Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
January 13, 2018 - January 14, 2018

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WALKER Christopher 2001 M USA
2 PARK Donghwan 2002 M USA
3 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
3 VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
5 HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
6 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
7 HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
8 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
9 JULIEN William 2001 M USA
10 LANDAU Nathaniel 2001 M USA
11 ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
12 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
13 NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
14 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
15 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
16 BIVINS III George 2001 M USA
17 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
18 ZHAO Raymond 2001 M USA
19 FERNANDES Aksel Bjerre 2001 M USA
20 LEVITT Benjamin 2001 M USA
21 HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
22 PEREZ MARTIN Julio Manuel 2001 M ESP CEL-M (ESP)
23 LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
24 KIM Stephen 2002 M USA
25 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
26 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
27 ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
28 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
29 SCHMITT Trenton 2002 M USA
29 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
31 KONTOEIDIS Panagiotis 2001 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
32 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
33 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
34 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
35 RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
36 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
37 LINDER James 2002 M USA
38 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
39 FLOREZ Carlos 2001 M ESP
40 MOON Sean 2002 M USA
41 KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
42 HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
43 NAGY Kristof 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
44 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
45 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
46 ILLES Kornel 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
47 SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
48 SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
49 YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
50 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
51 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
52 THORNLEY Drew 2001 M GBR
53 KOVAL Stepan 2003 M BLR
54 MONSALVA Roberto 2001 M CHI
55 LEUNG Mark 2001 M USA
56 ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
57 JOHNSON Andrew 2002 M USA
58 ALI Essa 2002 M KUW
59 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
60 CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
61 KALUZA Pierre-Frederic 2001 M CAN
62 ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
63 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
64 HADERA Ditmar 2001 M CZE SK Houstka (CZE)
65 DINU Nicholas 2002 M CAN
66 KILIC Eren 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
67 MCBRIDE Jackson 2001 M USA
68 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
69 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
70 KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 ATTIG William 2002 M USA
72 KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
73 HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
73 HOFMANN Albrecht 2001 M GER
74 METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
75 GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
76 PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
77 MERCHANT Marcel 2002 M USA
78 XU Ryan 2001 M CAN
79 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
80 STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
81 FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
81 FEKETE-KOVACS Mate 2002 M HUN KVSE Budapest (HUN)
83 BIRO Hugo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
83 ISMAGKILOV Nikolaos 2002 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
85 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
86 CHAN Zachary 2002 M USA
86 CHAN Anthony 2002 M USA
87 AGGEZ Burak Bera 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
88 KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
89 MCLELLAN Rory 2003 M GBR
90 HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
91 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
92 DUNN Gabriel 2002 M GBR Marshall Fencing Club (GBR)
93 WATT Archie 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
94 PAGKALOS Angelos 2002 M GRE ARKTEIA (GRE)
94 CLEMENTE Mario 2001 M ESP EHB-B (ESP)
96 HARDGE Kai 2001 M AUS
97 MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
98 MORAN Yago 2003 M ESP
99 BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
100 URAN Yann 2002 M SUI SEVM Vevey (SUI)
101 GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
102 DOGNY CADELLI Basile 2002 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
103 MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
104 JOMAH Abdulaziz 2001 M KUW ARA (KUW)
105 AGAVRILOAIE Cosmin 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
106 COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
107 ISLIER Ugur 2002 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
108 KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
109 HORVATH Barna 2001 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
110 HUNYADY Daniel 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
111 TOTH Marton 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
112 GLANC Sebastian 2002 M POL
113 KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
114 WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
115 KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
116 KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
117 HERRANZ Carlos 2002 M ESP CEL-M (ESP)
118 JIMENEZ Andres 2001 M CHI
119 MATTYUS Sebestyen 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
119 HELY Christian 2003 M AUS
121 JIMENEZ David 2001 M CHI
122 KASCHUB Florian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
123 PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
124 ACHKAR Lucas 2001 M GBR
125 BARRA Emiliano 2002 M CHI
126 SZREDER Michal 2001 M POL KKSz Konin (POL)
127 KATAR Osman Arda 2001 M TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
128 PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
129 EDWARDES Oliver 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
130 HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
131 KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
132 STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
133 PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
133 LAYOUNI Selim Mourad 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
135 NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
136 CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
