Back to list

Results

World Cup
POL Sosnowiec
December 4, 2021 - December 5, 2021

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN Debrecen (HUN)
2 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
3 N KESZEI Kira 2003 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
5 N JOHNSON Honor 2003 F USA
6 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
7 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
8 N POSSICK Lola 2005 F USA
9 N GIRARDIN Cyrielle 2003 F FRA GISORS 3A (FRA)
10 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
11 N PAK Kaitlyn 2004 F USA
12 N SPICA Manuela 2004 F ITA
13 N SULLIVAN Siobhan 2005 F USA
14 N PASTUKHOVA Alina 2004 F RUS
15 N BULUKOVA Veronika 2004 F RUS
16 N STEFANELLO Lucia 2004 F ITA
17 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
18 N ANTIPOVA Ekaterina 2003 F RUS
19 N SKONIECZNA Daria 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
20 N LANDI Michela 2003 F ITA
21 N PETRONE Elisa 2003 F ITA
22 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
23 N VIALE Mariella 2005 F ITA
24 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
25 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
26 N KUZOVAYA Ekaterina 2004 F RUS
27 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
28 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
29 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
30 N KUZNETSOVA Maria 2003 F RUS
31 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
32 N TORI Toscane 2003 F FRA CHARENTON (FRA)
33 N FUSETTI Carlotta 2004 F ITA
34 N SKARBONKIEWICZ Magda 2005 F USA
35 N WILLIAMS Jadeyn 2003 F USA
36 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
37 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
38 N HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 N POPOVA Evelina 2004 F RUS
40 N SHOUMAN Sara 2003 F EGY
41 N ZIOB Laura 2004 F GER CTG Koblenz (GER)
42 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
43 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE Budapest (HUN)
44 N ILINA Kira 2003 F RUS
45 N BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
45 N POLLI Maria Clementina 2005 F ITA
47 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
48 N NAZLYMOV Tatiana 2004 F USA
49 N MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
50 N JANE Melissa 2005 F GBR
51 N SHOMAN Jenna 2006 F USA
52 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
53 N LU Vivian 2003 F USA
54 N KOROLEVA Alina 2003 F RUS
55 N MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
55 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
57 N GUZZI SUSINI Federica 2002 F ITA
58 N KIM Zoe 2004 F USA
59 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
60 N BENDE Barbara 2005 F HUN
61 N DUMAS Marie 2002 F FRA GEMENOS (FRA)
62 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR
63 N FIDRY Maele 2003 F FRA PARIS RCF (FRA)
63 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
65 N IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
65 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
67 N FENYOSI Zita 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
68 N KOVACS Zsanett 2005 F HUN
69 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
70 N GOLOVKINA Sofia 2005 F UKR KIEW (UKR)
71 N RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
71 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
73 N WESTWELL Amy 2004 F GBR
73 N KOZLOWSKA Aniela 2005 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
75 N TESTASECCA Ginevra 2004 F ITA
76 N BOGNAR Liza 2005 F HUN
77 N BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
78 N GUARINO Emma 2002 F ITA
79 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
80 N WROBEL Zuzanna 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
81 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
82 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
83 N ALI Yassmin 2004 F EGY
83 N DEMIRKOL Damla 2006 F TUR
85 N TULAEVA Inna 2003 F RUS
85 N MARTEL Lila 2003 F FRA
87 N TRAVKINA Taisiia 2002 F RUS
88 N PIENIAZEK Zofia 2007 F POL
89 N PILEWSKA Julia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
89 N PICCOLI Alessia 2004 F ITA
91 N HOFMAN Karolina 2006 F POL TMS Sosnowiec (POL)
92 N PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
93 N WALL Evie 2004 F GBR
94 N ERDAGLI Yagmur 2004 F TUR
95 N POLONKA Sofia 2005 F UKR Nikolaev (UKR)
96 N CADAO Leonie 2004 F GER FR Nürnberg (GER)
97 N CRAZE Lexie 2005 F GBR
98 N SIMONS Pauline 2004 F FRA CHARLEVILLE (FRA)
99 N HABRYN Emilia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
100 N KOZANECKA Sonia 2005 F POL
101 N 1st round TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
101 N 1st round TOTH Liliana 2004 F HUN TFSE Budapest (HUN)
103 N 1st round ADEL ELDOKSH Renad 2006 F EGY
104 N 1st round SALEH Zeina 2004 F EGY
105 N 1st round BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
106 N 1st round MAMINA Sofiia 2003 F AZE
106 N 1st round WILSON-SMITH Charlotte 2003 F GBR Salle Ossian (GBR)
108 N 1st round LASKOWSKA Natalia 2003 F POL
109 N 1st round KORDEL Kalina 2004 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
110 N 1st round ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
111 N 1st round OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
112 N 1st round HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
113 N 1st round KIVALO Olha 2004 F UKR
114 N 1st round LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
115 N 1st round MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
116 N 1st round ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
117 N 1st round BAKER Audrey 2004 F TPE
118 N 1st round KERKESER Maya 2004 F TUR
119 N 1st round GUNGOR Nil 2005 F TUR
120 N 1st round MELNYCHUK Yelyzaveta 2002 F UKR KIEW (UKR)
121 N 1st round TABEDZKA Lidia 2007 F POL
122 N 1st round ALKAYA Begum 2005 F TUR
123 N 1st round SERBANOIU Andreea 2005 F ROU
123 N 1st round WIECKIEWICZ Maria 2005 F POL Akademia Integracji (POL)
125 N 1st round WOUTERS Sam 2004 F BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
126 N 1st round WASILEWSKA Ewa 2006 F POL
127 N 1st round BATHORY Kata 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
128 N 1st round MERGOUPIS Maria 2004 F GBR
129 N 1st round RYMASZEWSKA Antonina 2006 F POL
130 N 1st round SISIK Pinar Miray 2005 F TUR
131 N 1st round GONZALEZ ALCALDE Candela 2004 F ESP
132 N 1st round BERTRAND Solenne 2003 F FRA ARBOIS MJC (FRA)
133 N 1st round GREENBAUM Ella 2004 F USA
134 N 1st round BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
135 N 1st round SIMON Petronella 2002 F HUN TFSE Budapest (HUN)
136 N 1st round BURSIKOVA Kristina 2004 F CZE Bohemians Praha (CZE)
137 N 1st round SMITH Amber 2004 F GBR
138 N SAJNOG Agata 2005 F POL
139 N 1st round CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
139 N 1st round TULCHEVSKA Anzhelika 2006 F UKR
141 N 1st round SALMINEN Sara 2003 F FIN
142 N 1st round AKSAMIT Marta 2006 F POL

