Back to list

Results

Vigor Challenge
SWE Göteborg
February 5, 2011 - February 6, 2011

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 POMETTI Giorgia 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
3 GOTTESMAN RADANOVICH Jessie 1995 F USA
3 KOMAROVA Alena 1996 F RUS
5 LIND Elisabeth-Johnsen 1994 F NOR Bergens FK (NOR)
6 FORD Isabel 1994 F USA
7 VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA
8 RADFORD Amy 1994 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
9 ABEND Audrey 1995 F USA
10 STECH Abigail 1995 F GER FC Offenbach (GER)
11 O'NEILL-LYUBLINSKY Jessica 1994 F USA
12 BAROLI Lorenza 1994 F ITA CS LEGNANO (ITA)
13 FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
14 FORTUNATO Giovanna 1994 F ITA CS Roma (ITA)
15 SIRICO Amanda 1996 F USA
16 AIT ALI Victoria 1994 F FRA ALBI CE (FRA)
17 KERN-PLACHTA Florina 1994 F GER FC Offenbach (GER)
18 STAHLBERG Nadine 1996 F GER FC Offenbach (GER)
19 MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
20 POWELL Elisabeth 1995 F GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
21 BALINT Ester 1994 F FIN Habda Helsinki (FIN)
22 CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
23 TAL Nickol 1994 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
24 VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
25 BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
26 BERENDS Carmen 1994 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
27 FORNO Francesca 1994 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
28 MUSONE Alessandra 1996 F ITA
29 ISCHER Amandine 1994 F SUI SEVM Vevey (SUI)
30 JOSEPH Catherine 1995 F FRA BOULAZAC (FRA)
31 FERGUSON Signe 1996 F USA
32 NAHTMAN Evelina 1994 F SWE DIF Stockholm (SWE)
33 TESSERIN Luisa 1994 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
34 GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
35 MATTEI-GENTILI Sara 1994 F ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
36 SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
37 MARIE Cindy 1994 F FRA SABLE OLONNE (FRA)
38 SIGNORELLI Giulia 1998 F ITA
39 STRELNIKOV Daria 1995 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
40 KHLYSTUNOVA Lizaveta 1997 F BLR SCAF RB (BLR)
41 FAIVRE Annik 1994 F SUI ZFC Zürich (SUI)
42 MARTIN Altea 1994 F ESP [i] S.A. Madrid (ESP)
43 DE BRAECKELAER Lea 1994 F FRA AMIENS CE (FRA)
44 PETERSON May 1995 F USA
45 VAN LOON Nina 1994 F USA
46 SOKOLOVA Daria 1996 F RUS
47 BORRMANN Constanze-Viktoria 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 BOLZE Jeanne 1994 F FRA PARIS UC (FRA)
49 TRUMBLE Maria Alejandra 1995 F USA
50 FORTE Giorgia 1994 F ITA [i] CS Formia (ITA)
51 WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 SIEVERS Kendra 1995 F USA
53 DINHUT Claire 1996 F USA
54 CORMACK Eleanor 1996 F GBR
55 ASTRAND Emilie 1994 F SUI SEVM Vevey (SUI)
56 SPETA Mason 1995 F USA
57 PUCHACHER Laura 1994 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
57 YOUNG Kimberly 1994 F USA
59 BURKE Rachel 1994 F USA
60 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
61 DE JONG Cheryl 1995 F NED SC Den Bosch (NED)
62 EDWARDS Aleina 1994 F USA
63 KNUDSEN Rebekka 1995 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
64 JONES Caitlin 1994 F GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
65 CENTENERA Macarena 1994 F ESP VCE-VA (ESP)
66 MILLER Katherine 1994 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
67 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
68 DORDEVIC Larisa 1994 F SWE HGIF Halmstad (SWE)
69 MOISEIWITSCH Nina 1994 F GBR
70 PICCICACCHI Anna-Maria 1995 F ITA
70 CAPRARI Rachele 1996 F ITA
