Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
December 14, 2019 - December 15, 2019

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WILLIAMS Nolan 2003 M USA
2 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
3 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
5 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
6 N LILOV Neil 2004 M USA
7 N BISCH Jean Hutmann 2004 M FRA ORLEANS CE (FRA)
8 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
9 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
10 N LATAPY Ugo 2003 M FRA PAU SECTION (FRA)
12 N SZABO Marton 2003 M HUN Kertvaros (HUN)
13 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
14 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC (HUN)
15 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 N GUYONNAUD Albin 2004 M FRA OLORON SM (FRA)
17 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
18 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
19 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
20 N FRABOULET Evan 2003 M FRA
21 N CUSTINE Jeremy 2003 M FRA
22 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
23 N LINSKY Matthew 2005 M USA
24 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 N CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
26 N ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN NTE (HUN)
27 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
28 N GHEORGHE Rares 2005 M ROU
29 N AVARKESZI Daniel 2004 M HUN BVSC (HUN)
30 N TOTH Bertalan 2004 M HUN
31 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
32 N ROCHET Armand 2003 M FRA MOUVAUX EC (FRA)
33 N KWIATKOWSKI Oskar 2003 M POL
34 N ZHOU Matthew 2003 M USA
35 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
36 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
37 N PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC (HUN)
38 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
39 N BALC David 2004 M ROU CSS Slobozia (ROU)
40 N LIN John 1986 M USA
41 N DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
42 N DENNER Lysander 2004 M USA
43 N JOHSUA Basile 2003 M FRA PROVENCE ESC (FRA)
44 N KATUS Donát 2004 M HUN TFSE (HUN)
45 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
46 N HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
47 N BERNE Gabin 2003 M FRA PESSAC SE (FRA)
48 N CIDU Iustin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
49 N CHAPUIS Alban 2003 M FRA PARIS USM (FRA)
49 N KOHARI Tamas 2003 M HUN UTE (HUN)
51 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
52 N CALLAHAN Jaden 2004 M USA
53 N LAZZARO Salvatore 2005 M ITA
54 N FRISHMAN Ethan 2005 M USA
55 N SIVIERO Giorgio 2004 M ITA
56 N DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
57 N VARGA Zalan 2004 M HUN
58 N BIRO Huba 2005 M HUN
59 N NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
60 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
61 N TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
62 N SZABO Matyas 2003 M HUN
63 N MIHNEA Andrei 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
63 N BISTROVS Andrej 2004 M LAT Salvo (LAT)
65 N FERNANDEZ YUSTE Daniel 2003 M ESP CE-M (ESP)
66 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC (HUN)
67 N LIMB Matthew 2004 M USA
68 N AURAY Phileas 1900 M FRA
69 N KIM Avery 2004 M USA
70 N KIM Sean 2003 M USA
71 N ERACHSHAW Taras 2003 M USA
72 N KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
73 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
74 N COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
75 N VIGH Benedek 2004 M HUN
76 N MARTIN COURBE Victor 2003 M FRA
77 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
78 N MORAN Yago 2003 M ESP
79 N OZTURK Alkim 2005 M TUR
80 N DE BUSTOS Sergio 2003 M ESP
81 N COVALIU Vlad 2005 M ROU
82 N CELEBI Tunahan 2004 M TUR
83 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
84 N VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
85 N CARINCI Francesco 2005 M ITA
86 N TURNY Bator 2003 M HUN Kertvaros (HUN)
87 N PETRIN Edoardo 2003 M ITA
88 N MIKES Matyas 2003 M HUN
89 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
90 N GITTON Robin 2003 M FRA ANNECY (FRA)
91 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
92 N LUCAS Javier 2003 M ESP
93 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
94 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
95 N KUSAK Filip 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
96 N FLOREZ DE VARGAS Jaime 2004 M ESP SAMA-M (ESP)
