Back to list

Results

2018 Klausturnier - IBF Jugendliga
SUI Küssnacht am Rigi
November 24, 2018 - November 24, 2018

Epee Women's U12-U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BÄTTIG Jäel 2008 F SUI FGK Küssnacht (SUI)
2 N CORTI Elena 2007 F SUI SAL Lugano (SUI)
3 N REZZONICO Dana 2009 F SUI SAL Lugano (SUI)
3 N WENK Alexandra 2007 F SUI FCSG St. Gallen (SUI)
5 N NOVAK Emely 2007 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N HOFER Eline 2008 F SUI FGL Luzern (SUI)
7 N DOLD Melina Anna 2008 F GER SV Waldkirch (GER)
8 N BÄCHTOLD Emilie 2008 F SUI WFC Winterthur (SUI)
9 N RÜDISSER Nola 2007 F AUT FC Hohenems (AUT)
10 N HERMANN Lara Maria 2008 F GER FCZ Zug (SUI)
11 N STÖRMER Emili 2009 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N BAUMANN Liv 2007 F SUI FGK Küssnacht (SUI)
13 N SCHMID Amanda 2007 F SUI FGK Küssnacht (SUI)
14 N STRITTMATTER Mia 2009 F GER FA Rheinfelden (GER)
15 N STÖRMER Emma 2010 F AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LERAY-DIENEMANN Anastassia 2006 F FRA FCZ Zug (SUI)
2 N MACHKA Petra 2006 F CZE FCZ Zug (SUI)
3 N SUVOROVA Alexandra 2006 F RUS FCZ Zug (SUI)
3 N BRÜLISAUER Madeleine 2006 F SUI WFC Winterthur (SUI)
5 N ZIMMERMANN Vera 2005 F SUI FCZ Zug (SUI)
6 N HABERMACHER Martina 2006 F SUI FGL Luzern (SUI)
7 N MUFF Anna-Lena 2006 F SUI FCZ Zug (SUI)
8 N STUTZ Moyra 2006 F SUI FGK Küssnacht (SUI)

Epee Men's U12-U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N FOLETTI Corrado 2007 M SUI SAL Lugano (SUI)
3 N GONCALVES David 2008 M POR FGK Küssnacht (SUI)
3 N ITSANIS Stavros 2007 M GRE A.A.VOREION PROASTION (GRE)
5 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
6 N DOHMEN Willi 2007 M SUI FCZN Zürich (SUI)
7 N DURRER Luis 2007 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
8 N PATZ Valentin 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
9 N KAUFMANN Joël 2010 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
10 N BUDER Adrian 2008 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
11 N BETSCHART Marc 2007 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
12 N BETSCHART Ryan 2009 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
13 N KOCSIS Donat 2008 M HUN FGK Küssnacht (SUI)
14 N HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
15 N BLATTER Elias 2010 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
16 N MUNDT Erik 2008 M GER FCSG St. Gallen (SUI)
17 N RÖTTCHER Felix 2009 M GER FA Rheinfelden (GER)
18 N MIRON Cristian 2007 M ROU FCSG St. Gallen (SUI)
19 N SCHROEDER Jakob 2009 M GER FCSG St. Gallen (SUI)
20 N HAHNLOSER Leonard 2008 M SUI FCZN Zürich (SUI)
21 N BERG Bruce 2009 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
22 N CATALDO Adriano 2008 M DEN FCZ Zug (SUI)
23 N EHRSAM Joel 2008 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
24 N HARTMANN Audric 2010 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
25 N KNÜSEL Yannis 2010 M SUI FGK Küssnacht (SUI)

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEUBERGER Marwin 2006 M GER ETSV Offenburg (GER)
2 N GOLOVATYUK Matvej 2006 M RUS FGL Luzern (SUI)
3 N DIEM Levi Elia Nathanaël 2005 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
3 N STEPPE Simon 2005 M GER FA Rheinfelden (GER)
5 N SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N WALDBURG-ZEIL Thaddäus 2006 M SUI SEZ Zürich (SUI)
7 N SPRINGER Simon 2006 M GER SV Waldkirch (GER)
8 N BRUNKHORST Nils 2006 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
9 N HARTMANN Pierric 2005 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
10 N JUD Simon 2005 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
11 N RIGERT Jan 2006 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
12 N BETSCHART Chris 2005 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
13 N GRAF Basil 2006 M SUI FGL Luzern (SUI)
14 N FUX Nevio 2006 M SUI FCSG St. Gallen (SUI)
15 N FISCHER Daniel 2006 M HUN FCZ Zug (SUI)
16 N KRIEGER Neil 2006 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
17 N Round GUT Simon 2006 M SUI FGL Luzern (SUI)
18 N Round GREINER Bennet 2006 M GER SV Waldkirch (GER)
19 N Round INDERWILDI Matteo 2006 M SUI FGL Luzern (SUI)
20 N Round WANNENMACHER Max 2006 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
21 N Round FÖRSTER Oliver 1964 M GER
22 N Round SCHWEERS Jakob 2005 M SUI FCZN Zürich (SUI)