Back to list

Results

2019 Aramis Cup
SWE Helsingborg
November 23, 2019 - November 24, 2019

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
2 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
5 N KÓNYA Csenge 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
6 N ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 N VON POST Ariel 2006 F SWE MFFG Malmö (SWE)
9 N THORSEN Franciska 2004 F DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)
10 N GRANÉR Emma 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 N RAIHLE Svea 2004 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
12 N PODRIĆ Mirna 2005 F SWE ARA Helsingborg (SWE)

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
2 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
5 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
7 N RYKARV Daniel 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 N HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 N LINDVALL Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 N SJÖGREN Daniel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 N ANDÉN Max 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 N LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
13 N GONZALEZ Kevin 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 N SIMONSSON Erik 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)
15 N ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
16 N KVERNES Isak 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
18 N LUNDGREN Vilgot 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
19 N STIGBERG Teo 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
20 N WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
21 N WESTESSON Ture 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
22 N BOUSTEDT Erik 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
23 N RAIHLE Hjalmar 2006 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
24 N LUNDGREN Arthur 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
2 N DARWÉN Tekla 2003 F SWE ARA Helsingborg (SWE)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
5 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
6 N BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
7 N JÄRESLÄTT Harry 2002 M SWE MFFG Malmö (SWE)
8 N QVICK Einar 2002 M SWE FKA Trollhättan (SWE)
9 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N ROSENLUND Mathias 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)
13 N BJARTMAR Otto 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
14 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
15 N WIKSTRÖM Joel 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
E DARWÉN Tekla 2003 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
E KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
5 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
6 N HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
6 N ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
7 N NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
8 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
9 N KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)
2 N HARDING Alma 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
2 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N HOLMBERG Albin 2006 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
3 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE KFF Knivsta (SWE)
5 N STÅHL Folke 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N SALVIGSEN Bendik 2005 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
7 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
8 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
9 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE KFF Knivsta (SWE)
10 N ZIMMERMAN Filip 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 N LONNERT Tor 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
12 N BRANDBERG Nils 2008 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
13 N HOLMBERG Pontus 2006 M SWE MF19 Malmö (SWE)
14 N BLIXT Måns 2006 M SWE LUGI Lund (SWE)
15 N HÖGGREN Hannes 2005 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
E HARDING Alma 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
E WESTMAN Elda 2006 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Foil open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
2 N KÓNYA Csenge 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N EKLÖF Siri 2007 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N SU Motong 2009 F CHN GFK Göteborg (SWE)
5 N PODRIĆ Mirna 2005 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
6 N VON POST Ariel 2006 F SWE MFFG Malmö (SWE)
7 N JECHIL Maria 2008 F SWE GFK Göteborg (SWE)
8 N MCCOY Amy 2007 F SWE GFK Göteborg (SWE)
9 N ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 N RYE Katharina 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
11 N GRANÉR Emma 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 N KURRILD-KLITGAARD Catharina 2005 F DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)

Foil Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
2 N KVERNES Isak 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N STIGBERG Teo 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N WESTESSON Ture 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N LUNDGREN Vilgot 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
6 N WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
7 N OZOLINS Jekabs 2008 M LAT
8 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N BOUSTEDT Erik 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 N RAIHLE Hjalmar 2006 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
11 N ASK Elias 2006 M SWE AFiL Lund (SWE)
12 N LUNDGREN Arthur 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
13 N SUKI Mose 2008 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
14 N PETERSTRAND Marcus 2007 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 N GOODHEW Felix 2006 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LÖDERUP Natalia 2004 F NOR SIF Nacka (SWE)
2 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 N MELANDER Ylvali 2003 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N NYGÅRDS EKBERG Liv 2004 F SWE SIF Nacka (SWE)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N ENGVALL Olle 2003 M SWE HFS Halmstad (SWE)
5 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
9 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 N GUSTAFSSON Elias 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
11 N BJARTMAR Otto 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
12 N ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
13 N BJÖRKBÄCK Adam 2004 M SWE A6 Jönköping (SWE)
14 N ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
15 N PALMQVIST Elias 2003 M SWE AFiL Lund (SWE)
16 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE KFF Knivsta (SWE)
17 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
18 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 N STÅHL Folke 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 N TUNKLEV Edmund 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
21 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE KFF Knivsta (SWE)
22 N WETTERLÖF Daniel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
E KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
E LÖDERUP Natalia 2004 F NOR SIF Nacka (SWE)
E MELANDER Ylvali 2003 F SWE LUGI Lund (SWE)
E NYGÅRDS EKBERG Liv 2004 F SWE SIF Nacka (SWE)

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
5 N HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 N ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
8 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 N HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
11 N SJÖGREN Daniel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 N KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
13 N LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 N ANDÉN Max 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)

Epee open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZIMMERMAN Filip 2008 M SWE WFF Örebro (SWE)
2 N LONNERT Tor 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
3 N GOLDMAN Jacob 2007 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N BRANDBERG Nils 2008 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 N LAZER Jonathan 2007 M SWE MFFG Malmö (SWE)
7 N MARTINEZ Viktor 2007 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
8 N FAGRELL Gustav 2007 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
9 N WENNBERG Casper 2008 M SWE MF19 Malmö (SWE)