Back to list

Results

Austria Cup 2
AUT Klagenfurt
May 2, 2021 - May 3, 2021

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
2 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FU Linz (AUT)
4 N ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
5 N LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
6 N REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FU Mödling (AUT)
7 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
8 N PANACZ Andrea 1993 F HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
9 N KNEZEVIC Katarina 2001 F SRB FK Balmung (AUT)
10 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
11 N STROHMEYER-EDER Hildegard 1966 F AUT AFC Salzburg (AUT)
12 N DEISL Stefanie 2003 F AUT HSV St. Johann (AUT)
13 N GYURKO Anna 2001 F AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
14 N SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
15 N TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
16 N KELLNER Anna-Maria 1899 F AUT UWK Graz (AUT)
17 N SCHMEDLER Katharina 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
18 N HUBER Pia 2003 F AUT FU Mödling (AUT)
19 N MOHAMED AL AMIN Suda 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
20 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
22 N RUMENOVSKI Cintia 2006 F AUT FU Linz (AUT)
23 N PASIC Rea 2006 F AUT UWK Graz (AUT)
24 N WITTING Melanie 1982 F GER ASC Wien (AUT)
25 N BREHMER Johanna 1994 F GER FC Schwäbisch Hall (GER)
26 N KÖHLER Miriam 2006 F AUT FU Linz (AUT)
27 N MADER Judith 1978 F AUT FU Linz (AUT)
28 N CAPPIELLO Veronica Elisa 2006 F AUT FU Linz (AUT)

Epee Women's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FUM MOEDLING       AUT FU Mödling (AUT)
2 N FUL LINZ       AUT FU Linz (AUT)
5 N AFC SALZBURG       AUT AFC Salzburg (AUT)
6 N KAC KLAGENFURT       AUT KAC Klagenfurt (AUT)
8 N UWK GRAZ       AUT UWK Graz (AUT)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
3 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
4 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
5 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
6 N SPITZER Florian 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
7 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FC Treibach (AUT)
8 N BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
9 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
10 N TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
11 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N AMBERGER Stephan 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
13 N VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
14 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
15 N RANKL Julian 2007 M AUT FC Treibach (AUT)
16 N HUSSAIN Asad 2000 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
17 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
18 N BUDER Noah 2004 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
19 N SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
20 N HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
21 N GRAMMER Moritz 2002 M AUT FU Linz (AUT)
22 N DELLA PIETRA Leonardo 1973 M ITA StLFC Graz (AUT)
23 N GROHS Andreas Peter 2002 M AUT FC Treibach (AUT)
24 N REITER Bernhard 1993 M AUT UWK Graz (AUT)
25 N FLORA Oliver 2005 M AUT UWK Graz (AUT)

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FTSD DORNBIRN       AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N KAC KLAGENFURT       AUT KAC Klagenfurt (AUT)
3 N GFU GRAZ       AUT GFU Graz (AUT)
4 N KAC KLAGENFURT 2       AUT KAC Klagenfurt (AUT)
5 N UWK GRAZ       AUT UWK Graz (AUT)
6 N STLFC STEIERMARK       AUT StLFC Graz (AUT)