137 ROBERTSON Ewan 2001 M GBR Salle Ossian (GBR)
138 1st round PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
139 1st round FREEMAN Sam 2002 M GBR
140 1st round BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
141 1st round CRACIUN Daniel 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
142 1st round LOPEZ PLA Adria 2002 M ESP EHB-B (ESP)
143 1st round VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
143 1st round ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
145 1st round CONNEMANN Maik 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
146 1st round STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
147 1st round BOIDANIS Ioannis-Iason 2001 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
148 1st round TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
149 1st round CZAJKOWSKI Ksawery 2001 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
150 1st round WONG Ching Pok 2002 M HKG
151 1st round SENER Doruk Tunc 2001 M TUR
152 1st round RYCHTA Krzysztof 2002 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
153 1st round PRIFTIS Ioannis 2002 M GRE ARKTEIA (GRE)
154 1st round DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
155 1st round BAJAN Maximilian 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
156 1st round REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
157 1st round FUNKE Timon 2003 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
158 1st round MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
159 1st round PRAT Maxime 2001 M MON
160 1st round PROSSÉ Nand 2004 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
161 1st round KOBER Ferdinand 2002 M GER KTF Luitpold München (GER)
162 1st round GROSU Cristian 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
163 1st round JANURA Miroslav 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
164 1st round LUCNY Konstantin 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
165 1st round SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
166 1st round PANAGIARIS MALEAS Evangelos 2001 M GRE ARKTEIA (GRE)
167 1st round ALIFRAGKIS Michalis 2002 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
168 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)
169 1st round GALIOTTO Alexandre 2002 M SUI CEF Founex (SUI)
170 1st round WILLSON Burke 2001 M CAN
171 1st round VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
172 1st round ALVAREZ DURAN Pablo 2002 M ESP CEL-M (ESP)
173 1st round PADABED Mikita 2003 M BLR Minsk Trade Unions (BLR)
174 1st round KOPEC Dawid 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
175 1st round MARTIN FRUTOS Adrian 2001 M ESP CEL-M (ESP)
176 1st round KUBICA Kacper 2001 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
176 1st round MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
178 1st round MANDZHIEV Aldar 2002 M AUT UW Wien (AUT)
178 1st round KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
180 1st round VAN PAASSEN Jacob 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
181 1st round JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
181 1st round JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
182 1st round KARAGIORGOS Konstantinos 2003 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
183 1st round PARDELA Michal 2005 M POL

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MILLER Sky 2002 F USA
2 CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
3 VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
3 CLAPIER Faustine 2001 F FRA
5 AVAKIAN Mikaela 2002 F USA
6 SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
8 ERBIL Nisanur 2003 F TUR
9 HARRISON Imogen 2002 F USA
10 PELET Luna 2001 F SUI THONON EC (FRA)
11 STRZALKOWSKI Aleksandra 2002 F USA
12 JENKINS Morgan 2001 F USA
13 ESSOMBA Lorina 2002 F FRA THIONVILLE (FRA)
14 SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
15 HIRSCH Sydney 2001 F USA
16 VULETIC Ornella 2002 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
17 JENKINS Ryan 2001 F USA
17 BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN TFSE Budapest (HUN)
19 GOUHIN Chloe 2002 F USA
20 MOYA Keona 2002 F USA
21 ANGLADE Alexis 2001 F USA
22 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 WHANG Rebecca 2002 F USA
24 MA Ho Chee 2001 F HKG
25 NGUYEN Thea 2001 F USA
26 GREENBAUM Atara 2002 F USA
27 AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
28 BERMAN Stella 2002 F USA
29 MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
30 BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
31 LU Vivian 2003 F USA
32 KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
33 PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
34 POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
35 KALOUTA Kalliopi 2001 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
36 FONDEUR Apolline 2001 F FRA ORLEANS CE (FRA)
37 PALMER Kristen 2001 F USA
38 MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
39 CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
40 LI Anna 2002 F USA
41 LASBLEIZ Anna 2001 F FRA DINARD LAMES (FRA)
42 HILBERT Chloe 2003 F FRA THIONVILLE (FRA)
43 CHEN Lisa 2003 F FRA
44 LAPORTE Anna 2001 F FRA TARBES ATE (FRA)
45 IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
46 UNLUDAG Deniz Selin 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
47 HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 BECKER Kaitlyn 2001 F USA
49 KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE ETHNIKOS G.S. (GRE)
50 BRUNNER Emma 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
51 MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
52 MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
53 LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
54 IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
55 KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
56 ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
57 LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
58 LLEWELLYN Elsie 2002 F GBR
59 FELFOLDI Kata 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
60 ALLIETTA Clemence 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
61 PERRIER Eleonore 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
62 BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
63 BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
64 GROZEVA Ines 2003 F NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
65 ROVIRA Paula 2003 F ESP CEB-M (ESP)
66 KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
67 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 LOH Alexis 2002 F SGP ASG (SGP)
69 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
70 FENYOSI Zita 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
70 BATHORY Kata 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
72 KELEMEN Adel 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
73 MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
74 MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
75 BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
76 STANIMIROVA Elitsa 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
77 CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
78 TORI Toscane 2003 F FRA CHARENTON (FRA)
