Back to list

Results

2021 Nordic Championships Epee Youth
FIN Espoo
October 23, 2021 - October 24, 2021

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LISKMAN Edgard 2008 M EST Pohjakotkas (EST)
2 N VIK Martin Aleksander 2007 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 N JÄRVI Kerkko 2007 M FIN Habda Helsinki (FIN)
3 N KOLOMIJEC Kirill 2008 M EST SBSK Draakon (EST)
5 N KOZLOV Nikita 2007 M EST IREM (EST)
6 N RAUKTYS Rytis 2008 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
7 N KOLOMIJEC Bogdan 2009 M EST SBSK Draakon (EST)
8 N GRINKEVICS Luka 2007 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
9 N SILDE Ken 2007 M EST En Garde Haapsalu (EST)
10 N WESTRING Theo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N EDELMANN Julius 2007 M NOR Bergens FK (NOR)
12 N ZELJKOVIC Filip 2007 M NOR Njård Fekting (NOR)
13 N PASKOVSKI Georgi 2008 M EST IREM (EST)
14 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
15 N LAMBINEN Nikita 2008 M EST Tallinna Mook (EST)
16 N LISOVSKI Edgar 2008 M LTU Gintarine spaga (LTU)
17 N ERSS Ott Henrik 2007 M EST Tallinna Mook (EST)
18 N ØISTAD Johannes 2007 M NOR Oslo FK (NOR)
19 N VIIDIK Romet 2008 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
20 N GRELA Marcus 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
21 N VEIDEBAUM Karl-Oskar 2007 M EST Le Glaive (EST)
22 N RADZEVICIUS Ignas 2007 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
23 N OKABE Takasumi 2008 M JPN Habda Helsinki (FIN)
24 N SIMKEVICIUS Benas 2007 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
25 N TEGELBERG Totti 2007 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
26 N SANTASOV Timur 2008 M EST IREM (EST)
27 N BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
28 N LAANESAAR Joonas 2008 M EST En Garde Haapsalu (EST)
29 N VENHO Eemeli 2008 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
30 N MÄENPÄÄ QUIÑONES Petri 2007 M FIN Habda Helsinki (FIN)
31 N KRAICIUNAS Mantas 2007 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
32 N MARTINEZ Viktor 2007 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
33 N GAVRINAS Dominykas 2008 M LTU Gintarine spaga (LTU)
34 N LAZUTKA Klimentas 2007 M LTU Gintarine spaga (LTU)
35 N DJAGILEV Jevgeni 2008 M EST Tallinna Mook (EST)
36 N OLEKSEITSUK Arseni 2007 M EST Le Glaive (EST)
37 N ASSUM Felix 2007 M NOR Njård Fekting (NOR)
38 N MELNIK Arseni 2007 M EST SBSK Draakon (EST)
39 N DANIELSEN Conrad Martin 2007 M NOR Oslo FK (NOR)
40 N MORENO Aimo 2008 M FIN Habda Helsinki (FIN)
41 N KONSAP Georg 2008 M EST SBSK Draakon (EST)
41 N SALMINEN Johannes 2007 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
43 N AIGRO Charlton-Leonhard 2008 M EST Le Glaive (EST)
44 N ROMANO Marco 2008 M ITA FFF Stockholm (SWE)
45 N BANAULIKER Vikram-Veikko 2008 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
46 N KIVELEV Daniil 2008 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
46 N ARVONEN Paavo 2007 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
5 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
6 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
7 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
8 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
10 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
15 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
16 N ZURBA Ilija 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
17 N GAILIS Archibalds 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
18 N HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
19 N LOZENKO Makar 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
20 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
21 N SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
22 N PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
23 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
24 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
25 N FILON Demjan 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
26 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
27 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
29 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
30 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
31 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU Gintarine spaga (LTU)
32 N POPOVS Vadims 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
33 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
34 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
35 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
36 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
37 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
38 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
39 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
40 N ANISKO Nikita 2006 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
41 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 N KOLESNIK Aleks 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
43 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
44 N MYKOLAITIS Ugnius 2002 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
45 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
46 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
47 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
48 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
49 N DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
50 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
51 N MEIER Jaan 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
52 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
53 N MIRINUKS Ervins 2004 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
54 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
55 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
56 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
57 N GRANDAL Adrian 2004 M NOR Oslo FK (NOR)
58 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
59 N KOEMETS Karl-Egert 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
60 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
61 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
62 N LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