97 N WOOD Elden 2004 M USA
98 N PRAKOPIK Mikhail 2003 M BLR
99 N RUCHIER BERQUET Nolan 2003 M FRA
100 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
101 N RADU Luca 2005 M ROU
102 N ADAMUS Maciej 2003 M POL Akademia Integracji (POL)
103 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
104 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FU Mödling (AUT)
105 N GASZNER Adam 2004 M HUN BVSC (HUN)
106 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
107 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
108 N AGUADO Mario 2003 M ESP
109 N PANCONI Niccolo 2003 M ITA
110 N SHI Andrew 2004 M USA
111 N DZIERNIEJKO Jakub 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
112 N TALLARICO Antonio 2004 M ITA
113 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
114 N DIAZ GAMO Guillermo 2004 M ESP
115 N ENGELBRECHT Patrik 2003 M HUN
116 N EMIROGLU Burak Efe 1900 M TUR
116 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
118 N LIANG Connor 2005 M USA
119 N BERTIN Gianluca 2003 M ITA
120 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
121 N MUNOZ RODRIGUEZ Yaise 2003 M ESP CEMAJ-M (ESP)
122 N FILECCIA Duilio Maria 2004 M ITA
122 N REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
124 N SIKORSKI Kamil 2003 M POL KKSz Konin (POL)
125 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
126 N UFERT Justus 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
127 N KUPRYIANAU Ruslan 2003 M BLR SCAF RB (BLR)
128 N CAGLAYAN Kerem 2005 M TUR
129 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
130 N WAASDORP Ryan 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
131 N PUPPO Giacomo 2004 M ITA
132 N SOWULA Rafal 2003 M POL
133 N JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
134 N KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
135 N DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
136 N HAMMER Peter 2003 M USA
137 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
138 N 1st round HUNYADY Daniel 2003 M HUN Vasas (HUN)
139 N 1st round LUTZ Florian 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
140 N 1st round HEGYI Barnabas 2004 M HUN
141 N 1st round HENDRIKS Jasper 2005 M NED
142 N 1st round USEN Hamza Yigit 2003 M TUR
143 N 1st round JOZEFOWSKI Filip 2004 M POL
144 N 1st round SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
145 N 1st round JAREK Gabriel 2003 M POL
146 N 1st round GONZALEZ CARVAJAL Joaquin 2004 M ESP
147 N 1st round LAU Ruben 2005 M NED
148 N 1st round KOCSIS Marton 2004 M HUN
148 N 1st round THOMAS Björn 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
150 N 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)
151 N 1st round STAMENKOIC Bogdan 2005 M SRB
152 N 1st round JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
153 N 1st round ROSLON Bartosz 2004 M POL
154 N 1st round MEIXNER Mathias 2005 M AUT FU Mödling (AUT)
155 N 1st round WAGNER Filip 2005 M CZE
156 N 1st round HACKENBERG Yannik 2004 M AUT Wiener SC (AUT)
157 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
158 N 1st round DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
159 N 1st round VUENTO Sami 2004 M FIN Miekka Miehet (FIN)
159 N 1st round VINCENZI Zaccaria 2005 M ITA
159 N 1st round PICCININI Aryan 2004 M ITA
162 N 1st round KRAUS Kilian 2003 M GER TSV Grünwald (GER)
163 N 1st round DINKEL Paul 2005 M GER FR Nürnberg (GER)
164 N 1st round KOZLOWSKI Piotr 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
164 N 1st round RICHTER Axel 2005 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
166 N 1st round HADAJ Bahir Sofien 2003 M POL KKSz Konin (POL)
167 N 1st round PARDELA Michal 2005 M POL
168 N 1st round STASIAK Mateusz 2003 M POL KKSz Konin (POL)
169 N 1st round MILENKOVIC Vidan 2003 M SRB
170 N 1st round ANTONIK Frederik 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
171 N 1st round WURMBAUER Raul 2003 M AUT FU Mödling (AUT)
172 N 1st round PLANCKH Matthias 2005 M AUT FU Mödling (AUT)
172 N 1st round GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
172 N 1st round CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
175 N 1st round CANNELONGA Vincenzo Michele Pio 2004 M ITA
175 N 1st round EGELI Efe Tan 2007 M TUR
177 N 1st round BERKES David 2006 M AUT FU Mödling (AUT)
D 1st round ALEKSANDROV Ivaylo 2003 M BUL
D 1st round STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
D 1st round STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
