Back to list

Results

Türmchenturnier
GER Lübeck
February 1, 2020 - February 1, 2020

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
2 N GÜNDEL Aurelia 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
3 N KLUG Laura Anna Sophie 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
3 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)
5 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
6 N BACH Helena Franziska 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
7 N JUNG Maryam Lisa 2008 F GER Walddörfer SV (GER)
8 N LYNGBYE Teresa 2007 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOFFMANN Chiara 2005 F GER TSV Winsen (GER)
2 N NÖRENBERG Julia 2005 F GER FC Ratzeburg (GER)
3 N DIERßEN Leonie 2006 F GER TSV Winsen (GER)
4 N GOGOLIN Kim 2005 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
5 N GRIMMER Sonja 2006 F GER SV Preußen Reinfeld (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JANCZAK Aleksander 2007 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
2 N SZUFLITA Adam 2007 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
3 N KWOK Felix 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
3 N RACHAU Samuel 2008 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
5 N GUTHÖHRLEIN Christoph 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
6 N GLÄSER Lasse 2007 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
7 N WOLLIN Laurens 2007 M GER Hamburger FC (GER)
8 N SANDFORT Jonah 2008 M GER Walddörfer SV (GER)
9 N BRENNECKE Johannes 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
10 N RANCK Christoffer 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
11 N STENGEL Fabio 2008 M GER Walddörfer SV (GER)
12 N DINKELACKER Carl Rasmus 2008 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BISCHOF Finn 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
2 N SALZ Paul Alexander 2005 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
3 N MAISON Jost 2005 M GER TSV Winsen (GER)
3 N MOGILIN Matvey 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
5 N LÖFFLER Samuel 2006 M GER VFL Pinneberg (GER)
6 N WEIMANN Dorian 2005 M GER Walddörfer SV (GER)
7 N ESPELAGE Casper 2006 M GER VFL Pinneberg (GER)
8 N KLÖTZER Maximilian 2006 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
9 N SCHWABE Markus 2006 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
10 N SCHULTE Felix 2006 M GER SV Preußen Reinfeld (GER)
11 N ROSENKRANZ Erik 2006 M GER SV Preußen Reinfeld (GER)
0 D 1st round GLÄSER Lasse 2007 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)

Foil Women's U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RÄTHEL Wilhelmine 2011 F GER FC Greifswald (GER)
2 N JUNKER Frieda 2012 F GER SV Lok Pritzwalk (GER)

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HERTER Alexandra 2009 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
2 N LAABS Ella Martha 2009 F GER VFL Pinneberg (GER)
3 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
3 N WANG Melina 2009 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
5 N SRKALOVIC Uma 2010 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
6 N DREYER Emilia 2010 F GER FC Ratzeburg (GER)
7 N SUXDORF Frede Henriekje 2009 F GER FC Ratzeburg (GER)
8 N OHLOW Ava Elise 2010 F GER FC Ratzeburg (GER)

Foil Men's U9 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LAABS Alexander Raphael 2011 M GER VFL Pinneberg (GER)
2 N NIEDEREICHHOLZ Lars Ole 2012 M GER TSV Buchholz 08 (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EL EBRASHI Junes 2009 M GER Walddörfer SV (GER)
2 N RISSMANN Joel-Hendrik 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
3 N BACH Marius 2009 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
3 N SASS Claudius 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
5 N ZHU Jin Yuan 2009 M CHN FK Reemtsma (GER)
6 N FRANZKE Thando Ikenna 2010 M GER VFL Pinneberg (GER)
7 N HANSEN Willem 2010 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
8 N KROOS Maximilian 2009 M GER FK Reemtsma (GER)
9 N IHNS Magnus 2010 M GER FC Ratzeburg (GER)
10 N KNORR Kalle 2009 M GER FC Ratzeburg (GER)
11 N LORENZ Theo 2010 M GER FC Ratzeburg (GER)
12 N MARIENHOFF Leif Ole 2010 M GER FC Ratzeburg (GER)