63 N PUHM Marko 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
64 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
65 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
66 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
67 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
68 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
69 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
70 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
71 N ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
72 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
73 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
74 N POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
75 N ZHEGUROV Maksim 2004 M EST Pohjakotkas (EST)
75 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
77 N KUZOVKOV Martin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
78 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
79 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
80 N PUHM Marek 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
81 N SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
82 N FALL David 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
83 N HECKMANN Lucas 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
84 N KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
85 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
86 N KUZNETSOV Daniil 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
87 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
88 N ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
89 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
90 N HASU Jere 2004 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
91 N AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)
92 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
93 A KALAMINSKAS Jonas 2004 M LTU Gintarine spaga (LTU)
94 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
95 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
96 N DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
97 N FALKNER Gustaf 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
98 N IZERGIN Markus 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
99 N HEGGEMSNES SIMONSEN Anders 2006 M NOR Njård Fekting (NOR)
100 N OLSSON Edward 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
101 N SANDORFF Andreas 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
101 N DE GROAT August 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
103 N HVIIS-ELKROG Alexander 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
103 N RISSANEN Aapo 2003 M FIN Pyhän Olavin Miekkailijat (FIN)
105 N ZABELIN Eldar 2004 M EST Le Glaive (EST)
106 N MOE LUMB Tristan 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
107 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE UF Uppsala (SWE)
108 N CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
A 1st round DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
3 N TRYNOVA Julia 2008 F EST En Garde Haapsalu (EST)
5 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
6 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
7 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
8 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
9 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU Muskietininkai Klub (LTU)
10 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
11 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
12 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
13 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
14 N ORLOVA Anna Marija 2003 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
15 N SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
16 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
17 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
18 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
19 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
19 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
21 N ADOMAITYTE Elzbieta 2002 F LTU Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija (LTU)
22 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
23 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
24 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
25 N NESKO Milana 2004 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
26 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
27 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
28 N MIKHAILOVA Ilona 2003 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
29 N PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
30 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
31 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
32 N KVERFELD Maria 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
33 N PROSINA Sofija 2006 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
34 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
35 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
36 N ZAVJALOVA Sofija 2006 F LTU Gintarine spaga (LTU)
37 N HÄMÄLÄINEN Emma 2006 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
38 N BOGDAN Ksenia 2003 F EST Pohjakotkas (EST)
39 N CEDERLUND Elsa 2006 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
40 N KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
41 N BORONENKO Ilona 2006 F LAT Daugavpils ISVS (LAT)
42 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
43 N IRICIAN Urte 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
44 N MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
45 N EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
45 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
47 N CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
48 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
49 N TALLIS Claribella 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
50 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
51 N ERIKSSON Ebba 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
51 N TREGUBOV Carol 2003 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
53 N TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
54 N MONTONEN Jaana 2004 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
55 N KAABERMA Gertrud 2003 F EST IREM (EST)
