Back to list

Results

Cadet Circuit
FIN Helsinki
January 31, 2015 - February 1, 2015

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
5 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
6 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
9 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
9 LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
11 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
12 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
14 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 GULAKOVA Violetta 1998 F EST SBSK Draakon (EST)
16 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
17 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
18 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
20 PANEBIANCO Cecilia 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
21 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
23 SOFIA Giordana 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
24 CANNIZZARO Alessia 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
25 HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
26 CORDOVANA Ester 1999 F ITA
27 REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
28 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
29 LEUNG Kay Sze Karina 2001 F HKG
30 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
31 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
32 NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
33 JEGOROVA Diana 1998 F LAT Daugavpils ISVS (LAT)
34 ANISSIMOVA Polina 1998 F EST Rünnak (EST)
35 KIVIMÄKI Eeva 1999 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
36 TALEN Andra 1999 F EST VK Musketär (EST)
37 KUTUKOVA Vladislava 1998 F EST SBSK Draakon (EST)
38 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
39 VITELLI Asja 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
40 IVANOVA Maria 2000 F RUS Kolpino St. Petersburg (RUS)
41 FAZZINI Camilla 2001 F ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
42 TARAKANOVA Alika 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
43 VILCANE Jana 1999 F LAT Daugavpils ISVS (LAT)
43 VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
45 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
46 BRACALE Lidia Sofia 2000 F ITA C.N. Posillipo Napoli (ITA)
47 SIHVO Vilhelmiina 2000 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
48 1st round LAZAREV Laura 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
49 1st round CHACON Camila 2001 F VEN
50 1st round KILTER Katarina 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
51 1st round HANNI Kaia 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
52 1st round SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
53 1st round EKBLOM Ellen 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
54 1st round FILIPPOVA Natalia 1999 F RUS Start St. Petersburg (RUS)
54 1st round VOROTNEVA Anna 1999 F RUS
56 1st round PELTONEN Anna 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
57 1st round MCGONAGLE Rosie 1998 F IRL [i] FOYLE (IRL)
58 1st round PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERMANY       GER
1 N HANSCHKE Amelie 1998 F GER
1 N TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
1 N MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
1 N HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 N FINLAND       FIN
2 N MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
2 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
2 N SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 N ESTONIA       EST
3 N TALEN Andra 1999 F EST VK Musketär (EST)
3 N SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
3 N LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
3 N GULAKOVA Violetta 1998 F EST SBSK Draakon (EST)
4 N ITALY       ITA
4 N GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
4 N PANEBIANCO Cecilia 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
4 N SOFIA Giordana 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
5 N ITALY 2       ITA
5 N CANNIZZARO Alessia 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
5 N CORDOVANA Ester 1999 F ITA
5 N VITELLI Asja 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
6 N ITALY 3       ITA
6 N VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
6 N REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
6 N MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
7 N ESTONIA 2       EST
7 N GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
7 N KUTUKOVA Vladislava 1998 F EST SBSK Draakon (EST)
7 N KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
8 N ESTONIA 3       EST
8 N HANNI Kaia 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
8 N SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
8 N LAZAREV Laura 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
9 N ESTONIA 4       EST
9 N TARAKANOVA Alika 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
9 N KILTER Katarina 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
9 N TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
10 N RUSSIA       RUS
10 N IVANOVA Maria 2000 F RUS Start St. Petersburg (RUS)
10 N FILIPPOVA Natalia 1999 F RUS Start St. Petersburg (RUS)
10 N VOROTNEVA Anna 1999 F RUS