72 RAUTAM Jane-Liis 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
73 LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
74 KAMINSKI Maria 1995 F NOR Bygdø FK (NOR)
75 FRANCESE Noemi 1997 F ITA
76 MARX Benita 1994 F GER FC Offenbach (GER)
77 POMETTI Arianna Maria 1996 F ITA CUS Catania (ITA)
78 HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR SEB Basel (SUI)
79 VESTERINEN Veera 1994 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
80 RAMAZZOTTI Anastasia 1995 F LUX CE Sud (LUX)
81 PENTTINEN Kaisa 1994 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
82 BERNAVA Camilla 1995 F ITA
83 MUSTONEN Verna Maria 1994 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
84 JOHNSSON Anna 1996 F SWE GFK Göteborg (SWE)
85 KOIT Elena 1996 F EST En Garde Haapsalu (EST)
86 HAZARD Camille 1995 F FRA PARIS UC (FRA)
87 MUSTONEN Selma 1996 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
88 PALLASVESA Vera 1996 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
89 UEDA Kaho 1996 F JPN
90 WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
91 N ÖBERG Katarina 1994 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
92 SHECHTMAN Alice 1995 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
93 MANZ Carlotta 1996 F SUI CAL Lausanne (SUI)
94 ONDRACKOVA Natalie 1994 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
95 MAYLE Rebecca 1995 F GBR Reading FC (GBR)
96 OVERCHENKO Natalia 1996 F RUS
97 RASMUSSEN Linn 1995 F SWE UF Uppsala (SWE)
98 KAWATAKI Ayaka 1994 F JPN
99 LAMB Fawn 1994 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
100 PEREZ CAMARA Flavia 1996 F ESP SAES-BU (ESP)
101 IKEDA Satsuki 1994 F JPN
102 BONITO Fabiana 1994 F POR
103 DONSLUND Maria Norgil 1995 F DEN Hellerup FK (DEN)
103 ÖSTERDAHL Rebecka 1994 F SWE GoFK Visby (SWE)
105 VONEN Thea 1995 F NOR Bergens FK (NOR)
106 BORRMANN Carmen-Helena 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
107 SUGNAUX Marion 1994 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
108 KARSTUNEN Emma Sofia 1994 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
108 BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
110 DE ALTI Sara 1994 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
111 DAINELLI Giulia 1997 F ITA
111 ZUIKOVA Veronika 1994 F EST Tallinna Mook (EST)
113 SUMMERS Francesca 1996 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
114 MAZILIER Juliette 1994 F FRA TAIN TOURNON (FRA)
115 ULRICH Anja 1996 F SUI FGK Küssnacht (SUI)
116 HOROWITZ Jennifer 1996 F USA
117 GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
118 RITZLER Benedicte 1994 F FRA COLMAR SR (FRA)
119 1st round KANEVSKY Rachel 1995 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
120 1st round JOHNSSON Annie 1994 F SWE DIF Stockholm (SWE)
121 1st round COURRECH Manon 1994 F FRA BRON (FRA)
122 1st round SCHMEDLER Katharina 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
123 1st round IMAI Moe 1994 F JPN
124 1st round TANNOUS Dominique 1996 F LBN
125 1st round CRAVAT Laila 1996 F LUX CE Luxembourg (LUX)
126 1st round GABASOVA Maria Lujza 1996 F SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
127 1st round WIIK Erica 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
128 1st round BLUM Alexandra 1994 F SUI SEB Basel (SUI)
129 1st round BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
130 1st round HÄGGSTRÖM Matilda 1996 F SWE A6 Jönköping (SWE)
131 1st round KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
131 1st round DUNLAP-SMITH Azaline 1995 F USA
133 1st round MITTINO Laura 1995 F ITA
134 1st round KOCH Viktoria-Luise 1994 F SUI BFC Basel (SUI)