Sabre Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
1 N SULLIVAN Siobhan 2005 F USA
1 N SKARBONKIEWICZ Magda 2005 F USA
1 N JOHNSON Honor 2003 F USA
2 N ITALY       ITA
2 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
2 N VIALE Mariella 2005 F ITA
2 N LANDI Michela 2003 F ITA
2 N STEFANELLO Lucia 2004 F ITA
3 N FRANCE       FRA
3 N GIRARDIN Cyrielle 2003 F FRA GISORS 3A (FRA)
3 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
3 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
3 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
4 N HUNGARY       HUN
4 N KESZEI Kira 2003 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
4 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN Debrecen (HUN)
4 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
4 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
5 N RUSSIA       RUS
5 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
5 N KUZNETSOVA Maria 2003 F RUS
5 N PASTUKHOVA Alina 2004 F RUS
5 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
6 N GERMANY       GER
6 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N ZIOB Laura 2004 F GER CTG Koblenz (GER)
6 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N ROMANIA       ROU
7 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 N BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 N IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
7 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
8 N BULGARIA       BUL
8 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
8 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
8 N MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
8 N MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
9 N POLAND       POL
9 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
9 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
9 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
9 N SKONIECZNA Daria 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
10 N UKRAINE       UKR
10 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
10 N GOLOVKINA Sofia 2005 F UKR KIEW (UKR)
10 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
10 N POLONKA Sofia 2005 F UKR Nikolaev (UKR)
11 N TURKEY       TUR
11 N DEMIRKOL Damla 2006 F TUR
11 N ERDAGLI Yagmur 2004 F TUR
11 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
11 N GUNGOR Nil 2005 F TUR
12 N EGYPT       EGY
12 N ADEL ELDOKSH Renad 2006 F EGY
12 N SHOUMAN Sara 2003 F EGY
12 N SALEH Zeina 2004 F EGY
12 N ALI Yassmin 2004 F EGY
13 N GREAT BRITAIN       GBR
13 N JANE Melissa 2005 F GBR
13 N CRAZE Lexie 2005 F GBR
13 N ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR
13 N WESTWELL Amy 2004 F GBR

