Back to list

Results

25. Kaufbeurer Fünfknopfturnier 2022
GER Kaufbeuren
March 19, 2022 - March 20, 2022

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
2 N ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N RIEMER Jana-Ada 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
5 N CIVAN Tuana 2008 F GER SSV Ettal (GER)
6 N KINAST Frederike 2005 F GER Fechtclub München (GER)
7 N PEDRETTI Silvia 2007 F ITA MTV München (GER)
8 N STIRNWEIS Lioba 2005 F GER TSV Trudering (GER)
9 N 1st round BADER Mara 2006 F GER TV Augsburg (GER)
10 N 1st round ROLOFF Maria 2006 F GER TV Augsburg (GER)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER SSV Ettal (GER)
2 N STRASSNER Moritz 2006 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
3 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER SSV Ettal (GER)
3 N HARTWIG Albert 2005 M GER FC Gröbenzell (GER)
5 N VON SALDERN Niklas 2007 M GER TV Augsburg (GER)
6 N SCHLICKENRIEDER Florian 2008 M GER FC Gröbenzell (GER)
7 N GROLLITSCH Atilla 2006 M GER TV Augsburg (GER)
8 N EXNER Lars 2007 M GER Fechtclub München (GER)
9 N HEINDL Hagen 2007 M GER TV Kaufbeuren (GER)
10 N 1st round RAMPETSREITER Ignatz 2006 M GER TV Augsburg (GER)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ROLOFF Alexandra 2009 F GER TV Augsburg (GER)
2 N HEINDL Runa 2010 F GER TV Kaufbeuren (GER)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REINEKE Franz 2009 M GER SSV Ettal (GER)
2 N MAZRAANI Vincent 2009 M GER MTV München (GER)
3 N BAUMGARTL Matti 2010 M GER SSV Ettal (GER)
4 N VON SALDERN Felix 2009 M GER TV Augsburg (GER)
5 N SCHREIBER Luis 2009 M GER SSV Ettal (GER)
6 N COURTNEY-LUX Ceallachan 2009 M GER SGS Erlangen (GER)
7 N GRÄBNER Benjamin 2009 M GER SGS Erlangen (GER)
8 N LUTZENBERGER Marcos 2010 M GER TV Kaufbeuren (GER)
9 N EULER Jakob 2010 M GER TV Kaufbeuren (GER)
10 N RUTHER Philipp 2010 M GER TV Kaufbeuren (GER)
11 N KOTTER Leonard 2009 M GER TV Kaufbeuren (GER)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PICHLMEIER Martin 1980 M GER FC Gröbenzell (GER)
2 N ETTENGRUBER Marcel 1998 M GER SSV Ettal (GER)
3 N JESKE Thomas 1996 M GER ASV Ortenburg (GER)
3 N HAUMAYR Felix 2002 M GER FC Gröbenzell (GER)
5 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER SSV Ettal (GER)
6 N SIEBER Stephan 1995 M GER TV Kaufbeuren (GER)
7 N MEER Markus 1986 M GER MTG Wangen (GER)
8 N BRAUER Oliver 1982 M GER MTG Wangen (GER)
9 N 1st round KOCK Michael 1967 M GER MTG Wangen (GER)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FLAGNER Sarah 1999 F GER TV Augsburg (GER)
2 N MÜNZ Kerstin 1998 F GER TSG Füssen (GER)
3 N MÖCKL Marlene 2000 F GER TV Augsburg (GER)
3 N LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
5 N NEUSCHAEFER Katharina 1976 F GER FC Gröbenzell (GER)
6 N BOS PASCUAL Maria 2003 F GER TSV Weilheim (GER)
7 N MATH Barbara 1966 F GER MTG Wangen (GER)
8 N MÜLLER Andrea 1985 F GER MTG Wangen (GER)
9 N 1st round HAAG Almut 1978 F GER MTG Wangen (GER)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
2 N HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
3 N CIVAN Tuana 2008 F GER SSV Ettal (GER)
3 N WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
5 N IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
6 N KLAUSER Tizia 2007 F GER TSV Weilheim (GER)
7 N UTZMEIER Frieda 2008 F GER FC Gröbenzell (GER)
8 N BOS PASCUAL Anne 2008 F GER TSV Weilheim (GER)
9 N RINDERER Anna 2007 F GER FC Gröbenzell (GER)
10 N TREVISAN Sophia 2007 F GER Fechtclub München (GER)
11 N PAULA Sophia 2007 F GER TV Augsburg (GER)
12 N HÜBNER Tiffany 2007 F GER TV Kaufbeuren (GER)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHLICKENRIEDER Florian 2008 M GER FC Gröbenzell (GER)
2 N BOLZONI Daniele 2007 M ITA Sportfechten Laim (GER)
3 N KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)
3 N HEISSIG Nikolas 2007 M GER TSV Weilheim (GER)
5 N GILG Jakob 2007 M GER TSV Weilheim (GER)
6 N EXNER Lars 2007 M GER Fechtclub München (GER)
7 N SCHWARTZ Michael 2008 M GER MTV München (GER)
8 N IDLER Lucas 2008 M GER SV Böblingen (GER)
9 N VON SALDERN Felix 2009 M GER TV Augsburg (GER)
10 N SPANGENBERG Moritz 2008 M GER FC Gröbenzell (GER)
11 N MARQUARDT Deniz 2008 M GER SV Böblingen (GER)
12 N VON SALDERN Niklas 2007 M GER TV Augsburg (GER)
13 N STARKE Theo 2008 M GER Fechtclub München (GER)
14 N REDLICH Constantin 2007 M GER TV Kaufbeuren (GER)
15 N BOLUARTE PACHEO Etienne 2008 M GER Fechtclub München (GER)
16 N KRANAWETTER Lukas 2008 M GER TSV Weilheim (GER)
17 N 1st round KALCH Elias 2007 M GER TV Augsburg (GER)
18 N 1st round VESELIC Janko 2008 M GER TSV Weilheim (GER)
19 N 1st round BOUAZIZ Omar 2008 M GER MTV Ingolstadt (GER)
20 N 1st round HEINDL Hagen 2007 M GER TV Kaufbeuren (GER)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
0 A EULER Hanne 2012 F GER TV Kaufbeuren (GER)
0 A REINEKE Ida 2011 F GER SSV Ettal (GER)
0 A STEUERER Lena 2011 F GER ASV Ortenburg (GER)
0 A HÖCK Valentina 2012 F GER SSV Ettal (GER)
0 A HEINRICH Katharina 2012 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
0 A SCHIEßLER Xaver 2011 M GER TSV Weilheim (GER)
0 A EHLERS Torben 2011 M GER TV Augsburg (GER)
0 A ERNST David 2011 M GER TV Augsburg (GER)
0 A RICHTER Ferdinand 2011 M GER SSV Ettal (GER)
0 A SCHROEDER Zachary 2011 M USA TV Kaufbeuren (GER)
0 A KONIAS Dimitris 2011 M GER TV Kaufbeuren (GER)