Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Eislingen
December 12, 2015 - December 13, 2015

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
2 BENTOLILA Esther 1999 F PAN
3 KERN Bianka 1999 F HUN KVSE Budapest (HUN)
3 PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
5 LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
6 EIFLER Larissa 1999 F GER TV Wetzlar (GER)
7 SINER Mariya 1999 F RUS
8 KOROLEVA Anna 1999 F RUS
9 KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
10 TARTAKOVSKY Elizabeth 2000 F USA
10 FERRARI Ludovica 1999 F ITA
12 FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
13 IZENSON Keli 2000 F USA
14 GIEG Miranda 1999 F USA
15 VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
16 KLEIN Louise 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
17 BURKE Nora 2000 F USA
18 LAPORTE Anna 2001 F FRA TARBES ATE (FRA)
18 GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
20 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
21 BERCZY Dorottya 1999 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
22 KOOS Greta 2000 F HUN Karpati (HUN)
23 CZYZEWSKI Veronica 2000 F USA
24 NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
25 LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
26 USHAKOVA Alexandra 2001 F RUS
27 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
28 SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
29 ANGLADE Alexis 2001 F USA
30 SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
31 JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
31 CONSCIENCE Pauline 1999 F FRA PARIS RCF (FRA)
33 DAUZAT Bonnie 1999 F FRA BOURGES ESC (FRA)
34 HIRSCH Sydney 2001 F USA
34 POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
34 ELKINA Anastasya 2000 F RUS
37 AFANASYEVA Alexandra 2001 F RUS
38 LUKASIK Anna 1999 F POL TMS Sosnowiec (POL)
39 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
40 KLIMOVA Daria 1999 F RUS CSKA Moscow (RUS)
41 EFIMTSEVA Kristina 2000 F RUS
42 MADE Reka 2001 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
43 BUGAEVSKI Natalia 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
44 GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
45 WONG Kristen 2000 F USA
46 TIMINA Darya 2000 F RUS
47 COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
48 HARRILL Gillian 2000 F USA
49 SUZANNE Coline 1999 F FRA GEMENOS (FRA)
50 PALLOT Rachel 1999 F FRA
50 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
52 POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
53 POLASTRI Ottavia 1999 F ITA
54 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
55 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
56 NOWINOWSKA Natalia 1999 F POL KKSz Konin (POL)
57 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
58 GORMAN Alexandra 2000 F USA
59 BOURON Sarah 1999 F FRA
60 ISANI Maria Ludovica 2001 F ITA
61 PICCHI Matilde 2000 F ITA
62 MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
63 KOLMYKOVA Alexandra 1999 F RUS
64 BARBIER Louise 2000 F FRA GUYANCOURT (FRA)
65 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
66 SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
66 MAMBRIONI Camilla 1999 F ITA
68 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
69 ACAR Doga 2000 F TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
70 ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
71 MARTON Dora 2000 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
72 JENKINS Morgan 2001 F USA
73 RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
74 MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
75 NESTERENKO Anastasia 2000 F RUS
76 KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
77 DOMANSKA Lidia 1999 F POL Dragon Lodz (POL)
78 NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
79 GIRONDA Bianca 1999 F ITA
80 KNAPP Jana Sophie 2000 F GER KTF Luitpold München (GER)
81 PALUMBO Maria Chiara 1999 F ITA
82 JENKINS Ryan 2001 F USA
83 BROWNE Alexis 1999 F USA
84 SMYRNOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
85 KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
86 DUNLAP Allison 1999 F USA
87 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
88 MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
88 FARKAS Kinga 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
90 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
91 SINGER Paula 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
92 MALOMSOKI Boglarka 2000 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
93 TOMALIK Lena 1999 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
94 OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
94 MARCINIAK Agata 1999 F POL OS AZS Poznan (POL)
96 BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
97 TROMPETA Clara 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
98 ARALAN Deniz 2000 F TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
99 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
100 BETTI Vittoria 2000 F ITA
101 RÜTGERS Lisa 2000 F GER TV Ratingen (GER)
102 SARICAM Melis 2000 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
103 BAGROVA Vladislava 1999 F RUS
104 ISEPPI Francesca 1999 F ITA
105 TARICCO Benedetta 2001 F ITA
106 VANKOVA Anna 2000 F RUS
107 ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
107 CIOBANU Ana Maria 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
109 REDEY Zsofia 1999 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
110 CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
111 PAPENDICK Sarah 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
