Back to list

Results

57. TISSOT Grand Prix
SUI Bern
November 19, 2021 - November 21, 2021

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
2 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
3 N SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
3 N CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
5 N BERTA Daniel 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
6 N KANO Koki 1997 M JPN
7 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
8 N BRUEV Georgiy 1997 M RUS
9 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
10 N BOREL Yannick 1988 M FRA
11 N HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
12 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
13 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
14 N GANIN Igor 2000 M RUS
15 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
17 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
18 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA L.X.THESSALONIKIS (GRE)
19 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
21 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
22 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
23 N SARKISYAN Artem 2004 M RUS
24 N RUDYKH Daniil 1999 M RUS
25 N RODRIGUEZ QUEVEDO John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
26 N NOLLNER Dylan 1992 M USA
27 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
28 N SINGH Udaivir 1995 M IND
29 N JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
30 N REDLI Andras 1983 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
31 N ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
32 N RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
33 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
34 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
35 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
36 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
37 N ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
38 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
39 N ELSAYED Mohamed 1997 M EGY
40 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
41 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
42 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
43 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
44 N FRENCH Dylan 1997 M CAN
45 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
46 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
47 N FARDZINOV Alan 1995 M RUS
48 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
49 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
50 N FAFARD Fynn 2000 M CAN
51 N SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
52 N KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
53 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
54 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
56 N ASAMI Seiya 2002 M JPN
57 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
58 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
59 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Scaramouche (NED)
60 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
61 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
62 N HADZIC Alen 1991 M USA
63 N KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA Bekescsaba (HUN)
64 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
65 N JANG Hyomin 1996 M KOR
66 N LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
67 N HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
68 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
69 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
70 N STASZULONEK Aleksander 1993 M POL Piast Gliwice (POL)
71 N CHOONG Joseph 1995 M GBR
72 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
73 N ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
74 N CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
75 N ITO Inochi 1990 M JPN
75 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
77 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
78 N GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
79 N CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
80 N WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
81 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
82 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
83 N BIABIANY Mathias 1994 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
84 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
85 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
86 N PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
87 N REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
88 N JEONG Seyun 1998 M KOR
89 N JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
90 N GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
91 N PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
92 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
93 N PIZZO Paolo 1983 M ITA
94 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
95 N SON Taejin 1996 M KOR
96 N NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
97 N SZAPARY Tristan 2001 M USA
98 N CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
98 N KOMATA Akira 1998 M JPN
100 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
101 N KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
102 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
103 N CORRENTI Baptiste 1994 M FRA TRAPPES (FRA)
104 N PEREIRA-RAMOS Yulen-Alexander 1995 M ESP COE-M (ESP)
105 N JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
106 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
107 N NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
108 N BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
109 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
110 N MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
111 N AL ZAROONI Khalifa 1996 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
112 N GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
113 N PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
114 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
115 N GASCON Willian 1995 M VEN
116 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
117 N HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
118 N HAMOLINE Gautier 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
119 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
120 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
121 N ROA RODRIGUEZ Hernando 1995 M COL
122 N VISMARA Federico 1997 M ITA LUG Lugano (SUI)
123 N CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
124 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
125 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
126 N FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
127 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
128 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
129 N EWART Stephen 1999 M USA
130 N HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
131 N MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
132 N BAKOS Balint 1997 M HUN VASAS Budapest (HUN)
133 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
134 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
135 N JANG Minhyeok 2000 M KOR
136 N FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
137 N HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
138 N MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