D 1st round KOHOUTEK Jakub 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
D 1st round WALTER JI Cody 2006 M USA
D 1st round HRISTOV Kamen 2005 M BUL
D 1st round BUCHMANN Finn 2006 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POSSICK Lola 2005 F USA
2 N LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
3 N KIM Zoe 2004 F USA
3 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
5 N WILLIAMS Chloe 2004 F USA
6 N GIRARDIN Cyrielle 2003 F FRA GISORS 3A (FRA)
7 N TZOU Alexandra 2004 F USA
8 N STAN Amalia 2005 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
9 N TORI Toscane 2004 F FRA CHARENTON (FRA)
10 N KESZEI Kira 2003 F HUN Vasas (HUN)
11 N FOUR-GARCIA Madison 2004 F USA
12 N RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
13 N PAK Kaitlyn 2004 F USA
14 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE (HUN)
15 N BOIS Adele 2005 F USA
16 N ALEXE Maria 2005 F ROU
17 N NAZLYMOV Tatiana 2004 F USA
18 N GREENBAUM Ella 2004 F USA
19 N HE Charlotte 2003 F USA
20 N MARHALIK Alina 2003 F BLR SCAF RB (BLR)
21 N WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
22 N HERMANN Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 N ULUSALOGLU Isil 2003 F TUR TED SK (TUR)
24 N CHANG Josephine 2003 F USA
25 N CHIN Erika 2004 F USA
26 N SPIESZ Anna 2005 F HUN
27 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
28 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
29 N PERROUD Nora 2004 F SUI CEF Founex (SUI)
30 N MOROIANU Laura 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
31 N KORDEL Kalina 2004 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
32 N HARTMANN Kora Jasmin 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
33 N PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
34 N LEE Alexandra 2005 F USA
35 N VASILEVA Veronika 2005 F AUS
36 N BÜCHNER Chayenne 2004 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
37 N FIDRY Maele 2003 F FRA PARIS RCF (FRA)
37 N LACSON Sarah 2003 F USA
39 N KOVACS Zsanett 2005 F HUN
40 N PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
40 N DELSOIN Chelsea 2005 F USA
40 N CHEN Clara 2004 F FRA MAISONS ALF (FRA)
43 N CHABROL Roxane 2005 F FRA
44 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
45 N KOCER Ezgi 2005 F TUR
46 N NEAGU Teodora 2004 F ROU CSM IASI (ROU)
47 N PINTER Dorottya 2004 F HUN
48 N MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
49 N MANGA Alexandra 2005 F FRA CHARENTON (FRA)
50 N HILBERT Chloe 2003 F FRA THIONVILLE (FRA)
51 N CADAO Leonie 2004 F GER TSG Eislingen (GER)
52 N KOBOZEVA Tamara 2003 F USA
53 N ZIOB Laura 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
54 N BRAVO Leire 2004 F ESP
55 N BENAFLA Sohane 2004 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
56 N LAHERRERE Ana 2003 F FRA AUZEVILLE TO (FRA)
57 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
58 N CARVALHO Isabela 2004 F USA
59 N SISIK Pinar Miray 2005 F TUR
60 N SIDAROVICH Palina 2003 F BLR
61 N BATA Edua 2003 F HUN GEAC (HUN)
62 N SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE SK Houstka (CZE)
63 N NITSCHMANN Tiziana 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
64 N TRUKSANE Arina 2003 F LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs (LAT)
65 N TOTH Liliana 2004 F HUN TFSE (HUN)
66 N POPA Patricia 2005 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
67 N DANCIU Vanessa 2003 F ROU CSM Brasov (ROU)
68 N DUVAN Irmak 2004 F TUR
69 N FENYOSI Zita 2003 F HUN Vasas (HUN)
70 N MACIT Serra 2005 F TUR
71 N DOMONKOS Emese 2006 F HUN
72 N SCHOLL Melina 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
73 N STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
74 N LAHON LABORDE Elsa 2003 F FRA TARBES ATE (FRA)
75 N CHEN Lisa 2003 F FRA
76 N GERT Nicole 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
77 N SOYAK BELIZ 2004 F TUR
78 N CSAPODI Orsolya 2004 F HUN
79 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
80 N CHIOLDI Mina 2005 F USA
81 N CIOBANU Roberta 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
82 N HERBON Felice 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
83 N HIRSCHFELD Anastasija 2005 F GER TSG Eislingen (GER)
84 N DUMITRU Catinca 2005 F ROU
85 N OVESIA Anna 2005 F ROU CSM Brasov (ROU)
86 N MARTEL Lila 2003 F FRA
87 N MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC (HUN)
87 N MARTINAS Maria 2004 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
87 N HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
