Back to list

Results

Degen-Pokal
GER Leipzig
January 13, 2019 - January 13, 2019

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HELBIG Annabell 2003 F GER FC Bischofswerda (GER)
2 N FROMMOLT Emily 2004 F GER FC Leipzig (GER)
3 N RANK Marie Leonore 2005 F GER FS Pforzheim (GER)
4 N HAASE Leah 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
5 N STUMPF Max 2004 M GER MTV Saalfeld (GER)
6 N SEGURA Linda 2004 F GER SFV Oschatz (GER)
7 N HAMMERSCHMIDT Luisa 2003 F GER Medizin Bad Elster (GER)
8 N THIELE Emma 2004 F GER SFV Oschatz (GER)
9 N FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
10 N ROTH Lucy 2002 F GER Medizin Bad Elster (GER)
11 N HERZ Amelie 2003 F GER FC Leipzig (GER)
12 N POTTMEIER Franca 2004 F GER FC Oelsnitz (GER)
13 N KUNTZE Nastasja 2003 F GER FC Berlin Südwest (GER)
14 N EIF Katja 2004 F GER FSV Görlitz (GER)
15 N ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
16 N OBERENDER Yara 2005 F GER FC Oelsnitz (GER)
17 N WALTHER Kimberly 2005 F GER FSV Görlitz (GER)
18 N RÖSELER Josie 2005 F GER FC Leipzig (GER)
19 N ZIMMERMANN Judith Alexandra 2005 F GER FC Leipzig (GER)
20 N JIRMANN Mathilde 2006 F GER FC Leipzig (GER)
21 N MAIER Paula-Marlen 2006 F GER FC Leipzig (GER)
22 N NOKY Agnes 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
23 N GÖRZ Jette 2004 F GER FC Leipzig (GER)
24 N NAUMANN Josy 2005 F GER FC Leipzig (GER)
25 N ENZMANN Eva 2006 F GER FC Leipzig (GER)
26 N SOCKE Elenor-Mara 2003 F GER SV Medizin Bautzen (GER)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TIMM Ronaldo 2003 M GER KSV Weißwasser (GER)
2 N GRANERT Johannes 2002 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
3 N WOITAS Moritz 2002 M GER FC Leipzig (GER)
4 N PRZIKOPP Martin 2003 M GER FC Leipzig (GER)
5 N PETERSEN Bertil 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
6 N WINKLER Armin 2003 M GER FC Bischofswerda (GER)
7 N WINKLER Leon 2005 M GER FC Bischofswerda (GER)
8 N ROMBUSCH Pierre Leon 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
9 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
10 N MICHALSKI Christoph Magnus 2004 M GER FC Leipzig (GER)
11 N PLISCHKE Dennis 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
12 N FRITSCHE Matthes 2003 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
13 N TETTENBORN Alexander 2005 M GER FSV Görlitz (GER)
14 N BERGMANN Jonas 2004 M GER FC Oelsnitz (GER)
15 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
16 N CHEN Jan 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
17 N SCHUSTER Julian 2002 M GER FC Bischofswerda (GER)
18 N PFENNIG Toni 2003 M GER SFV Oschatz (GER)
19 N JÄGER Adrian 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
20 N NEUß Arvid Elias 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
21 N LADEMANN Louis 2005 M GER FC Leipzig (GER)
22 N ULBRICHT Vincent 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
23 N HONEKAMP Jan Josef 2003 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
24 N ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig (GER)
25 N HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
26 N MACHT Valentin Jannes 2005 M GER FC Leipzig (GER)
27 N LUKAS Tom 2002 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
28 N WERRA Jonas 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
29 N NITSCHE Albert 2003 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
30 N SIEBENHÖRL Joel 2003 M GER SFV Oschatz (GER)
31 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
32 N DIENEL Raphael 2002 M GER SFV Oschatz (GER)
33 N JENTZSCH Lennox 2005 M GER FC Leipzig (GER)
34 N LEISTNER Nathanael 2006 M GER FC Leipzig (GER)
35 N ZINKE Mirko 2006 M GER FC Leipzig (GER)