112 HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
113 LUSINIER Kelly 2000 F FRA REUNION URBA (FRA)
114 FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
114 FAHRI Monir 2002 F USA
116 LANTOS Eszter 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
117 BORETZKI Nadine 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
118 ZWINGELSTEIN Meline 1999 F FRA HERRLISHEIM (FRA)
119 FANTOZZI Elena 2000 F ITA
120 POLENSKE Sofia 2000 F GER TV Ratingen (GER)
121 CUNNINGHAM Sara 1999 F USA
122 GALIFRET Mathilde 1999 F FRA ORLEANS CE (FRA)
123 AHMED Mariam 2000 F EGY
124 CECERE Greta 2000 F ITA
125 RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
126 SLADKOVA Hanna 1999 F BLR RGUOR (BLR)
127 DI CARLO Alessia 2001 F ITA
128 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
129 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
130 FARAMAWE Logayn 1999 F EGY
131 SCISCIOLO Federica Maria 2001 F ITA
132 BORETZKI Nicole 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
133 GEAMANA Ana Maria 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
134 KOSMACH Nataliya 1999 F BLR SCAF RB (BLR)
135 BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
136 BALATON Annabelle 2001 F HUN VASAS Budapest (HUN)
137 BALOGH Zita 1999 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
138 POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare's Swords (GBR)
139 MICHELUCCI Camilla 2000 F ITA
140 RUDAKOVA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
141 MESCHERJAKOV Sofia 2000 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
142 KELEMEN Adel 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
143 KOWALSKI Katia 2001 F FRA
144 LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
145 MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
145 CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
147 TEICHERT Lena 2000 F AUT ASC Wien (AUT)
148 ATAER Yelin Busra 1999 F TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
149 TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
149 MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
151 AKSEL Sude 2004 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
152 ZANARINI Vittoria 2001 F ITA
152 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
152 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
155 FRICKE Anna 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
155 O'REILLY Hannah 2001 F GBR
155 MOFFAT Lizzie 2000 F GBR Shakespeare's Swords (GBR)
158 OZARSLAN Berfin Nur 2003 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
159 MIECZKOWSKA Gabriela 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
160 ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
161 BUCHMANN Vivien 2002 F GER FR Nürnberg (GER)
162 VRABIE Iuliana 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
163 VADZEIKA Tatsiana 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
163 CONTATO Carola 2001 F ITA
165 1st round MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
166 1st round BREITKREUTZ Laura 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
167 1st round THEISEN Christin 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
168 1st round SZULC Barbara 2001 F POL OS AZS Poznan (POL)
169 1st round CHOJNACKA Paulina 1999 F POL KKSz Konin (POL)
170 1st round WYSOCKA Natalia 2001 F POL KKSz Konin (POL)
171 1st round BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
172 1st round GERMAN Victoria 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
173 1st round STEFNISDOTTIR Freyja Sif 1999 F ISL FC Reykjavik (ISL)
173 1st round DUNN Olivia 2000 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
175 1st round OLAFSDOTTIR Anna Margret 2001 F ISL FC Reykjavik (ISL)
176 1st round HORVATH Nikolett 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
177 1st round FIC Michalina 1999 F POL KKSz Konin (POL)
178 1st round KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
179 1st round BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
180 1st round AMR Rawan 2000 F EGY
181 1st round WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
182 1st round BUGAEVSCHI Vladislava 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
183 1st round FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
184 1st round GREENBAUM Atara 2002 F USA
185 1st round WOOD Lily 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
186 1st round ROMANCZYK Aleksandra 2001 F POL UKS Riposta Olsztyn (POL)
187 1st round BANDARENKAVA Darya 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
188 1st round CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
189 1st round PAPUZINSKA Alicja 2001 F POL KKSz Konin (POL)
190 1st round WARE Megan 2000 F GBR Russell Swords (GBR)
191 1st round GORGOLEWSKA Marta 2000 F POL KKSz Konin (POL)
192 1st round MALISZEWSKA Weronika 2002 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
193 1st round RODDA Keely 2001 F GBR
194 1st round DURAK Ayse Cansel 1999 F TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
195 1st round SHMALUN Sofiia 2003 F UKR
196 1st round LAIKINA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
197 1st round BONO Gaia 2002 F ITA
198 1st round KRAMER Violetta 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
199 1st round KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
199 1st round HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
201 1st round WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
201 1st round EHRESMANN Victoria 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
