Back to list

Results

Sachsen-Anhalt Meisterschaft
GER Wolfen
January 24, 2009 - January 25, 2009

Foil Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TROTHE Josie 2000 F GER FC Schkeuditz (GER)
2 WERNER Sophia 1999 F GER OSC Berlin (GER)
3 SOTHEN Ira 1999 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
4 KRAMER Lea 1999 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 KLEHR Käthe Sabine 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 REUTER Rebekka E. 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
8 KIESCHNICK Franziska 1999 F GER

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KINZEL Josefin 1998 F GER SC Berlin (GER)
2 STETZ Megan 1998 F GER FG Merseburger Raben (GER)
3 ALTENDORF Daniela 1998 F GER FG Merseburger Raben (GER)

Foil Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STOß Elisabeth 1997 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 KIESCHNICK Jessica 1997 F GER Fechtcentrum Halle (GER)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHÖBEL Sarah 1996 F GER FC Schkeuditz (GER)
2 KIRSCHEN Kim 1996 F GER SC Berlin (GER)
3 KINZEL Jessica 1996 F GER SC Berlin (GER)
4 LUDWIG Maëlle 1996 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
5 KAMRATOWSKY Tanja 1996 F GER FC Schkeuditz (GER)

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WARSOW Neele 1995 F GER SC Berlin (GER)
2 ENKE Sabine 1995 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 RAPP Marie-Luise 1995 F GER Fechtcentrum Halle (GER)

Foil Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WERNER Lennart 2000 M GER OFC Bonn (GER)
2 MIESEL Federico 1999 M GER OSC Berlin (GER)
3 FIEDLER Janis 1999 M GER FSG Greppin (GER)
4 FIEDLER Maximilian 1999 M GER FC Schkeuditz (GER)
5 WENDE Nils Fabius 1999 M GER FSG Greppin (GER)
6 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 OTTO Timmy 1999 M GER FG Merseburger Raben (GER)
8 DOLG Maximilian 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
9 METZNER Nicholas 1999 M GER FG Merseburger Raben (GER)
10 HOFMANN Albrecht 2001 M GER Fechtcentrum Halle (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHRÖTER Paul-Martin 1998 M GER SC Berlin (GER)
2 ECKARDT Lucas 1998 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 LEHMICKE Christian 1998 M GER FC Schkeuditz (GER)
4 BREIER Maximilian 1998 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
5 PLONSKY Manuel 1998 M GER FSC Berlin (GER)
6 WAGNER Felix 1998 M GER FG Merseburger Raben (GER)
7 MEINDL Ludwig 1998 M GER FG Merseburger Raben (GER)

Foil Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BIELER Martin 1997 M GER FC Leipzig (GER)
2 WÄCHTER Erik 1997 M GER
3 RIEMICHEN Nico 1997 M GER FSG Greppin (GER)
4 RABE Max 1997 M GER FC Schkeuditz (GER)
5 TSCHANNERL Aaron 1997 M GER
6 SUJEW Dietrich 1997 M GER [i] Fechtverein Bad Düben (GER)
7 NÖH Jonathan 1997 M GER FC Schkeuditz (GER)
8 FRIEDRICH Kevin 1997 M GER FSG Greppin (GER)
9 HEGEMANN Julius 1997 M GER

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz (GER)
2 GIROD Maxim 1996 M GER SC Berlin (GER)
3 JUNGE Rick Justin 1996 M GER FSC Nordhausen (GER)
4 MIELLER Tim 1996 M GER SC Berlin (GER)
5 RIETZE Marius 1996 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 BOLZE Alexander 1996 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
7 WÖHLERT Tobias 1996 M GER Fechtcentrum Halle (GER)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ANDERSCH Michel 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
2 MURCH Sebastian 1995 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 HEROLD Jakob 1995 M GER PSV Weimar (GER)
4 BROSE Johannes 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KIRSCHEN Kim 1996 F GER SC Berlin (GER)
2 KINZEL Jessica 1996 F GER SC Berlin (GER)

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WARSOW Neele 1995 F GER SC Berlin (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WÖHLERT Tobias 1996 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 BOLZE Alexander 1996 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 RIETZE Marius 1996 M GER Fechtcentrum Halle (GER)

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MURCH Sebastian 1995 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 ANDERSCH Michel 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 BROSE Johannes 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
4 KLOS Willy 1995 M GER Fechtcentrum Halle (GER)