135 1st round SPANGER-RIES Augusta 1997 F DEN Trekanten København (DEN)
136 1st round CUNHA PORTINHA Beatriz 1997 F POR CESA (POR)
136 1st round GABASOVA Eva 1994 F SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
138 1st round SELA Hadas 1996 F ISR
138 1st round HOEYER Agnete Steensgaard 1995 F DEN Hellerup FK (DEN)
140 1st round CLAUSEN Lina 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
141 1st round BOVEY Maude 1995 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
142 1st round HUNCAROVA Katarina 1995 F SVK KS Snina (SVK)
143 1st round FERRARA Aurelie 1996 F SUI SEVM Vevey (SUI)
143 1st round DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
145 1st round WELLMANN Louise 1997 F DEN Hellerup FK (DEN)
146 1st round THOMSEN Sarah Wellmann 1996 F DEN Hellerup FK (DEN)
147 1st round TRUDSOE Josefine 1994 F DEN Hellerup FK (DEN)
148 1st round JAKOBSSON Sofia 1994 F SWE GFK Göteborg (SWE)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 GENTY Maximilien 1994 M FRA BEAUMONT OIS (FRA)
3 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
3 SORTINO Simone 1994 M ITA ASD Agesilao Greco (ITA)
5 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
6 HOGUET Lucas 1994 M FRA RAMONVILLE (FRA)
7 KUTZIY Alon 1994 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
8 HUDSON Jack 1994 M GBR Aberdeen City FC (GBR)
9 KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 MELOCCHI Tomaso 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
11 VAULIN Oleksandr 1994 M UKR Lviv (UKR)
12 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
13 PRISTERA Mattia 1994 M ITA CS LEGNANO (ITA)
14 ELDEIB Alexander 1995 M USA
15 SIMKO Nicolas 1994 M SUI SEG Geneve (SUI)
16 RIVOLTA Saulo-Wassily 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
17 MANGOLD Simon 1994 M GER SV Esslingen (GER)
18 OBERSON Alexandre 1994 M SUI BFC Basel (SUI)
19 ROCCO Emanuele 1994 M ITA CS Ravennate della Spada (ITA)
20 WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
21 SHEPARD Trevor 1994 M USA
22 COMITO Davide 1994 M ITA CS Partenopeo (ITA)
23 BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
24 RASILE Lucio 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
24 SNYGG Gustaf 1994 M SWE GFK Göteborg (SWE)
26 HAIT Jonatan 1994 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
27 CARNEAU Jules 1994 M FRA CASTRES (FRA)
28 LUND Jonas 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
29 SCHORR Raymond 1994 M USA
30 FREIMAN Samuel 1995 M USA
31 SCALZO Giacomo 1995 M ITA CUS Catania (ITA)
32 FRANCHUK Anton 1994 M UKR Donetsk (UKR)
33 TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
34 SCARSI Simone 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
35 FARMER Alexander-Bryan 1994 M SVK BSK Bratislava (SVK)
35 KREILEIN Robert 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
37 ALLIKSAAR Renee 1994 M EST Tallinna Mook (EST)
38 ANDRES Alberto 1994 M ESP
39 IBRAHIM Ayyub 1994 M USA
40 CADE Maxime Ichem 1994 M ALG EPINAL SE (FRA)
40 RIDLEY Sam 1994 M GBR
42 HAGLUND Daniel 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
43 ESTABLIE Pierre 1994 M FRA PARIS RCF (FRA)
44 PEREIRA-RAMOS Yulen-Alexander 1995 M ESP COE-M (ESP)
45 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
46 CIPRIANI Jean-Baptiste 1994 M FRA NEVERS CE (FRA)
47 BARIONOVI Riccardo 1995 M ITA CS Partenopeo (ITA)
48 YAMADA Masaru 1994 M JPN
49 BRODERICK Ian 1994 M USA
49 SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
51 WOODS Jefferson 1994 M USA
52 RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
53 CRUZ Roberto 1994 M SWE MF19 Malmö (SWE)
54 GREMION Robin 1994 M SUI CAL Lausanne (SUI)