201 1st round MAMDOUH Esraa 2001 F EGY
201 1st round EREL Elif Nazli 2001 F TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
205 1st round PHILIPPI Lea 2000 F GER TV Ratingen (GER)
205 1st round SCHOPF Laura 2000 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
207 1st round STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
208 1st round GUBAREVYCH Emiliya 2003 F UKR KIEW (UKR)
208 1st round GLOWACKA Izabela 2001 F POL KKSz Konin (POL)
208 1st round TIMMINS Georgia 2000 F GBR Millfield School (GBR)
208 1st round EL BAKRY Nour 2002 F EGY
212 1st round MIKOLAJCZYK Zuzanna 2000 F POL UKS Riposta Olsztyn (POL)
212 1st round ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
212 1st round VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
215 1st round FROMME Leonie 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
215 1st round STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
217 1st round DUVENCI Doga 2002 F TUR
218 1st round CALIK Tuyan 2002 F TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
219 1st round WAGNER Lucia 2002 F GER Mainzer TV (GER)
220 1st round KALENDER Nurevsan 2000 F TUR

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
2 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
3 NERI Matteo 1999 M ITA
3 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
5 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 SUN Andrew 1999 M USA
7 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
8 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
9 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
10 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
10 WALKER Christopher 2001 M USA
12 GUARNACCIA Nicola 1999 M ITA
13 SARON Mitchell 2000 M USA
14 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
15 MINARINI Mattia 1999 M ITA
16 OH Jason 1999 M USA
17 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
18 OSHESTOV Roman 1999 M RUS
19 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
20 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
21 BAKHAREV Vyacheslav 1999 M RUS
22 CHAPLYGIN Alexander 1999 M RUS
23 CENTANNI Salvatore 1999 M USA
24 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
25 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
25 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
27 INKOV Nikita 1999 M RUS
28 OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
29 RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
30 CEDERLE Matteo 1999 M ITA
31 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 RAJKAI Boldizsar 1999 M HUN MTK (HUN)
33 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
34 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
35 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
36 DEL VECCHIO Nicolas 1999 M USA
37 KOCHESHKOV Sergey 2000 M RUS
38 FERIOLI Nico 1999 M ITA
39 CORRADI Nicola 1999 M ITA
39 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
41 PERTICONI Gianmarco 2001 M ITA
43 MARRONARO Emanuele 1999 M ITA
44 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
45 SKEETE Kamar 2001 M USA
46 ABAY NEMES Adam 1999 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
46 SOLOMON Daniel 2000 M USA
46 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
49 USOV Leon 1999 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
50 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
51 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
51 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
53 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
54 MATEJA Maksymilian 1999 M USA
55 PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
56 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
57 MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
58 JOHNSON Zachary 1999 M USA
59 EDWARDS James 2000 M GBR
60 RIVET Matthias 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
61 ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
62 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
63 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
64 KAMISLI Gokcem Ozcan 2001 M TUR
65 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
66 ZHAO Edward 1999 M USA
67 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
68 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
69 NOURELDIN Noureldin 1999 M EGY
70 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
71 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
72 DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
73 DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
73 SLAWOMIRSKY Mateu 1999 M ESP CEEH-B (ESP)
73 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
76 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
77 MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
78 LU Aaron 2000 M USA
79 CHAUDRON Enzo 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
80 ROSATI Damiano 2000 M ITA
81 WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
82 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
83 OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
84 JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
85 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
86 LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
87 PLUTI Marco 1999 M ITA
88 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
89 SUSLOV Andrey 2000 M RUS
90 ZANDECKI Michal 1999 M POL KKSz Konin (POL)
91 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
92 SIDOROV Yaroslav 2000 M RUS
93 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
