Back to list

Results

Kungsbacka Masters
SWE Kungsbacka
January 17, 2015 - January 18, 2015

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
3 LAROUSSI Julia 2001 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 BERGSTRÖM Josefine 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 KELLY Judith 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
6 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 GRINNEBY Dagmar 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
8 GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
9 GRANEVIK Elsa 2002 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
10 KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
11 ERICSON Maria 2001 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 WERNER Maja 1997 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
3 LUDÉEN Emma 1995 F SWE WFF Örebro (SWE)
3 MJELDHEIM Thea 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
5 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 MOBERG Hanne Sofie 1998 F NOR Bergens FK (NOR)
9 LÖFVENHOLM Linnea 1999 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 BERGER Synne 1999 F NOR Stavanger FK (NOR)
11 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
12 BIRKELAND Linn Helen Berge 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
13 WAGNE Anna 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
14 TÖRNSJÖ Clara 1996 F SWE GFK Göteborg (SWE)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
2 WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
3 WERNER Maja 1997 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
3 PERSSON Caroline 1986 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
5 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 HARTWIG LUNDH Charlotte 1966 F SWE FKK Arvika (SWE)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
2 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
3 ÅMOT HANSEN Simon 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
5 MOULIN Viktor 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 GRANEVIK Gunnar 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
9 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 HENRICSSON Malte 2000 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
13 TIGER Filip 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
14 OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
15 HJERT Hannes 2001 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
16 STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
17 KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 JERSILD Nils 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
19 TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
20 DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
21 ÅKERSTRÖM Frej 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 WILMOT Benjamin 2002 M NOR Kristiansund FK (NOR)
23 LINDSTRÖM Kaj 2000 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
24 SCHMEKEL Filip 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
25 WESTGAARD Morten Isaksen 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
26 GERMER Leopold 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
27 JIBREUS Herman 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
29 PETERS Max 2000 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
30 BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
31 BJÖRKBÄCK Erik 2002 M SWE A6 Jönköping (SWE)
32 JACOBSEN-RIVERTZ Tinius 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
33 NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
34 LUNDSTEIN Martin 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
35 1st round REITAN Mathias Ruud 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 BERGH Casper 1995 M NOR Bergens FK (NOR)
3 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
7 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
8 ADOLFSSON Felix 1997 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
9 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
11 BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
13 DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
14 NAZAROV Andrey 1999 M SWE [i] BoFK Boden (SWE)
15 HANSSON Rasmus 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
16 TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
17 MANUM Bendik Mogens 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
18 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
19 FARSTAD Håkon Kolden 1998 M NOR Molde FK (NOR)
20 KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
21 WERGELAND Odin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
22 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
23 RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
24 FOLDE Niklas 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
25 STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
26 LUNDH Oscar 1999 M SWE FKK Arvika (SWE)
27 HANSEN Robin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
28 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
29 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 BENDIKSEN Casper 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
31 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
32 MEUNIER Mathias 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
33 HAUGAN Max Henrik 1997 M NOR Bygdø FK (NOR)
34 TOREHOV Hampus 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
35 DAHLHEIM Bjørn Austin A. 1999 M NOR Molde FK (NOR)
36 HAGBERG David 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
37 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
38 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
39 BULL-BERG Johann Andreas 1999 M NOR Njård Fekting (NOR)
40 MARQUARDT Paul 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
41 FOLGERØD Sjur 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
42 MYKLEBUST Hans Magne 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
2 BERGH Casper 1995 M NOR Bergens FK (NOR)
3 LINDE Johan 1993 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 SCHARPFF Lars 1949 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 MANUM Bendik Mogens 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 LYDH Peter 1965 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
8 HAUGAN Max Henrik 1997 M NOR Bygdø FK (NOR)
9 KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
10 SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
11 SESMA Eduardo 1989 M ESP GFK Göteborg (SWE)
12 ACHOUR Adnane 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 TOREHOV Hampus 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 GRANEVIK Elsa 2002 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 GORDON ACHOUR Salma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
8 EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 SUNDWALL Sanna 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 CEDERQUIST Fanny 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
11 MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
12 BLICKANDER Emma 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 OLIN Johanna 1998 F SWE WFF Örebro (SWE)
3 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 MJELDHEIM Thea 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
5 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 BERGER Synne 1999 F NOR Stavanger FK (NOR)
7 BIRKELAND Linn Helen Berge 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
8 LÖFVENHOLM Linnea 1999 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
9 BERGSTRÖM Josefine 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
11 GEZELIUS Alicia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 WAGNE Anna 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
13 MOBERG Hanne Sofie 1998 F NOR Bergens FK (NOR)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 IVE Isaac 2003 M SWE AFF Göteborg (SWE)
3 BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 BJÖRKBÄCK Erik 2002 M SWE A6 Jönköping (SWE)
7 DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
8 WILMOT Benjamin 2002 M NOR Kristiansund FK (NOR)
9 LUNDEGREN Axel 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
10 OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
11 LUNDSTEIN Martin 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
12 KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
13 BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
14 BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
15 TIGER Viktor 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
16 RIDDERSTRÖM Gustav 2004 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
17 JANSSON Vincent 2004 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
18 FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
19 WITTBERG MOEN August 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
20 JANSON Daniel 2002 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
21 GÖTHLIN Gustav 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
22 OLOFSSON Jacob 2002 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
23 WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
24 RASMUSSEN Isaak 2003 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
25 SAND Tobias 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
3 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
7 HANSSON Rasmus 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
8 WERGELAND Odin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
9 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
10 ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
11 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 HANSEN Robin 1998 M NOR Bergens FK (NOR)
15 RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
16 FARSTAD Håkon Kolden 1998 M NOR Molde FK (NOR)
17 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
18 DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
19 STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
20 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
21 MOULIN Viktor 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
22 GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
23 FLØTTRE Fabian Jan 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
24 LUNDH Oscar 1999 M SWE FKK Arvika (SWE)
25 BENDIKSEN Casper 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
26 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
27 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 NAZAROV Andrey 1999 M SWE [i] BoFK Boden (SWE)
29 HJERT Hannes 2001 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
30 TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
31 WILLIAMS Nathan 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
32 KUTTI Adam 1998 M SWE WFF Örebro (SWE)
33 DITTMER Johan 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
34 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
35 SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
36 ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
37 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
38 HAGBERG David 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
39 ANGELSTEN Richard 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
40 RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
41 WESTESSON Lave 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
42 ENGBERG Ivar 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
43 HÖGBERG Melvin 1999 M SWE LFK Linköping (SWE)
44 DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
45 ÅMOT HANSEN Simon 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
46 FOLGERØD Sjur 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
47 STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
48 NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
49 WESTGAARD Morten Isaksen 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
50 GYLLENSPETZ MUNRO William 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
51 EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
52 OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
53 BULL-BERG Johann Andreas 1999 M NOR Njård Fekting (NOR)
54 NORDLUND Hugo 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
55 JACOBSEN-RIVERTZ Tinius 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
56 DAHLHEIM Bjørn Austin A. 1999 M NOR Molde FK (NOR)
57 1st round OLSEN Fredrik Indbo 1999 M NOR Stavanger FK (NOR)