56 N DE GROAT Elsa 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
57 N RENDA Eden Rose 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
57 N KUVAJA Veera 2005 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
59 N KAPITONENKO Polina 2006 F EST IREM (EST)
60 N KALININA Sibilija 2005 F LTU Muskietininkai Klub (LTU)
60 N KLIMENKO Anna 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
62 N VON KOSS HELLEBØ Elsa 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
63 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
64 N PULLA Lili 2006 F FIN Habda Helsinki (FIN)
65 N REZNIKOVA Lilit 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
66 N KÄLLSTRÖM Selma 2004 F SWE FFF Stockholm (SWE)
67 N VIDEBÆK CHRISTENSEN Julie 2005 F DEN Glostrup FK (DEN)
68 N PÕDER Annabel 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
69 N WETHERILL Hilla 2004 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LJUNGBERG Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
2 N KORKKINEN Karina 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
3 N PÄRLIN Ksenja 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
3 N IVANOVA Diana 2009 F EST Pohjakotkas (EST)
5 N SELIVANOVA Sofija 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
6 N JERSOVA Anne-Mari 2008 F EST IREM (EST)
7 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
8 N SKLJAROVA Ilona 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
9 N HOMMIK Mira 2009 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N PETERSON Stella 2008 F EST Pohjakotkas (EST)
11 N GILDERNES Ada Sofie 2007 F NOR Bergens FK (NOR)
12 N LIPPERT Neolie 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
13 N ZILIONYTE Beatrice 2010 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
14 N KIKERPILL Eliisa 2008 F EST Tartu Kalev (EST)
15 N MISTSENKO Milana 2008 F EST IREM (EST)
16 N KUSRATI Milana 2009 F FIN Kalpaveljet (FIN)
17 N SWENNING Embla 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
18 N MATINJAN Anus 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
19 N VEGYTE Vestina 2010 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
20 N POPOVITS Karolina 2007 F EST SBSK Draakon (EST)
21 N ERIKSSON Hilma 2007 F SWE FFF Stockholm (SWE)
22 N KÄNNGÅRD Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
23 N TAMOSUITYTE Juste 2007 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
24 N OSIPAUSKAITĖ Liepa 2007 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
25 N ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa 2008 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
26 N VITONE Patricija 2009 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
27 N KRUPENINA Valeria 2009 F EST SBSK Draakon (EST)
28 N KASPARAVIČIŪTĖ Urtė 2007 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
29 N MILASEVITS Jelizaveta 2008 F EST IREM (EST)
30 N KASPERAVICIUTE Sati 2007 F LTU Gintarine spaga (LTU)
31 N STOJANAITĖ Milda 2008 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
32 N MATIKAINEN Anna 2009 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
33 N OJANEN Sofia Stella Maria 2008 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
34 N STOSKUTE Gryte 2009 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
35 N MAZILIAUSKAITĖ Neida 2009 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
36 N BERGENHEIM Smilla 2008 F SWE UF Uppsala (SWE)
37 N ZABELINA Zlata 2008 F EST Le Glaive (EST)
38 N KOIVULA Ella 2008 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
39 N BORUSAITE Ema 2008 F LTU SFK Gelezine kauke (LTU)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOMMIK Mira 2009 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N KUSRATI Milana 2009 F FIN Kalpaveljet (FIN)
3 N VARES Maria 2010 F EST SBSK Draakon (EST)
3 N ROZKOVA Miroslava 2009 F EST SBSK Draakon (EST)
5 N KRUPENINA Valeria 2009 F EST SBSK Draakon (EST)
6 N ZILIONYTE Beatrice 2010 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
7 N VITONE Patricija 2009 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
8 N STOSKUTE Gryte 2009 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
9 N MATIKAINEN Anna 2009 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
10 N MURASHKA Sofya 2010 F LTU Gintarine spaga (LTU)
11 N MAZILIAUSKAITĖ Neida 2009 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
12 N MIETTINEN Ruth 2009 F FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
13 N VEGYTE Vestina 2010 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
14 N BALOGH Petra 2010 F FIN Habda Helsinki (FIN)
15 N JAROSIUTE Vakare 2009 F LTU SFK Gelezine kauke (LTU)
16 N KIRSANOVA Karolina 2010 F EST Pohjakotkas (EST)
17 N SOSNA Sofija 2009 F LTU Gintarine spaga (LTU)
18 N BALOGH Vera 2011 F FIN Habda Helsinki (FIN)
19 N PROTASOVA Polina 2010 F EST SBSK Draakon (EST)
20 N VOROBJOVSKI Radalina 2009 F EST Pohjakotkas (EST)
21 N TAMM Eliisabet 2010 F EST VK Musketär (EST)
22 N JÄRNSTRÖM Heidi 2010 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
23 N SEPP Evelina 2010 F EST Pohjakotkas (EST)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
2 N PROSINA Sofija 2006 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
3 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
3 N MIRONOV Leana 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
5 N KVERFELD Maria 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
6 N KAPITONENKO Polina 2006 F EST IREM (EST)
7 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
8 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
9 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
10 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
11 N KIKERPILL Eliisa 2008 F EST Tartu Kalev (EST)
12 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
13 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
14 N TRYNOVA Julia 2008 F EST En Garde Haapsalu (EST)
15 N HÄMÄLÄINEN Emma 2006 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
16 N PETERSON Stella 2008 F EST Pohjakotkas (EST)
17 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
18 N LJUNGBERG Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
19 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
20 N KLIMENKO Anna 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
