Kirchheim (GER)
5 TSOCHANTARIDIS Julius 1997 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
6 ERDMENGER Sascha 1995 M GER TG Schwenningen (GER)
7 KARLE Daniel 1997 M GER SV Böblingen (GER)
8 SCHESTOBITOW Stanislav 1998 M KAZ Dynamo Kazakztan (KAZ)
9 GREUL Simon 1998 M GER TSF Ditzingen (GER)
10 PFANDER Linus 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
11 FRÖSCHL Lucas 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 ALOUPAS Achilleas 1995 M CYP Nicosia FC (CYP)
13 SONTHEIMER Marc 1996 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
14 ACCURSO Leon 1996 M GER TG Schwenningen (GER)
15 WEBER Michael 1995 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
16 SEIDEL Rudger 1998 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
17 HILLMANN Felix 1996 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 WENDELER Stefan 1995 M GER TSV Mannheim (GER)
19 JÄGER Leon 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
20 NENNO Raphael 1995 M GER TG Schwenningen (GER)
21 DOLLMANN Frederic 1997 M GER TSV Pliezhausen (GER)
22 PAHLOW Felix 1997 M GER TG Schwenningen (GER)
23 TRESKATIS Erik 1997 M GER SV Esslingen (GER)
24 SCHÄFER Leo 1997 M GER VFL Kirchheim (GER)
25 SCHÜTZ Maximilian 1997 M GER TG Schwenningen (GER)
26 BEYRLE Joshua 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 BLANK Jannis 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
28 BAUER Joseph 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
29 KAISER Valentin 1997 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
30 HEUER Fabian Patrick 1997 M GER TSF Ditzingen (GER)
31 FRÖSCHL Carl-Noah 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
32 KRUSCHE Janes 1996 M GER SV Esslingen (GER)
33 1st round STRUZYNA Marcel 1996 M GER TG Schwenningen (GER)
34 1st round SCHEURER Fabian 1998 M GER TSV Crailsheim (GER)
35 1st round RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
35 1st round JÄCKLE Daniel 1995 M GER TG Schwenningen (GER)
37 1st round HÄFFNER Nils 1997 M GER TSG Schwäbisch Hall (GER)
38 1st round WINTERHALTER Felix 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
39 1st round KÜFER Peter 1995 M GER TSG Schwäbisch Hall (GER)
40 1st round GÄSSLER Moritz 1997 M GER SV Böblingen (GER)
41 1st round GÖTTKEN Tim 1997 M GER Heidenheimer SB (GER)
42 1st round STASTNY Julian 1997 M GER [i] SG Weinstadt (GER)
43 1st round MANTHEY Maximilian 1998 M GER TSV Crailsheim (GER)
44 1st round WELSCH Sven 1998 M GER TSV Crailsheim (GER)

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club