Back to list

Results

Héraklész Budapest Cup
HUN Budapest
January 5, 2019 - January 5, 2019

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC (HUN)
2 N MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 N GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
5 N DROZD Dariya 2001 F RUS
6 N JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
7 N TARICCO Benedetta 2001 F ITA
8 N VANKOVA Anna 2000 F RUS
9 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
10 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
11 N BOTELLO Natalia 2002 F MEX
12 N ARPINO Giulia 1999 F ITA SAL Lugano (SUI)
13 N SUZANNE Coline 1999 F FRA ORLEANS CE (FRA)
14 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
15 N CONSCIENCE Pauline 1999 F FRA PARIS RCF (FRA)
16 N PAGANO FUSCO Chiara 1999 F ITA
17 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
18 N KOROLEVA Anna 1999 F RUS
19 N PYSARENKO Olena 2000 F UKR KIEW (UKR)
20 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
21 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
22 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC (HUN)
24 N GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
25 N PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
26 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
26 N UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
28 N ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
29 N PERRIER Eleonore 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
30 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 N MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
31 N MAZZAROTTO Livia 2000 F ITA
33 N KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
34 N NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC (HUN)
35 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
35 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
37 N VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
38 N PALLOT Rachel 1999 F FRA
39 N PELET Luna 2001 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
40 N POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC (HUN)
41 N VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
42 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL de Klauwaerts (BEL)
42 N ISANI Maria Ludovica 2001 F ITA
44 N BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC (HUN)
45 N KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG
45 N KESZEI Kira 2003 F HUN Vasas (HUN)
45 N KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
48 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
49 N CECERE Greta 2000 F ITA
50 N BATTAI SUGAR Katinka 2003 F HUN TFSE (HUN)
51 N ELKINA Anastasya 2000 F RUS
52 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
53 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
54 N KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
55 N VULETIC Ornella 2002 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
56 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
57 N JANG Jiwon 2003 F KOR
58 N BUGAEVSKI Natalia 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
59 N MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC (HUN)
60 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
61 N SMIRNOVA Margarita 1999 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
62 N BONANNI Flavia 2000 F ITA
63 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
64 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
65 N DEBLECKER Nelly 2001 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
66 N RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
67 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
68 N BATHORY Kata 2002 F HUN Vasas (HUN)
69 N LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
70 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
71 N EFIMOVA Ioanna 1999 F BUL Svechnikov (BUL)
72 N KOOS Greta 2000 F HUN Karpati (HUN)
73 N SHOROKHOVA Anastasia 2001 F RUS
74 N KERN Bianka 1999 F HUN Kertvaros (HUN)
75 N RÜTGERS Lisa 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
76 N MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
77 N NOWINOWSKA Natalia 1999 F POL KKSz Konin (POL)
78 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
79 N PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
80 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
81 N LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
82 N SINGER Paula 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
83 N AHADOVA Aysel 2001 F AZE
84 N MARTINEZ FARGO Celia 2001 F ESP EHB-B (ESP)
85 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
85 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE (HUN)
87 N BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC (HUN)
88 N PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
89 N FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
90 N BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
91 N ALEXANDRESCU Theodora 2000 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
92 N CIOBANU Ana Maria 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
93 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
94 N FENYOSI Zita 2003 F HUN Vasas (HUN)
95 N BALOGH Zita 1999 F HUN BVSC (HUN)
96 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
97 N KOZIEL Klaudia 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
98 N SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE (HUN)
99 N CORTEYN Saartje 2000 F BEL de Klauwaerts (BEL)
99 N TIPISCA Catrinel 2000 F ROU CSM IASI (ROU)
101 N BLIZNAKOVA Aneliya 2001 F BUL Trakiya (BUL)
101 N ISHIBASHI Saki 2001 F JPN
103 N GHEORGHE Andreea Cristina 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
104 N MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
105 N LANTOS Eszter 2000 F HUN BVSC (HUN)
106 N VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
107 N OZATO Yukiha 1999 F JPN
108 N PEJIC Andjelka 2000 F SRB
109 N AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
110 N STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
111 N LASBLEIZ Anna 2001 F FRA DINARD LAMES (FRA)
112 N KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE (HUN)
113 N LEE Kar Moon 2000 F SGP SSP (SGP)
114 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
115 N GUTSCHI Eva-Maria 2000 F AUT FC Villach (AUT)
116 N GALECKA Natalia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
117 N JAFAROVA Narmina 1999 F AZE
118 N BUGAEVSCHI Vladislava 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
119 N 1st round RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
120 N 1st round ZIOB Laura 2004 F GER MTV Mainz (GER)
121 N 1st round CRETU Diana 2000 F ROU CSM Brasov (ROU)
122 N 1st round KHAN Zahra 2000 F GBR North London SC (GBR)
122 N 1st round TEICHERT Lena 2000 F AUT ASC Wien (AUT)
124 N 1st round BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
124 N 1st round HAYASHI Yumi 1999 F JPN
126 N 1st round STANIMIROVA Elitsa 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
127 N 1st round O'REILLY Hannah 2001 F GBR
128 N 1st round ZHIVKOVA Katrin-Maria 2000 F BUL
129 N 1st round ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
130 N 1st round NEDYALKOVA Simona 2000 F BUL Svechnikov (BUL)
130 N 1st round POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
132 N 1st round KELEMEN Adel 2001 F HUN UTE (HUN)
133 N 1st round THOMSON Catriona 2001 F GBR
133 N 1st round TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
133 N 1st round LEE Yunseo 2004 F KOR
133 N 1st round BENADOUDA Chaima 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
137 N 1st round HNIDASHEVA Valeriia 2000 F UKR Cherkasy (UKR)
137 N 1st round MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
139 N 1st round LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
140 N 1st round KATO Rei 1999 F JPN
141 N 1st round CLEMENT Alex 2001 F GBR
142 N 1st round BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
143 N 1st round HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
144 N 1st round CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
145 N 1st round BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
146 N 1st round OLAFSDOTTIR Anna Margret 2001 F ISL FC Reykjavik (ISL)
147 N 1st round DUBOVA Anna 2000 F UKR Nikolaev (UKR)
148 N 1st round KOBRA Virag 2003 F HUN BVSC (HUN)
149 N 1st round WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
150 N 1st round JONSSON Mimmi 2001 F SWE UFK Umeå (SWE)
150 N 1st round MOORE Alice 2000 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
152 N 1st round GOMEZ DE AGUERO Sandra 2001 F ESP
152 N 1st round LUNDGREN Ingrid 2000 F SWE LUGI Lund (SWE)
F 1st round 2000 F AUT Wiener SC (AUT)

