Back to list

Results

13. Egrensis-Pokal 2019
GER Marktredwitz
October 12, 2019 - October 13, 2019

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PUFE Johannes 2005 M GER TV Schönwald FA (GER)
2 N PRÜSCHENK Justus 2006 M GER TS Bayreuth (GER)
3 N Round SCHELLENBERG Sedrik Aaron 2006 M GER Medizin Bad Elster (GER)

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PINKERT Nelli 2010 F GER Medizin Bad Elster (GER)
2 N ALBRECHT Anna 2009 F GER Medizin Bad Elster (GER)
3 N SCHELLENBERG Hermine Kiara 2009 F GER Medizin Bad Elster (GER)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
2 N FORMANOVA Elizabeth 2008 F CZE
3 N BODE Josephine 2007 F GER MTV Saalfeld (GER)
3 N WITHERS Nomi Claire 2008 F GER TG Schweinfurt (GER)
5 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
6 N KRAUSE Leni 2008 F GER TV Augsburg (GER)
7 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
8 N TVARŮŽKOVÁ Karolína 2007 F CZE
9 N CIVAN Tuana 2008 F GER TSV Oberammergau (GER)
10 N HALBICH Tiffany 2008 F GER TV Ingolstadt (GER)
0 A 1st round STUDENA Ema 2007 F CZE

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHNURR Frederik 2009 M GER TV Augsburg (GER)
2 N SCHARINGER Andreas 2009 M GER TG Schweinfurt (GER)
3 N MARGULL Nils 2009 M GER TG Schweinfurt (GER)
3 N OTT Hendrik 2008 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
5 N VON SALDERN Felix 2009 M GER TV Augsburg (GER)
6 N WEIGEL Nick 2009 M GER TG Schweinfurt (GER)
7 N SEIDEL Jakob 2009 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
8 N STRAIF Finn 2009 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
9 N PUDER Laurenz 2010 M GER Musketier Marktredwitz (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
2 N BROWARZYK Dante 2007 M GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N BERGNER Niklas 2007 M GER MTV Saalfeld (GER)
3 N KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)
5 N WUNDERLICH Fabio 2008 M GER TG Schweinfurt (GER)
6 N ROOS Fabian 2007 M GER Medizin Bad Elster (GER)
7 N VON SALDERN Niklas 2007 M GER TV Augsburg (GER)
8 N CANNIZZARO Alessio 2008 M ITA TV Ingolstadt (GER)
9 N 1st round TUKURBAYEV Christian 2008 M GER Musketier Marktredwitz (GER)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VÖLKER Paula 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
2 N HAMMERSCHMIDT Luisa 2003 F GER Medizin Bad Elster (GER)
3 N POHLKÖTTER Laetitia 2004 F GER Musketier Marktredwitz (GER)
3 N RITTER Erin 2005 F GER TG Schweinfurt (GER)
5 N SAUER Lea 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
6 N SCHMID Sarah 2003 F GER TSV Oberammergau (GER)
7 N GIL AUSTEL Maira Alegria 2004 F GER TG Schweinfurt (GER)
8 N EL-QARM Hannin 2006 F GER TG Schweinfurt (GER)
9 N 1st round HUMMEL Luzia 2005 F GER Musketier Marktredwitz (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEIGEL Christoph 2003 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
2 N TATZKO Jonte Finn 2004 M GER Nürnberger FC (GER)
3 N EUL Kilian 2003 M GER TV Helmbrechts (GER)
3 N ZARUBA Leo-Valery 2003 M GER SGS Erlangen (GER)
5 N Round LINHARDT Leander 2003 M GER TV Helmbrechts (GER)

Sabre Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club