94 BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
95 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
95 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
97 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
98 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
99 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
100 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
101 YUAN Ronald 2000 M USA
102 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
103 CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
104 BOSCARDIN Lorenzo 1999 M ITA
105 MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
105 KOPTAS Krzysztof 2000 M POL Dragon Lodz (POL)
107 DRAPIER Nicolas 1999 M FRA GISORS 3A (FRA)
108 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
109 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
110 KOTI Lorand 2000 M HUN Karpati (HUN)
111 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
112 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 GULACSI Norbert 1999 M HUN Karpati (HUN)
114 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
115 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
116 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
116 ALONSO Gonzalo 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
118 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
119 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
120 KORZYNSKI Wojciech 1999 M POL Dragon Lodz (POL)
121 PETWAY Justin 2000 M USA
122 TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
123 WYSOCKI Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
124 DOWSE Kieran 1999 M IRL
125 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
126 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
127 ATAER Emir Fikret 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
128 FOTIYEV Alan 2000 M USA
129 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
130 MOATAZ Medhat 2000 M EGY
131 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
132 JORGE Edwin 1999 M FRA ILE ADAM CE (FRA)
133 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
134 MOGYOROSY Marton 2000 M HUN KVSE Budapest (HUN)
135 SERBIN Alexey 2000 M RUS
136 FACCIOLI Tommaso 1999 M ITA
137 BONK Fabian 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
138 CLOGENSON Fabien 1999 M FRA GISORS 3A (FRA)
139 ALBERS Siebo 2000 M GER OFC Bonn (GER)
140 BATOGOWSKI Michal 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
141 ALBAQAMI Saad 2000 M KSA
141 KARACSONY Andor 1999 M HUN Debrecen (HUN)
143 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
144 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
145 GHEORGHE Sergiu 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
146 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
146 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
148 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
149 JANTZEN Erik 1999 M GER PSV Rostock (GER)
150 WOJTASIK Szymon 2000 M POL KKSz Konin (POL)
151 BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
152 BAYKA Mirhan 1999 M TUR
153 PASTUREL Francois 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
154 AGGEZ Burak Bera 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
155 BUONOMO Michele 2000 M ITA
156 ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
156 PEREIRA Iu 2000 M ESP EHB-B (ESP)
158 SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
158 PORRO Gian Piero 1999 M ITA
160 ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
161 MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
162 VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
163 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
164 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
165 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
166 WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
166 CONTRERAS Alessandro 2000 M USA
166 MCLELLAN Sam 2000 M GBR
169 FEHER Balazs 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
170 TOMALIK Tobias 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
171 FALB Moritz 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
172 BÄUMLER Jonas 2000 M GER TSV Weilheim (GER)
172 DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
174 TORRE Pietro 2002 M ITA
175 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
175 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
177 1st round DEMKE Paul-Louis 2000 M GER PSV Rostock (GER)
178 1st round SMITH Jared 2000 M USA
179 1st round WASZAK Krystian 2000 M POL KKSz Konin (POL)
180 1st round AL ZAHRANI Abdulrhman 2001 M KSA
181 1st round HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
182 1st round SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
183 1st round PAN Yang 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
184 1st round NEKHILI Younes-Guenael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
185 1st round WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
186 1st round ABDELKHALEK Ziad 1999 M EGY
187 1st round BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
188 1st round STONE Ben 1999 M USA
189 1st round COSMAN Victor 1999 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
190 1st round FELFOLDI Ferenc Daniel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
191 1st round ROSEN Daniel 1999 M GER TV Jahn Siegen (GER)
192 1st round LUCARINI Alessandro 2002 M ITA
193 1st round SIGURDSSON Atli Bjorn 1999 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
194 1st round PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