54 SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
56 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
57 NORTH Gary 1994 M USA
58 ANFUSO Carlo 1994 M ITA ASD Methodos (ITA)
58 GUINAN Joseph 1994 M USA
60 TOSCA Marco 1995 M ITA [i] Clueb Scherma Napoli (ITA)
61 BOGDANOV Alexander 1994 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
62 KARLSEN Knut Martin 1996 M NOR Bergens FK (NOR)
63 HESSLEGRAVE Porter 1996 M USA
64 BERG NIEMELÄ Elias 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
65 ZICCARDI Luca 1994 M ITA [i] Clueb Scherma Napoli (ITA)
66 DE WIJN Zoa 1995 M NED MSV Zeemacht (NED)
67 TSUE Aoi 1994 M JPN
68 IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
69 NOVOTNY Ondrej 1994 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
70 VARELA Loic 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
71 ANDREANA Gianmarco 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
72 EGERTZ SKAANES Lukas 1994 M SWE DIF Stockholm (SWE)
73 WAN Justin 1994 M USA
74 ARAUJO Andre 1994 M POR
75 GUILHEM Romain 1994 M FRA LYON LEM (FRA)
76 HOUSE Alex 1994 M USA
77 KÖNIGSWIESER Justus 1995 M AUT FUL Linz (AUT)
78 LOURENCO Vasco 1994 M POR
79 PAOLI Stefano 1995 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
80 VEUTHEY Alvaro 1994 M ESP
81 DE GUZMAN Inaki 1995 M USA
82 SCHOBER Maximilian 1994 M AUT FUL Linz (AUT)
82 JAUERNIK Christian 1994 M DEN Hellerup FK (DEN)
84 SIMPSON James 1994 M IRL Imperial College UFC (GBR)
85 PEREZ Samuel 1994 M FRA BOULOGNE ACB (FRA)
86 LAPPALAINEN Pauli 1995 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
87 PODOLSKYI Vladyslav 1995 M UKR KIEW (UKR)
88 RO Brian 1994 M USA
89 EDIN Joakim 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
90 STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
90 SHOHAM Arad 1994 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
92 LAVIA Dante 1995 M USA
93 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
94 VAN DER HAM Bart 1994 M NED s.v. Scaramouche (NED)
95 FRIDMAN Daniel 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
96 AAGENAES Haakon 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
96 HUNGERBÜHLER Tim 1994 M SUI CAL Lausanne (SUI)
98 AMANN Spencer 1995 M USA
99 LARIBLE Thomas 1994 M FRA ROCHELLE CE (FRA)
100 MALLO Robin 1995 M FRA
100 POURCELOT Gregoire 1994 M FRA NIMES SE (FRA)
102 BONTES Tom 1995 M NED SC Den Bosch (NED)
103 YOO Justin 1997 M USA
104 WEISS Lewis 1994 M USA
105 GAARDSTED Viktor Emil 1994 M DEN Hellerup FK (DEN)
106 PINKERTON Steven 1994 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
107 KOZYR Sergiy 1994 M UKR Donetsk (UKR)
108 RAYNIS Jake 1996 M USA
109 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
109 JACK Thomas 1994 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
111 ROD Daniel 1994 M POR EBAI (POR)
112 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
113 FORTUNATO Agostino 1996 M ITA CS Roma (ITA)
114 KOLEHMAINEN Hannes 1994 M FIN Kalpaveljet (FIN)
115 LEONE Alberto 1995 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
116 AL AWSSI Hanibal 1996 M DEN Hellerup FK (DEN)
117 N NYGÅRD Oskar 1995 M SWE
118 MING Daniel 1994 M GBR Hymers (GBR)
119 TÄNG Arvid 1994 M SWE GFK Göteborg (SWE)
120 NEVEU John 1994 M USA
121 NISHIMOTO Yuto 1995 M JPN
122 ANDERSSON Måns 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
123 MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
124 CAPERN-BURGESS Aubrey 1994 M GBR Hymers (GBR)
125 WOLD Marius 1994 M NOR Njård Fekting (NOR)
126 SJÖBLOM WRANGLE Rikard 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
127 CRAMERUS John 1995 M USA
128 YAMAZAKI Daichi 1994 M JPN