139 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
140 N BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
140 N SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
142 N ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
143 N MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
144 N KIM Jaewon 1998 M KOR
145 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
146 N PAVLOV Kiril 2001 M KAZ
147 N GAVALDA Eugeni 1996 M ESP SEA-T (ESP)
148 N GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
149 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
150 N KIM Myeongki 1998 M KOR
151 N NOGANOWICZ Karol 2001 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
152 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
153 N METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
154 N JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
155 N TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
156 N SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
157 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
158 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
159 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
160 N LUGO Grabiel 1996 M VEN
161 N SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
162 N VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
163 N SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
164 N LAZZAROTTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
165 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
166 N MATSUMOTO Ryu 2002 M JPN
166 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
168 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
169 N HANINA Saar 1993 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
170 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
170 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
172 N OPALKA Michal 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
172 N RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
174 N LIPTAY Adam 2001 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
175 N ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
176 N MORRIS George 1999 M GBR
177 N VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
178 N GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
179 N HUSSON Geoffroy 1993 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
180 N MATEVOSOV Artem 1998 M UKR Lviv (UKR)
181 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
182 N TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
183 N RODNEY Adam 1985 M USA
184 N JEONG Jaewon 1997 M KOR
185 N FÉROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
186 N LIMARDO Jesus 1996 M VEN
187 N ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
188 N OYA Kensuke 2002 M JPN
188 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
190 N EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
191 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
192 N PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
192 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
194 N 1st round GUSMAN Agustin Adolfo 1998 M ARG
195 N 1st round BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
195 N 1st round GORMAZ Javier Ivan 2001 M ESP CESAL-M (ESP)
197 N 1st round ALTAWEEL Hussain 2003 M KSA
197 N 1st round BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
199 N 1st round SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
200 N 1st round ISKROV Svetlozar 1998 M BUL
200 N 1st round MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
200 N 1st round ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
203 N 1st round TACCANI Alessandro 1992 M ARG
204 N 1st round BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
205 N 1st round VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
206 N 1st round CAVADINI Lazare 2002 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
207 N 1st round BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
208 N 1st round ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
209 N 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
209 N 1st round GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
211 N 1st round OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
212 N 1st round GRUNDER Pascal 2002 M SUI AFCB Bern (SUI)
213 N 1st round SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
214 N 1st round ALAKKAS Omar 2002 M KSA
215 N 1st round ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
216 N 1st round WICHT Matteo 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
217 N 1st round NAKAJIMA Kou 2000 M JPN
218 N 1st round BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
218 N 1st round SARRIO Raul 1993 M ESP CEP-M (ESP)
220 N 1st round BAUTISTA Jian Miguel 2001 M PHI
221 N 1st round ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
222 N 1st round FURUTA Ikuo 1997 M JPN
223 N 1st round SEKIHARA Rei 2001 M JPN
224 N 1st round KEMP Nicolas 2001 M BEL CRE Arlon (BEL)
225 N 1st round ALOMAIRI Khalifah 1998 M KSA
226 N 1st round TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
227 N 1st round GULIYEV Barat 2002 M AZE
228 N 1st round SCHUMACHER Cooper 1994 M USA
229 N 1st round DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
230 N 1st round FIRTH Jamie 1990 M GBR
231 N 1st round COHEN Yonatan 2003 M ISR
232 N 1st round DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
233 N 1st round GUILLEMOT Yilu 1999 M FRA
234 N 1st round GUNPUT Satya 1991 M MRI Leon Paul Epee Club (GBR)
234 N 1st round THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
234 N 1st round PALAZZI Giuliano Franco 2001 M ARG Clement Fencing Academy (QAT)
237 N 1st round MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
238 N 1st round EAST William 1999 M GBR
238 N 1st round LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 M COL
238 N 1st round PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
241 N 1st round GALLAGHER PELLETIER Samuel 1987 M CAN
242 N 1st round RAMADAN Ibrahim 2001 M EGY
243 N 1st round GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
244 N 1st round ABED Faisal 1998 M KSA
245 N 1st round PONCIN Nicolas 1998 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
246 N 1st round ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
246 N 1st round TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
248 N 1st round RAZ Ori 1997 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
249 N 1st round WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
250 N 1st round MAYNARD Calum 1993 M GBR
251 N 1st round PUERTO Andres 1995 M ESP SAE-M (ESP)
252 N 1st round KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
252 N 1st round RIVERA DAVID Paul 2001 M SUI CAL Lausanne (SUI)
254 N 1st round STURGEON William 1994 M GBR Ddraig Wern Gwernyfed (GBR)
255 N 1st round LIVERANT Skyler 2004 M USA
256 N 1st round SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
257 N 1st round DEGUCHI Nicolas 2003 M CAN
257 N 1st round LEIQIND Roi 2003 M ISR
257 N 1st round ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
260 N 1st round REZNIKOVICH Leonid 1968 M MLT Chelsea Fencing Club (GBR)
261 N 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
261 N 1st round BENITAH Eliahu 1972 M ISR
263 N 1st round FARKAS Peter 2003 M HUN
264 N 1st round OZTUNC Omer Kaan 1997 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