194 1st round MIKOLAJCZYK Bartosz 1999 M POL KKSz Konin (POL)
196 1st round EßER Manuel 2001 M GER OFC Bonn (GER)
197 1st round GORSKI Mikolaj 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
197 1st round STEPIEN Hubert 1999 M POL OS AZS Poznan (POL)
199 1st round BARBA Cesare 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
199 1st round KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
199 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FCW Wels (AUT)
202 1st round PISKIN Huseyin Munir 2000 M TUR Titanyun SK (TUR)
203 1st round KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
203 1st round FLOTATS Aaron 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
205 1st round FICHTENKAMM Philipp 2000 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
206 1st round KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
206 1st round BUHR Sören 2002 M GER CTG Koblenz (GER)
208 1st round BRANDT Julian 2000 M GER TSV Grünwald (GER)
209 1st round SKORODUMOW Paul 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
209 1st round CHIGNOLI Giacomo 2000 M ITA
211 1st round LINDER James 2002 M USA
212 1st round ARMAGAN Ismethan 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
213 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
214 1st round ELARABY Mazen 2001 M EGY
214 1st round AKPINAR Ahmet Erdem 2001 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
216 1st round MEMMLER Friedrich 2000 M GER PSV Rostock (GER)
216 1st round YALCINBAYIR Batu 2001 M TUR
218 1st round UFERT Erik 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
219 1st round KILIC Eren 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
220 1st round KAVAK Kagan 2001 M TUR Izmir Ferdi (TUR)
220 1st round IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
222 1st round MÄSCHKE Niklas 1999 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
223 1st round VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
224 1st round KLAUS Lukas 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
225 1st round PFUNDNER Luis 2002 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
226 1st round KOCDEMIR Emir Ali 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
227 1st round CIUMAC Alexei 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
228 1st round SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
228 1st round KRAUS Jakob 2001 M GER FR Nürnberg (GER)
228 1st round SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
231 1st round ELTONSY Soliman 1999 M EGY
231 1st round MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
233 1st round MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
234 1st round AUSBÜTTEL Max 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
235 1st round BEYER Luis 2001 M GER Mainzer TV (GER)
236 1st round MAYO Felix 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
237 1st round LAYOUNI Selim Mourad 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
238 1st round SHOSTAK Fedir 2002 M UKR KIEW (UKR)
239 1st round SCHWEIGER Maximilian 2002 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
239 1st round DRETVIC Noël 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
239 1st round BIEDLER Markus 2002 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
242 1st round DOSTER Cedric 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
243 1st round VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Mixed U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA 2       RUS
1 MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
1 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
1 CHAPLYGIN Alexander 1999 M RUS
1 ELKINA Anastasya 2000 F RUS
2 USA       USA
2 SUN Andrew 1999 M USA
2 SARON Mitchell 2000 M USA
2 JENKINS Ryan 2001 F USA
2 GORMAN Alexandra 2000 F USA
3 RUSSIA       RUS
3 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 KLIMOVA Daria 1999 F RUS CSKA Moscow (RUS)
3 EFIMTSEVA Kristina 2000 F RUS
3 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
3 KOROLEVA Anna 1999 F RUS
4 RUSSIA 3       RUS
4 KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
4 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
4 KOCHESHKOV Sergey 2000 M RUS
4 ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
5 GERMANY       GER
5 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
5 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
6 RUSSIA 6       RUS
6 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
6 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
6 KOLMYKOVA Alexandra 1999 F RUS
6 USHAKOVA Alexandra 2001 F RUS
7 SPAIN       ESP
7 VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
7 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
7 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
7 HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
8 RUSSIA 5       RUS
8 SINER Mariya 1999 F RUS
8 VANKOVA Anna 2000 F RUS
8 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
8 RAZUMEEV Nikita 2000 M RUS
9 RUSSIA 7       RUS
9 BAGROVA Vladislava 1999 F RUS
9 TIMINA Darya 2000 F RUS
9 INKOV Nikita 1999 M RUS
9 SIDOROV Yaroslav 2000 M RUS
10 RUSSIA 4       RUS
10 AFANASYEVA Alexandra 2001 F RUS
10 OSHESTOV Roman 1999 M RUS
10 SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
10 BAKHAREV Vyacheslav 1999 M RUS
11 RUSSIA 8       RUS
11 SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
11 SUSLOV Andrey 2000 M RUS
11 NESTERENKO Anastasia 2000 F RUS
11 SERBIN Alexey 2000 M RUS
12 UTE BUDAPEST       HUN UTE Budapest (HUN)