129 STYN Robert 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
130 UTNE Bendik 1994 M NOR Bergens FK (NOR)
131 KYLLÖNEN Markus 1995 M FIN Habda Helsinki (FIN)
132 SIEBER Henri 1995 M SUI SEG Geneve (SUI)
133 LINDE Joakim 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
134 TELLANDER Felix 1995 M SWE LFK Linköping (SWE)
135 KORHONEN Aapo 1995 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
136 THULLBERG Tor Axel 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
137 ANIÉS Filip 1995 M SWE GFK Göteborg (SWE)
137 TRUMMAL Tarmo 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
139 LÖNNBERG Ivar 1995 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
140 GOMEZ-JARENO Victor 1995 M ESP
141 THÖRN Oscar 1994 M SWE WFF Örebro (SWE)
142 SCHENK Arnaud 1994 M SUI CAL Lausanne (SUI)
143 MÜLLER NIELABA Gabriel 1995 M SUI FCB Bern (SUI)
144 VENCOVSKY Pavel 1995 M SVK Slovensky Kord (SVK)
144 GREALEY William 1995 M GBR
146 1st round KAAKINEN Kimmo 1995 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
147 1st round GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
147 1st round AIDO Henrik 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
149 1st round ERIKSSON Oliver 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
150 1st round KAAKINEN Ville 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
151 1st round PARTANEN Kasperi Topias Mikonpoika 1994 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
152 1st round SIMON Rafael 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
153 1st round AMMANN Max 1994 M SUI FCB Bern (SUI)
153 1st round KRAUS Peter 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
153 1st round AMMANN Felix 1996 M SUI FCB Bern (SUI)
153 1st round TOULLY Matteo 1995 M LUX CE Luxembourg (LUX)
153 1st round TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
158 1st round NILSSON Adam 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
159 1st round DRIZIN Ariel 1995 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
160 1st round MLSNA Viktor 1994 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
161 1st round KRAUS Daniel 1994 M SVK Akademia sermu (SVK)
162 1st round FOGDE Oskar 1995 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
163 1st round JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
163 1st round ERIKSEN Kai Haakon 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
165 1st round EDQVIST Alexander 1995 M SWE GFK Göteborg (SWE)
166 1st round MOHLIN Anton 1995 M SWE GFK Göteborg (SWE)
166 1st round RIAD Ali 1995 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
168 1st round SJÖHOLM Mikko 1995 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
169 1st round MANUM Bendik Mogens 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
170 1st round JASZKOWSKI Nicolas 1994 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
170 1st round BREMS Alexander 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
172 1st round DEJENFELT Rasmus 1996 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
173 1st round BERGH Casper 1995 M NOR Bergens FK (NOR)
173 1st round BOURBAN Nigel 1995 M SUI SES Sion (SUI)
175 1st round PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
175 1st round MARTINS Joao 1995 M POR
177 1st round RASHEED Alvaro 1994 M ESP COE-M (ESP)
178 1st round PALMSTRÖM Max 1995 M SWE MF19 Malmö (SWE)
178 1st round HÄLLJE Arvid 1995 M SWE LFK Linköping (SWE)
178 1st round BAKKELID Christopher 1994 M NOR Njård Fekting (NOR)
181 1st round KÅÅR Mattias 1994 M SWE GFK Göteborg (SWE)
182 1st round RAUTIOKOSKI Onni 1994 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)