265 N 1st round AKAL Emir 2004 M TUR Erzurum Ferdi (TUR)
0 F 1st round DUDHARE Ajinkya Ashok 1990 M IND
0 F UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
0 F 1st round SHARMA Pankaj Kumar 1997 M IND

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
1 N BRUEV Georgiy 1997 M RUS
1 N BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
1 N GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
2 N SPAIN       ESP
2 N PEREIRA-RAMOS Yulen-Alexander 1995 M ESP COE-M (ESP)
2 N FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
2 N GAVALDA Eugeni 1996 M ESP SEA-T (ESP)
2 N BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
3 N JAPAN       JPN
3 N MATSUMOTO Ryu 2002 M JPN
3 N KOMATA Akira 1998 M JPN
3 N KANO Koki 1997 M JPN
3 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
4 N HUNGARY       HUN
4 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
4 N NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
4 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
5 N FRANCE       FRA
5 N BOREL Yannick 1988 M FRA
5 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
5 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
5 N CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
6 N UKRAINE       UKR
6 N SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
6 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
6 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
6 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
7 N DENMARK       DEN
7 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
7 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 N ITALY       ITA
8 N VISMARA Federico 1997 M ITA LUG Lugano (SUI)
8 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA L.X.THESSALONIKIS (GRE)
8 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
8 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
9 N USA       USA
9 N SZAPARY Tristan 2001 M USA
9 N RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
9 N RODNEY Adam 1985 M USA
9 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
10 N KAZAKHSTAN       KAZ
10 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
10 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
10 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
10 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
11 N ISRAEL       ISR
11 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
11 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
11 N GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
11 N HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
12 N KOREA       KOR
12 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
12 N SON Taejin 1996 M KOR
12 N JANG Hyomin 1996 M KOR
12 N KIM Jaewon 1998 M KOR
13 N SWEDEN       SWE
13 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
13 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N GERMANY       GER
14 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
14 N SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
14 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
15 N POLAND       POL
15 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
15 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
15 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
15 N BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
16 N ARGENTINA       ARG
16 N TACCANI Alessandro 1992 M ARG
16 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
16 N GUSMAN Agustin Adolfo 1998 M ARG
16 N PALAZZI Giuliano Franco 2001 M ARG Clement Fencing Academy (QAT)
17 N SWITZERLAND       SUI
17 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
17 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
17 N HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
17 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
18 N EGYPT       EGY
18 N RAMADAN Ibrahim 2001 M EGY
18 N ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
18 N ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
18 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
19 N ESTONIA       EST
19 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
19 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
19 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
19 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
20 N MOROCCO       MAR
20 N ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
20 N EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
20 N ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
21 N CANADA       CAN
21 N GALLAGHER PELLETIER Samuel 1987 M CAN
21 N FRENCH Dylan 1997 M CAN
21 N FAFARD Fynn 2000 M CAN
21 N DEGUCHI Nicolas 2003 M CAN
22 N NETHERLANDS       NED
22 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
22 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Scaramouche (NED)
22 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
22 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
23 N VENEZUELA       VEN
23 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
23 N LUGO Grabiel 1996 M VEN
23 N GASCON Willian 1995 M VEN
23 N LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
24 N CZECH REPUBLIC       CZE
24 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
24 N CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
24 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
24 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
25 N COLOMBIA       COL
25 N RODRIGUEZ QUEVEDO John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
25 N ROA RODRIGUEZ Hernando 1995 M COL
25 N CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
25 N LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 M COL
26 N BELGIUM       BEL
26 N HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
26 N FÉROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
26 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
26 N PONCIN Nicolas 1998 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
27 N GREAT BRITAIN       GBR
27 N MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
27 N SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
27 N ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
28 N AZERBAIJAN       AZE
28 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
28 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
28 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
28 N SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
29 N SAUDI ARABIA       KSA
29 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
29 N ABED Faisal 1998 M KSA
29 N ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
29 N ALTAWEEL Hussain 2003 M KSA
30 N AUSTRIA       AUT
30 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
30 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
30 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
30 N MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
31 N LUXEMBOURG       LUX
31 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
31 N PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
31 N ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
32 N NORWAY       NOR
32 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
32 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
32 N GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
33 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
33 N SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
33 N JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
33 N