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
3 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
3 N HARLEY Colby 2004 M USA
5 N GARRIGUE Remi 2004 M FRA CERGY CE (FRA)
6 N OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
7 N TOTH Bertalan 2004 M HUN
8 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
9 N TORRE Pietro 2002 M ITA
10 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
11 N HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
12 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
13 N PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
14 N MASTRULLO Marco 2003 M ITA
15 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
16 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
17 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
17 N TERZI Tymur 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
19 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 N MORAN Yago 2003 M ESP
20 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
22 N MAKAROV Dmitrii 2003 M RUS
23 N PINTER Levente 2002 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
24 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
24 N PUGLIESE Salvatore 2004 M ITA
26 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
26 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
28 N LATAPY Ugo 2003 M FRA PAU SECTION (FRA)
29 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
30 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
31 N CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
32 N DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
33 N STIGLIANO Marco 2005 M ITA
34 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
35 N KOSTIUKOV Ilia 2005 M RUS
36 N BISCH Jean Hutmann 2004 M FRA ORLEANS CE (FRA)
37 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
38 N KUKLIN Nikita 2005 M RUS
38 N ELSEDAWY Ahmed 2006 M EGY
40 N GUYONNAUD Albin 2004 M FRA OLORON SM (FRA)
41 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
42 N HUSSAIN Faaris 2003 M USA
43 N VAJDA Oszkar 2006 M HUN TFSE Budapest (HUN)
44 N SPITSYN Nikolai 2003 M RUS
45 N HARVEY Nicholas 2003 M USA
46 N KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
47 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
48 N GUILLEY Lucas 2005 M FRA CHARLEVILLE (FRA)
49 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
50 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M RUS
50 N VIGH Benedek 2004 M HUN VASAS Budapest (HUN)
50 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
53 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
54 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
55 N CANTINI Edoardo 2004 M ITA
56 N TRAVERS Samir 2004 M USA
57 N BANYAY Endre Marcell 2004 M HUN
58 N MAROUF Eyad 2003 M EGY
59 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
60 N GIRAULT Elias Andre Mahaman 2002 M NIG ORLEANS CE (FRA)
61 N BLASCO Pierre 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
62 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
63 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
64 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
65 N STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
66 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
67 N SZABO Marton 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
68 N CALLAHAN Jaden 2004 M USA
69 N DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
70 N JALABERT Guilhem 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
71 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
72 N GIRAULT Evann Jean Abba 2004 M NIG
73 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
74 N VECCIA SCAVALLI Lupo Giorgio Giovanni 2003 M ITA
75 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School Fencing Club (GBR)
76 N DOWGIERD Krzysztof 2006 M POL
77 N GALETTI Marco 2004 M ITA
78 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
79 N ALVAREZ DURAN Pablo 2002 M ESP CEL-M (ESP)
80 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
81 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
82 N K. SZABÓ Matyas 2003 M HUN
83 N LIMB Matthew 2004 M USA
84 N JI Cody 2006 M USA
85 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
86 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
87 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
88 N KUCHERENKO Rostyslav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
89 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
90 N FLOREZ DE VARGAS Jaime 2004 M ESP SAMA-M (ESP)
91 N SINEV Daniil 2004 M RUS
92 N BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
93 N LINSKY Matthew 2005 M USA
94 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
94 N MANIN Lev 2003 M RUS
96 N ZAKUTNII Stanislav 2005 M UKR
97 N GOUGOULIAS Olympios 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
98 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
99 N YADAHALVIS Uladzimir 2005 M BLR
100 N CONVERSI Alessandro 2003 M ITA
101 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
102 N AKINYOSOYE Folayemi 2004 M GBR
103 N HEBRA Noah 2004 M FRA TARBES ATE (FRA)
103 N SEMENOV Yehor 2003 M UKR KIEW (UKR)
105 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 N FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
107 N KLEIN Pierre 2002 M FRA GEMENOS (FRA)
108 N KOLOBAIEV Dmitrii 2005 M UKR Netishyn (UKR)
109 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
110 N 1st round HERRANZ Carlos 2002 M ESP CEL-M (ESP)
111 N 1st round HRYHORUK Oleksandr 2003 M UKR
112 N 1st round AVARKESZI Daniel 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
113 N 1st round TOCCI Leonardo 2003 M ITA
114 N 1st round DZIERNIEJKO Jakub 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
115 N 1st round OLANGUA Asier 2004 M ESP
116 N 1st round JOZEFOWSKI Filip 2004 M POL
117 N 1st round BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
118 N 1st round HILTON Ethan 2003 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
119 N 1st round MARKUNIN Ihor 2004 M UKR
120 N 1st round WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
121 N 1st round SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
122 N 1st round VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
123 N 1st round TRUKHMANOV Mark 2006 M ARG
123 N 1st round OZTURK Alkim 2005 M TUR
125 N 1st round PARDELA Michal 2005 M POL
126 N 1st round KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
127 N 1st round MCLELLAN Rory 2003 M GBR
128 N 1st round VUENTO Sami 2004 M FIN Miekka Miehet (FIN)
129 N 1st round KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
129 N 1st round MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
131 N 1st round KÜRBIS Jarl 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
132 N 1st round EMIROGLU Burak Efe 2005 M TUR
133 N 1st round WAGNER Filip 2005 M CZE
134 N 1st round ALLEN Samuel 2004 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
135 N 1st round KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
136 N 1st round WOUTERS Tom 2004 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
137 N 1st round MARKER Bartosz 2005 M POL
138 N 1st round BROSCH Maksymilian 2005 M POL
138 N 1st round GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
140 N 1st round ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
141 N 1st round SEMENOV Maksym 2003 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
142 N 1st round DICKSON Oliver 2002 M GBR
143 N 1st round ZEMIANKEVICH Edgar 2002 M RUS
144 N 1st round HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
145 N 1st round MILENKOVIC Vidan 2003 M SRB
146 N 1st round KUTEK Konstanty 2004 M POL
147 N 1st round LIANG Connor 2005 M USA
148 N 1st round MOCZYDLOWSKI Kajetan 2006 M POL
149 N 1st round PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
150 N 1st round SIKORSKI Kamil 2003 M POL KKSz Konin (POL)
151 N 1st round LUPU Nicolas Luca 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
151 N 1st round BUGIALLI MASCARELL Paolo 2003 M ESP
153 N 1st round KACZMARCZYK Wojciech 2004 M POL
154 N 1st round GALAZKA Dylan 2004 M GBR
A 1st round THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)