12 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
12 KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
12 SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
12 FELFOLDI Ferenc Daniel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
13 ROMANIA       ROU
13 RADU Ioana 2000 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
13 LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
13 MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
13 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
13 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
14 GERMANY 2       GER
14 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
14 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
14 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
14 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
15 TRURO FENCING CLUB       GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 BRAY Jenna 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
16 SWITZERLAND 2       SUI
16 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
16 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
16 LEBEL Ariane 2000 F SUI CEF Founex (SUI)
16 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
16 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
17 USA 2       USA
17 STONE Ben 1999 M USA
17 CZYZEWSKI Veronica 2000 F USA
17 SKEETE Kamar 2001 M USA
17 JENKINS Morgan 2001 F USA
18 BELARUS       BLR
18 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
18 SLADKOVA Hanna 1999 F BLR RGUOR (BLR)
18 KOSMACH Nataliya 1999 F BLR SCAF RB (BLR)
18 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
19 USA 3       USA
19 IZENSON Keli 2000 F USA
19 GIEG Miranda 1999 F USA
19 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
19 LU Aaron 2000 M USA
20 GERMANY 3       GER
20 FALB Moritz 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
20 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
21 SHAKESPEARE'S SWORDS       GBR Shakespeare's Swords (GBR)
21 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
21 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
21 MOFFAT Lizzie 2000 F GBR Shakespeare's Swords (GBR)
21 POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare's Swords (GBR)
22 GREAT BRITAIN 3       GBR
22 WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
22 EDWARDS James 2000 M GBR
22 O'REILLY Hannah 2001 F GBR
22 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
22 DUNN Olivia 2000 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
23 USA 4       USA
23 FAHRI Monir 2002 F USA
23 CUNNINGHAM Sara 1999 F USA
23 YUAN Ronald 2000 M USA
23 SMITH Jared 2000 M USA
24 WMTV SOLINGEN       GER
24 TOMALIK Lena 1999 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
24 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
25 NETHERLAND       NED
25 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
25 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
25 TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
25 BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
25 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
26 ROMANIA 2       ROU
26 VRABIE Iuliana 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
26 COSMAN Victor 1999 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
26 CIOBANU Ana Maria 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
26 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
26 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
27 UKRAINE       UKR
27 SHMALUN Sofiia 2003 F UKR
27 SHOSTAK Fedir 2002 M UKR KIEW (UKR)
27 SMYRNOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
27 SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
27 GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
28 ROMANIA 3       ROU
28 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
28 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
28 LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 GEAMANA Ana Maria 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 STG TV RATINGEN / FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER TV Ratingen (GER)
29 RÜTGERS Lisa 2000 F GER TV Ratingen (GER)
29 POLENSKE Sofia 2000 F GER TV Ratingen (GER)
29 BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
29 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
30 GREAT BRITAIN 2       GBR
30 TIMMINS Georgia 2000 F GBR Millfield School (GBR)
30 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
30 DOWSE Kieran 1999 M IRL
30 WARE Megan 2000 F GBR Russell Swords (GBR)
30 HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
31 EGYPT       EGY
31 ELARABY Mazen 2001 M EGY
31 ABDELKHALEK Ziad 1999 M EGY
31 EL BAKRY Nour 2002 F EGY
31 FARAMAWE Logayn 1999 F EGY
31 AHMED Mariam 2000 F EGY
32 STG TV RATINGEN / FECHTZENTRUM SOLINGEN 2       GER TV Ratingen (GER)
32 TOMALIK Tobias 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 PHILIPPI Lea 2000 F GER TV Ratingen (GER)
32 KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
33 GREAT BRITAIN 4       GBR
33 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
33 WOOD Lily 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
33 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
33 RODDA Keely 2001 F GBR
34 NETHERLAND 2       NED
34 IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
34 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
34 CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
34 VAN ALPHEN Jonas 2001 M NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
34 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)