21 N NARBUTAITE Monika 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
22 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
23 N KUVAJA Veera 2005 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
24 N VON KOSS HELLEBØ Elsa 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
25 N GILDERNES Ada Sofie 2007 F NOR Bergens FK (NOR)
26 N ERIKSSON Linnea 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
27 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
27 N BORONENKO Ilona 2006 F LAT Daugavpils ISVS (LAT)
29 N TALLIS Claribella 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
30 N KALININA Sibilija 2005 F LTU Muskietininkai Klub (LTU)
31 N SELIVANOVA Sofija 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
32 N REZNIKOVA Lilit 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
33 N KÄNNGÅRD Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
34 N JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
35 N KORKKINEN Karina 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
36 N IVANOVA Diana 2009 F EST Pohjakotkas (EST)
37 N CEDERLUND Elsa 2006 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
38 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
39 N IRICIAN Urte 2005 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
40 N ERIKSSON Ebba 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
41 N PÄRLIN Ksenja 2007 F EST Tartu Kalev (EST)
42 N MATINJAN Anus 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
43 N RENDA Eden Rose 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
44 N ZAVJALOVA Sofija 2006 F LTU Gintarine spaga (LTU)
45 N OJALA Minea 2006 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
46 N TEGELBERG Etti 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
47 N VIDEBÆK CHRISTENSEN Julie 2005 F DEN Glostrup FK (DEN)
48 N KASE Agnes 2006 F EST IREM (EST)
49 N LIPPERT Neolie 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
50 N PULLA Lili 2006 F FIN Habda Helsinki (FIN)
51 N SWENNING Embla 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
52 N ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa 2008 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
53 N SKLJAROVA Ilona 2007 F EST Tallinna Mook (EST)
54 N BERGENHEIM Smilla 2008 F SWE UF Uppsala (SWE)
55 N OSIPAUSKAITĖ Liepa 2007 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
56 N SELINGER Mie 2006 F NOR Njård Fekting (NOR)
57 N KASPARAVIČIŪTĖ Urtė 2007 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
58 N PRONIN Angelina 2005 F FIN
59 N PÕDER Annabel 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
60 N TAMOSUITYTE Juste 2007 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
61 N POPOVITS Karolina 2007 F EST SBSK Draakon (EST)
62 N ZABELINA Zlata 2008 F EST Le Glaive (EST)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOLOMIJEC Bogdan 2009 M EST SBSK Draakon (EST)
2 N USMANOV Kamil 2011 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N OJAMU Rico-Janree 2009 M EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N TERAL Ken-Robin 2009 M EST En Garde Haapsalu (EST)
5 N ROMANENKOV Nikita 2009 M EST IREM (EST)
6 N ROMANKO Georgi 2011 M EST SBSK Draakon (EST)
7 N SENTSUROV Jegor 2010 M EST SBSK Draakon (EST)
8 N HONKA Leo 2009 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
9 N SCHLIZEWSKI Neeo 2011 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
10 N OJANEN Joakim 2010 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 N APPELGREN Morgan 2009 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
12 N LAINE Martti 2009 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
13 N NIEMI Emil 2010 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
14 N EK Alexander 2010 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
15 N VALTA Oscar 2010 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
16 N LAISILA Johannes 2009 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
17 N SELLGREN Kosti 2009 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N GERM Ingemar 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
3 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
5 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
6 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
8 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
9 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
10 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
11 N KUZNETSOV Daniil 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
12 N VIIDIK Renar 2006 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 N WESTRING Theo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
14 N GAILIS Archibalds 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
15 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
16 N PISNENKO Oskar 2006 M EST En Garde Haapsalu (EST)
17 N MARKKULA Henri 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
18 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
19 N ANISKO Nikita 2006 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
21 N POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
22 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
23 N KOEMETS Karl-Egert 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
24 N SOSNA Daniel 2005 M LTU Gintarine spaga (LTU)
25 N KOLESNIK Aleks 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
26 N ŠITIKOV Nikita 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
27 N JÄRVI Kerkko 2007 M FIN Habda Helsinki (FIN)
28 N KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
29 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
30 N ZAMKOVOJS Daniils 2006 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
31 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
32 N RANTALA Einar 2005 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
33 N DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
34 N REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Glostrup FK (DEN)
34 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
36 N JAHU Edvin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
37 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
38 N VIK Martin Aleksander 2007 M NOR Njård Fekting (NOR)
39 N LISKMAN Edgard 2008 M EST Pohjakotkas (EST)
