Back to list

Results

Baden-Württembergische Meisterschaft
GER Eislingen
October 10, 2015 - October 10, 2015

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 VOLKMANN Valentina 1998 F GER TSG Eislingen (GER)
3 ENDRES Franziska 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
8 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
9 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 HEINS Svenja 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
11 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
13 BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 HOHLFELD Lisa 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
15 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
16 MESCHERJAKOV Sofia 2000 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
17 1st round SCHOPF Laura 2000 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
18 1st round VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FC WUERTH KUNZELSAU       GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 HEINS Svenja 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 ENDRES Franziska 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)
3 VOLKMANN Valentina 1998 F GER TSG Eislingen (GER)
3 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
3 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
3 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
2 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
3 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
5 ZECEVIC Antonijo 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
8 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
11 FALB Moritz 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 HEINS Michel 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
13 WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
15 HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 MÄSCHKE Niklas 1999 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
17 1st round KLAUS Lukas 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
18 1st round STARKE Aaron 1998 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
19 1st round DOSTER Cedric 2000 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)
1 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
1 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
1 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
1 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
2 FC WUERTH KUNZELSAU       GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 ZECEVIC Antonijo 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 FALB Moritz 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)