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SHELANSKI Isaac 1998 M USA
2 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
3 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
3 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
5 BRADFORD Jack 1998 M USA
6 YAMANAKA Mick 1998 M USA
7 WOLKOFF Joshua 1998 M USA
8 VASARAUDZIS Egils 1998 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
9 BOGERT Alexander 1999 M USA
10 EWART Stephen 1999 M USA
11 HOROWITZ Charles 1998 M USA
12 WILSON Sean 1999 M USA
13 COLE Elias 1999 M USA
14 CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
15 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
16 CROUSE Ulfric 2000 M USA
17 CHEONG Robin 1998 M USA
18 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 WILSON Nicolas 1999 M USA
20 PANTSIALEYEU Bahdan 1999 M BLR RCPhES (BLR)
21 KIM Dylan 1998 M USA
22 BRONFMAN Gabriel 1998 M USA
23 GAO Tiger 1998 M USA
24 MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
25 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
26 ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
27 YUAN Wesley 1998 M USA
28 SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
29 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
30 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
31 KULKA Peter 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
32 DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
33 DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
34 RAPPE Bastien 1998 M BEL
35 STENVALL Rurik 2000 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
36 FARSTAD Håkon Kolden 1998 M NOR Molde FK (NOR)
37 HEMELAERS Robbe 1998 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
38 SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
39 KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
40 MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
41 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
42 EDIN Erik 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
43 GEDZO Leon 2001 M EST SBSK Draakon (EST)
44 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
45 CICERO Sergio 1998 M ITA
46 DARASHKOU Anton 1999 M BLR RCPhES (BLR)
47 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
48 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
49 AHOKAS Ville 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
50 GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
51 ROUDBAR Samuel 1998 M BEL
51 PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
53 GULJAJEV Igor 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
53 CARUGO River 2000 M ITA CS IVREA (ITA)
55 STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
56 DRAGOI Nicolae 1998 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
57 PYSCHIK Paul-Philipp 1999 M GER Frankfurter TV (GER)
58 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
59 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
60 GUERRIERO Giorgio 2001 M ITA CS IVREA (ITA)
61 TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
62 SIMIN Erik 2001 M EST Tartu Kalev (EST)
63 LAO Mattias 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
64 JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
65 EAST William 1999 M GBR
66 HEIM Christian 2000 M ITA Circolo Nautico Posillipo (ITA)
67 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
68 1st round LAURMANN Kaspar Joonas 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
69 1st round ANTEKEIER Aidan 1998 M USA
70 1st round SOTO DE GRAEVE Luca 1998 M BEL Scherma Aalst (BEL)
71 1st round SEPP Tony 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
72 1st round ZALESAK Adam 1998 M SVK BSK Bratislava (SVK)
73 1st round KOPPEL Aron 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
74 1st round SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
75 1st round PASCHUK Mikhail 1999 M EST Tallinna Mook (EST)
76 1st round KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
77 1st round TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
78 1st round WERGELAND Odin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
79 1st round OLEYNIK Philipp 2000 M RUS
80 1st round SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
80 1st round PAJU Raul 1999 M EST En Garde Haapsalu (EST)
82 1st round MUHONEN Ilkka 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
82 1st round HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
84 1st round AHOKAS Aleksi 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ESTONIA       EST
1 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
1 N SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
1 N GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
1 N GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
2 N USA       USA
2 N BRADFORD Jack 1998 M USA
2 N EWART Stephen 1999 M USA
2 N PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
2 N CHEONG Robin 1998 M USA
3 N USA 2       USA
3 N WILSON Sean 1999 M USA
3 N SHELANSKI Isaac 1998 M USA
3 N CROUSE Ulfric 2000 M USA
3 N BRONFMAN Gabriel 1998 M USA
4 N USA 3       USA
4 N BOGERT Alexander 1999 M USA
4 N KIM Dylan 1998 M USA
4 N WILSON Nicolas 1999 M USA
4 N YUAN Wesley 1998 M USA
5 N USA 4       USA
5 N ANTEKEIER Aidan 1998 M USA
5 N GAO Tiger 1998 M USA
5 N THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
5 N YAMANAKA Mick 1998 M USA
6 N NORWAY       NOR
6 N ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
6 N DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 N RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
6 N STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
7 N BELARUS       BLR
7 N PANTSIALEYEU Bahdan 1999 M BLR RCPhES (BLR)
7 N DARASHKOU Anton 1999 M BLR RCPhES (BLR)
7 N MIKHALKOU Pavel 1999 M BLR RCPhES (BLR)
8 N NORWAY 2       NOR
8 N DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
8 N ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
8 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
8 N WERGELAND Odin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
9 N FINLAND       FIN
9 N SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
9 N KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
9 N MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
10 N WOLKOFF Joshua 1998 M USA
10 N CICERO Sergio 1998 M ITA
10 N EAST William 1999 M GBR
11 N NORWAY 3       NOR
11 N RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
11 N EDIN Erik 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
11 N FARSTAD Håkon Kolden 1998 M NOR Kristiansund FK (NOR)
11 N SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
12 N FINLAND 2       FIN
12 N PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
12 N SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 N SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
13 N FINLAND 3       FIN
13 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 N TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
13 N TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 N HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
14 N ESTONIA 2       EST
14 N KOPPEL Aron 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
14 N TRUUMAA Jaron 2002 M EST
14 N PASCHUK Mikhail 1999 M EST Tallinna Mook (EST)
14 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)