79 KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
80 BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
81 STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
82 WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
83 CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
84 DUMAS Marie 2002 F FRA GEMENOS (FRA)
85 O'REILLY Hannah 2001 F GBR
86 WANG Karina 2001 F USA
87 KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG PARIS UC (FRA)
88 KRAMER Violetta 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
89 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
90 GALECKA Natalia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
91 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
92 HELY Alexandra 2001 F AUS
93 YANG Lumeng 2001 F GBR Camden Fencing Club (GBR)
94 PAPUZINSKA Alicja 2001 F POL KKSz Konin (POL)
95 ESPINOSA VELOSO Candela Belen 2002 F ARG
96 DEBLECKER Nelly 2001 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
97 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
98 FREBAULT Jeanne 2001 F COD ORLEANS CE (FRA)
99 ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
100 SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
101 ULUSALOGLU Isil 2003 F TUR TED SK (TUR)
102 CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
103 STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
104 MADE Reka 2001 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
105 BOIDANI Dimitra Lydia 2001 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
106 FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
107 MAVRIKAKI Athinais 2002 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
108 PORADA Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
109 BORKOWSKA Weronika 2001 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
110 RAJKAI Boroka 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
111 SISIK Pinar Miray 2005 F TUR
112 WALERIANCZYK Weronika 2001 F POL KKSz Konin (POL)
113 EGYÜD Eszter 2003 F HUN NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
114 ZAHARIA Denisa 2003 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
115 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
116 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
117 1st round CHIRCA Delia 2001 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
118 1st round MOROIANU Laura 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
119 1st round WU Zoe 2001 F CAN
120 1st round PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE Budapest (HUN)
121 1st round PHENNAH Stephanie Elizabeth 2001 F GBR Wrexham Fencing Club (GBR)
122 1st round CHING Sapphira Sheung 2003 F HKG
123 1st round LAHAYE Flavie 2001 F FRA ILE ADAM CE (FRA)
124 1st round MOOLCHANDANEY Simran 2001 F CHI
125 1st round WYSOCKA Natalia 2001 F POL KKSz Konin (POL)
125 1st round TOMOVA Angelina 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
127 1st round GHEORGHE Andreea Cristina 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
128 1st round KOZLOWSKA Aniela 2005 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
129 1st round PORADA Paulina 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
130 1st round GERMAN Victoria 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
131 1st round SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
132 1st round VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
133 1st round BLIZNAKOVA Aneliya 2001 F BUL Trakiya (BUL)
134 1st round TETRADI Sofia Dionysia 2001 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
135 1st round LENKIEWICZ Zuzanna 2004 F POL TMS Sosnowiec (POL)
136 1st round ALPAGUT Ela 2005 F TUR
137 1st round THEISEN Christin 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
138 1st round TOTH Rebeka 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
139 1st round AYDOGAN Delfin Su 2003 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
140 1st round THOMSON Catriona 2001 F GBR
141 1st round CORCORAN Erin 2002 F GBR
142 1st round DANCIU Vanessa 2003 F ROU CSM Brasov (ROU)
143 1st round WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
144 1st round WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
145 1st round PANAGIARI MALEA Iliani 2001 F GRE G.E.FLORINAS (GRE)
146 1st round KHAN Aneesah 2002 F GBR North London SC (GBR)
147 1st round OUDEJANS Maria 2001 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
148 1st round NOWICKA Malgorzata 2002 F POL TMS Sosnowiec (POL)
149 1st round KISLYAK Alisa 2004 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
150 1st round STEWART Catriona 2001 F GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
151 1st round STAN Amalia 2005 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
152 1st round YANG Sophia Wanyi 2001 F GBR Camden Fencing Club (GBR)
153 1st round SIMON Petronella 2002 F HUN TFSE Budapest (HUN)
154 1st round COJOCARU Maria 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
155 1st round CHAN Leanne Hui Wen 2002 F SGP ASG (SGP)
155 1st round SZAKACS Zsuzsanna 2002 F HUN UTE Budapest (HUN)
157 1st round CIOBANU Roberta 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
158 1st round ZAJAC Ewa 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
159 1st round MAYOR Elizabeth 2002 F CHI
160 1st round BOTEZATU Denisa 2004 F ROU
160 1st round BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
161 1st round MOLINERO Jana 2002 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
162 1st round CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
163 1st round TROMPETA Luise 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
164 1st round SZINAI Hanna 2002 F SWE TFSE Budapest (HUN)
165 1st round SANCHEZ SERRANO Marina 2003 F ESP CEL-M (ESP)
166 1st round RODRIGUEZ RODRIGUEZ Lucia 2001 F ESP CEL-M (ESP)
167 1st round DRAHORADOVA Kristyna 2004 F CZE SK Houstka (CZE)
168 1st round SKARTADOU Dimitra 2001 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
169 1st round KOZIEL Klaudia 2003 F POL TMS Sosnowiec (POL)
170 1st round HADJ BACHIR Aischa 2002 F POL KKSz Konin (POL)
171 1st round ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
172 1st round SOYAK BELIZ 2004 F TUR
173 1st round PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
174 1st round MALI Meta 2005 F SLO SAB Kamnik (SLO)
174 1st round KOCER Ezgi 2005 F TUR
174 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
177 1st round ROMANCZYK Aleksandra 2001 F POL UKS Riposta Olsztyn (POL)
178 1st round CLEMENT Alex 2001 F GBR
179 1st round TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
180 1st round BALTACIOGLU Begum Su 2001 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
181 1st round SAVA MUSTEATA Cela 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
181 1st round SUSTERSIC Anastazija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
183 1st round GASPERLIN Hana 2002 F SLO SAB Kamnik (SLO)
183 1st round LOO Heidi Yan Kay 2003 F SGP ASG (SGP)
183 1st round JANCAR Lucija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
186 1st round VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL
186 1st round VAN LAERE Fleur 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
186 1st round WESTWELL Amy 2004 F GBR