87 N STEMPER Lena 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
91 N KOBRA Virag 2003 F HUN BVSC (HUN)
92 N TOTH Reka Emese 2005 F HUN
93 N DOBROGEAN Bianca 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
94 N NEUMANN Sina 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
95 N BERTRAND Solene 2003 F FRA ARBOIS MJC (FRA)
96 N GILLIOZ Fuonna 2004 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
97 N SCHNIEPP Céline 2005 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
98 N ZAJAC Ewa 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
99 N DUS Duru 2005 F TUR
100 N SEW Rebekah 2005 F SGP
101 N ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
102 N KERKESER Maya 2004 F TUR
103 N BRASSAI Dorottya 2004 F HUN
104 N TAN Jermaine Ruo Ting 2003 F SGP
105 N WLADIMIR Veda Anna 2004 F HUN
106 N SERBANOIU Andreea 2005 F ROU
107 N CARP Daria 2005 F ROU CSM IASI (ROU)
108 N CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
109 N OSSIPOVA Darja 2004 F EST SBSK Draakon (EST)
110 N BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
111 N COJOCARU Maria 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
112 N PENZES Zsofia 2003 F HUN
113 N BRUYAT Manon 2003 F FRA CREST LIVRON (FRA)
114 N BOGNAR Liza 2005 F HUN
115 N FAVAND Mathilde 2003 F FRA
115 N PATRICE Aurore 2006 F FRA GEMENOS (FRA)
117 N STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
118 N MITRUS Alexandra 2006 F ROU
119 N CASTANO CORDERO Maria 2003 F ESP
120 N FAMBRINI Benedetta 2003 F ITA
120 N GRAUDINS Victoria 2005 F GER MTV Mainz (GER)
122 N SHAVARSH Viktoria 2003 F BUL
123 N KOZLOWSKA Aniela 2005 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
124 N WOJCIK Gabriela 2006 F POL
124 N SALATA Amelia 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
126 N NYIRI Villo 2004 F HUN
127 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
128 N TUTUN Duru Naz 2005 F TUR
129 N 1st round SERYKAVA Yuliua 2005 F BLR
130 N 1st round JUHASZ Anna 2003 F HUN BHSE (HUN)
131 N 1st round KASHINA Polina 2005 F LAT Rigas Zobenu Paukosanas Klubs (LAT)
132 N 1st round KOZIEL Klaudia 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
133 N 1st round MIKULEVICA Anna 2003 F LAT Salvo (LAT)
134 N 1st round CAMPOS Ana 2004 F POR
135 N 1st round PETRINI Adriana Luna 2006 F TUR
136 N 1st round WIGGERS Susan 2006 F USA
137 N 1st round ISLIER Buket 2004 F TUR
138 N 1st round LOO Heidi Yan Kay 2003 F SGP ASG (SGP)
139 N 1st round HOFMAN Karolina 2006 F POL TMS Sosnowiec (POL)
140 N 1st round BUSELT Zuzanna 2004 F POL KKSz Konin (POL)
141 N 1st round WIECKIEWICZ Maria 2005 F POL Akademia Integracji (POL)
141 N 1st round FAUR Elea 2005 F FRA BLAGNAC (FRA)
143 N 1st round PAPATHEODOROU Antonia Argyro 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
144 N 1st round STATIE Bianca 2005 F ROU CSM Brasov (ROU)
145 N 1st round BOROS Luca 2004 F HUN
146 N 1st round MAGLIETTI Margherita 2005 F ITA
146 N 1st round KARALKINA Keit 2005 F BLR
148 N 1st round SCHOCH Sophie 2003 F GER TV Wetzlar (GER)
149 N 1st round PERLOVSKA Ieva 2003 F LAT Salvo (LAT)
150 N 1st round SOBAL Yana 2005 F BLR
150 N 1st round BURSIKOVA Kristina 2005 F CZE Bohemians Praha (CZE)
150 N 1st round WALDER Greta 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
153 N 1st round HABRYN Emilia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
154 N 1st round STONE Hava 2004 F USA
155 N 1st round KISLYAK Alisa 2004 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
156 N 1st round VAN LAERE Fleur 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
157 N 1st round NEUNER Elyza 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
158 N 1st round AU Megan Cheok Tung 2003 F SGP SSP (SGP)
159 N 1st round PIENIAZEK Zofia 2007 F POL
160 N 1st round PILEWSKA Julia 2005 F POL TMS Sosnowiec (POL)
161 N 1st round CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
162 N 1st round ORUNCAK Defne Lal 2005 F TUR
163 N 1st round TASIC Marta 2005 F SRB
163 N 1st round FUNG Madeleine Sum Yee 2003 F SGP
163 N 1st round MENDEZ Natalia 2004 F ESP
166 N 1st round GODINHO Teresa 2003 F POR
167 N 1st round SYRODOEVA Maria 2004 F BLR
167 N 1st round AKSAMIT Marta 2006 F POL
167 N 1st round MATRIGALI Anna 2003 F ITA
170 N 1st round BAJOVIC Simona 2003 F SRB MK Sindjelic (SRB)
F 1st round DRAHORADOVA Kristyna 2004 F CZE SK Houstka (CZE)
F 1st round IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
F 1st round NEIKOVA Emma 2005 F BUL