Back to list

Results

Südbadische Meisterschaft
GER Immendingen
March 11, 2023 - March 11, 2023

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ROOZE Clara 2008 F GER Freiburger TS (GER)
2 N KÖNCZÖL Edith 2010 F GER Freiburger TS (GER)
3 N ZWICKER Annemarie 2010 F GER FC Konstanz (GER)
3 N FUßY Sarah 2008 F GER Freiburger TS (GER)
5 N STUMMER Alyssa 2010 F GER FC Konstanz (GER)
6 N KETTLER Jule 2010 F GER Freiburger TS (GER)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÄDER Michel 2009 M GER Freiburger TS (GER)
2 N GABEL Moritz 2008 M GER TV Lahr (GER)
3 N ZWICKER Theodor 2008 M GER FC Konstanz (GER)
3 N GAA Fabian 2009 M GER TV Haueneberstein (GER)
5 N GRADITO Santino 2009 M GER TV Haueneberstein (GER)
6 N PREIS David 2009 M GER FC Immendingen (GER)
7 N BOULAY David 2008 M GER FC Immendingen (GER)
8 N SORG Simon 2011 M GER FC Immendingen (GER)

Foil Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WITTKE Lion 2012 M GER TV Haueneberstein (GER)
2 N BOULAY Noah 2012 M GER FC Immendingen (GER)
3 N CLAUER David 2012 M GER TV Haueneberstein (GER)
4 N LEIS Artur 2013 M GER FC Immendingen (GER)
4 N SORG Jonas 2013 M GER FC Immendingen (GER)
6 N CAN Attin 2013 M SUI FEZO Zürich (SUI)
7 N ZELLER Lorenz 2012 M GER FC Immendingen (GER)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
2 N PFLUGFELDER Nike 2010 F GER SV Waldkirch (GER)
3 N ZWICKER Annemarie 2010 F GER FC Konstanz (GER)
3 N HUBERICH Lisa 2008 F GER SV Waldkirch (GER)
5 N JOCH Emily 2009 F GER Rastatter TV (GER)
6 N GRAEVE Carla 2010 F GER SV Waldkirch (GER)
7 N WENDT Angelina 2008 F GER SV Waldkirch (GER)
8 N GLEICH Lina 2009 F GER Rastatter TV (GER)
9 N 1st round DRAYER Helena 2010 F GER SV Waldkirch (GER)
0 F 1st round SENST Victoria 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZWICKER Theodor 2008 M GER FC Konstanz (GER)
2 N FRANZ Sonnwin Huidi 2009 M GER Rastatter TV (GER)
3 N DIANGAMO David 2008 M ZAM SV Waldkirch (GER)
3 N ROSATI Edoardo 2008 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
5 N HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
6 N KARLOVICH Kristóf 2009 M HUN SV Waldkirch (GER)
7 N KARLOVICH Károly 2009 M HUN SV Waldkirch (GER)
8 N HAMM Florian Julius 2009 M GER FC Konstanz (GER)
9 N HAUSER Felix 2009 M GER FA Singen (GER)
10 N BOULAY David 2008 M GER FC Immendingen (GER)
11 N PREIS David 2009 M GER FC Immendingen (GER)
12 N HORSTKÖTTER Lukas 2009 M GER FA Singen (GER)
13 N SORG Simon 2011 M GER FC Immendingen (GER)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JÄGER Marc 2012 M GER SV Waldkirch (GER)
2 N WEBER Nico 2012 M GER TV Lahr (GER)
3 N BÄUERLE Felix 2013 M GER FA Singen (GER)
4 N BOULAY Noah 2012 M GER FC Immendingen (GER)
5 N SORG Jonas 2013 M GER FC Immendingen (GER)
6 N LEIS Artur 2013 M GER FC Immendingen (GER)
7 N ZELLER Lorenz 2012 M GER FC Immendingen (GER)