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NERI Matteo 1999 M ITA
2 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 N GERAUD Jules 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
5 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
6 N REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
7 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
8 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
9 N GALLO Michele 2001 M ITA
10 N RETCHIA Vaja 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
11 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
12 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
13 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
14 N TKACHEV Andrey 1999 M RUS
15 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 N KASHIWAGI Jiri 1999 M JPN
17 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
18 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL de Klauwaerts (BEL)
19 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
20 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
21 N FERIOLI Nico 1999 M ITA
21 N PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
23 N REA Mattia 2001 M ITA
24 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
25 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
26 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
27 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
28 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
29 N KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE (HUN)
30 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
31 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
32 N CASTELLANI Edoardo 2000 M ITA
33 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
34 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
35 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
36 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
38 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
39 N OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
40 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
41 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
42 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
43 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
44 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
45 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
46 N OSHESTOV Roman 1999 M RUS
47 N KOTI Lorand 2000 M HUN Karpati (HUN)
48 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
49 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
50 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
50 N SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
52 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
52 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
54 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
55 N NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
56 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
57 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
58 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
59 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
60 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
61 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
62 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
63 N PROSSE Mael 2001 M BEL Catena (BEL)
64 N TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
65 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
66 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
67 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
68 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
69 N SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
70 N EDWARDS James 2000 M GBR
71 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
71 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
73 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
73 A FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
75 N HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN Vasas (HUN)
76 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
77 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
78 N MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
79 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
80 N YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
81 N YAMAMOTO Shintaro 1999 M JPN
82 N FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
83 N PINTER Levente 2002 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
84 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
84 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
84 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
87 N NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
88 N ASHOUR Omar 2001 M EGY
89 N HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
90 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
91 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
92 N LEE Donghyun 2004 M KOR
93 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
94 N LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
95 N MATTYUS Sebestyen 2001 M HUN Vasas (HUN)
96 N PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
97 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
97 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
99 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
100 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
100 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
102 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
102 N PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE (HUN)
104 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
105 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
106 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
107 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
108 N ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
108 N SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
110 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
111 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
112 N LLEWELLYN Ethan 1999 M GBR
113 N NARITA Takenori 2000 M JPN
114 N NA Minuk 2003 M KOR
114 N KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN Vasas (HUN)
116 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC (HUN)
117 N SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
118 N CZAJKOWSKI Ksawery 2001 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
119 N 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
120 N 1st round MIZUNO Tomoyuki 1999 M JPN
121 N 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
122 N 1st round DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
123 N 1st round MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
124 N 1st round FLOREZ Carlos 2001 M ESP
125 N 1st round HUNYADY Daniel 2003 M HUN Vasas (HUN)
126 N 1st round ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
127 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL de Klauwaerts (BEL)
128 N 1st round IZEM Adem Abdelhacib 2001 M ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
128 N 1st round MAGNUSSON Daniel Hugi 2001 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
128 N 1st round TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
131 N 1st round BENMAROUF Lokman 2001 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
132 N 1st round TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
133 N 1st round ROBERTSON Ewan 2001 M GBR Salle Ossian (GBR)
133 N 1st round LYFAR Anton 2000 M UKR Cherkasy (UKR)
133 N 1st round LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
133 N 1st round DRUON Valentin 1999 M FRA MOUVAL EC (FRA)
137 N 1st round VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
138 N 1st round KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
138 N 1st round SZANTO Zoltan 2002 M HUN Vasas (HUN)
140 N 1st round BAAKEN Solt 2002 M HUN Kertvaros (HUN)
141 N 1st round RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
142 N 1st round DOWSE Kieran 1999 M GBR
142 N 1st round SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
144 N 1st round KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
145 N 1st round LOPEZ PLA Adria 2002 M ESP EHB-B (ESP)
145 N 1st round PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
147 N 1st round VICO Alejandro 2001 M ESP
148 N 1st round ZLATEV Velizar 2002 M BUL
148 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
150 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
150 N 1st round HEGARTY Christian 1999 M IRL
150 N 1st round ROZVAZHAYEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
F 1st round 2003 M KUW SHA (KUW)
F 1st round 1999 M ITA