40 N KUZOVKOV Martin 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
41 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
42 N IZERGIN Markus 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
43 N KOSKI Ilkka 2006 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
44 N VEIDEBAUM Karl-Oskar 2007 M EST Le Glaive (EST)
45 N HECKMANN Lucas 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
46 N HOLMBERG Albin 2006 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
46 N SILDE Ken 2007 M EST En Garde Haapsalu (EST)
48 N BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
49 N KOLOMIJEC Kirill 2008 M EST SBSK Draakon (EST)
50 N JÄNTTI Jonas 2006 M FIN Kuopion Miekkailuseura (FIN)
51 N LAMBINEN Nikita 2008 M EST Tallinna Mook (EST)
52 N DE GROAT August 2006 M SWE FFF Stockholm (SWE)
52 N MÄENPÄÄ QUIÑONES Petri 2007 M FIN Habda Helsinki (FIN)
54 N VIIDIK Romet 2008 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
55 N EDELMANN Julius 2007 M NOR Bergens FK (NOR)
56 N FALL David 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
57 N DAHLSTRÖM Ludvig 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
58 N ØISTAD Johannes 2007 M NOR Oslo FK (NOR)
59 N GRELA Marcus 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
60 N KILJANDER Joel 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
61 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
62 N GRINKEVICS Luka 2007 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
63 N KAETRI Georgi 2006 M EST IREM (EST)
64 N MOE LUMB Tristan 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
65 N OLSSON Edward 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
66 N KOZLOV Nikita 2007 M EST IREM (EST)
67 N PAHKALA Peik 2005 M FIN Habda Helsinki (FIN)
68 N BJÖRKMAN Aku 2006 M FIN Habda Helsinki (FIN)
69 N LAURÉN Linus 2005 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
70 N KRAICIUNAS Mantas 2007 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
71 N RADZEVICIUS Ignas 2007 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
72 N ZELJKOVIC Filip 2007 M NOR Njård Fekting (NOR)
73 N PASKOVSKI Georgi 2008 M EST IREM (EST)
74 N PUHM Marek 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
75 N CHILD Nichlaes Steinicke 2006 M DEN Glostrup FK (DEN)
75 N RAUKTYS Rytis 2008 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
77 N OLEKSEITSUK Arseni 2007 M EST Le Glaive (EST)
78 N PUHM Marko 2006 M EST Tallinna Mook (EST)
79 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE UF Uppsala (SWE)
80 N AIGRO Charlton-Leonhard 2008 M EST Le Glaive (EST)
81 N ASSUM Felix 2007 M NOR Njård Fekting (NOR)
82 N HEGGEMSNES SIMONSEN Anders 2006 M NOR Njård Fekting (NOR)
83 N DJAGILEV Jevgeni 2008 M EST Tallinna Mook (EST)
84 N LISOVSKI Edgar 2008 M LTU Gintarine spaga (LTU)
85 N MELNIK Arseni 2007 M EST SBSK Draakon (EST)
85 N SIMKEVICIUS Benas 2007 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
87 N ALAALI Sami 2006 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
88 N NURMI Artturi 2005 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
89 N SVARTSJÖ Alvar 2006 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
90 N DANIELSEN Conrad Martin 2007 M NOR Oslo FK (NOR)
E AIGRO Airon 2006 M EST Le Glaive (EST)

Epee Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SWEDEN       SWE
1 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
1 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
1 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
1 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
2 N ESTONIA       EST
2 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
2 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
2 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
3 N LITHUANIA       LTU
3 N ADOMAITYTE Elzbieta 2002 F LTU Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija (LTU)
3 N SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
3 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
3 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU Muskietininkai Klub (LTU)
4 N FINLAND       FIN
4 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
4 N MONTONEN Jaana 2004 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
4 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
4 N MIKHAILOVA Ilona 2003 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

Epee Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ESTONIA       EST
1 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
2 N FINLAND       FIN
2 N HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Kalpaveljet (FIN)
2 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
2 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
2 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
3 N SWEDEN       SWE
3 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
3 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
3 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N NORWAY       NOR
4 N HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
4 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
4 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
4 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
5 N LITHUANIA       LTU
5 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU Gintarine spaga (LTU)
5 N LOZENKO Makar 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
5 N MYKOLAITIS Ugnius 2002 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
5 N FILON Demjan 2003 M LTU Gintarine spaga (LTU)
6 N DENMARK       DEN
6 N QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
6 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
6 N BRANDES Magnus 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N LATVIA       LAT
7 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
7 N LOGINOVS Daniels 2003 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
7 N KUZNECOVS Kirils 2004 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
7 N POPOVS Vadims 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
8 N FINLAND 2       FIN
8 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 N HASU Jere 2004 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 N PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)