European Championships U20 - Epee Men's U20 Team

Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
Feb 27, 2020 - Mar 2, 2020 | European Championships | Porec
1 N RUSSIA       RUS
1 N GANIN Igor 2000 M RUS
1 N LOMAGA Egor 2002 M RUS
1 N SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
1 N TOLASOV Artur 2002 M RUS
2 N ITALY       ITA
2 N ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
2 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 N GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
2 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
3 N FRANCE       FRA
3 N GUILLEMIN Pierre 2001 M FRA NIMES SE (FRA)
3 N JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
3 N LE BERRE Gaetan 2001 M FRA TOULON VAR (FRA)
3 N MESSIEN Alexis 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
4 N HUNGARY       HUN
4 N HAMILTON-MEIKE Jonathan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
4 N KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA Bekescsaba (HUN)
4 N OSMAN-TOUSON Maruan 2002 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
4 N UJVARI Andras 2001 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
Feb 27, 2019 - Mar 3, 2019 | European Championships | Foggia
1 N POLAND       POL
1 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
1 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
1 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
1 N SZKOP Wiktor 1999 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
2 N ITALY       ITA
2 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
2 N DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
2 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 N GAZZANIGA Giacomo 1999 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
3 N FRANCE       FRA
3 N CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
3 N CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
3 N NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
3 N PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
4 N ISRAEL       ISR
4 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
4 N GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
4 N PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
4 N YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
Mar 7, 2018 - Mar 11, 2018 | European Championships U20 | Sochi
1 HUNGARY       HUN
1 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
1 DEBNAR Gergely 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 ITALY       ITA
2 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
2 CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
2 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
3 FRANCE       FRA
3 CONTREPOIS Simon 1999 M FRA TOULON VAR (FRA)
3 MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
3 NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
3 PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
4 POLAND       POL
4 KALUZINSKI Tomasz 2001 M POL UKS MDK Olimp (POL)
4 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
4 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
4 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
Mar 5, 2017 - Mar 9, 2017 | European Championships U20 | Plovdiv
1 FRANCE       FRA
1 CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
1 DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
1 GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
1 NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
2 ITALY       ITA
2 CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
2 MARTINI Cosimo 1997 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
2 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
2 VISMARA Federico 1997 M ITA
3 HUNGARY       HUN
3 ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 ESZTERGALYOS Patrik 1997 M HUN OMS-Tata (HUN)
3 KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
4 GERMANY       GER
4 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
4 BUSCH Max 1997 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
4 UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
Mar 4, 2016 - Mar 9, 2016 | European Championships U20 | Novi Sad
1 HUNGARY       HUN
1 BAKOS Balint 1997 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
1 BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 ESZTERGALYOS Patrik 1997 M HUN OMS-Tata (HUN)
1 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
2 FRANCE       FRA
2 DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
2 LERUS ROULEZ Hendrick 1996 M FRA PARIS GRP (FRA)
2 PIANFETTI Andric 1998 M FRA PARIS GRP (FRA)
2 REBUS Gregory 1997 M FRA PARIS GRP (FRA)
3 CZECH REPUBLIC       CZE
3 D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
3 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
3 JURKA Tomas 1997 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
3 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
4 RUSSIA       RUS
4 BRUEV Georgiy 1997 M RUS
4 KNYSH Oleg 1997 M RUS
4 POSLUSHAEV Danila 1997 M RUS
4 RASSOLOV Alexey 1997 M RUS
Mar 1, 2015 - Mar 5, 2015 | European Championships U20 | Maribor
1 FRANCE       FRA
1 BOUILLOT Hippolyte 1995 M FRA PARIS GRP (FRA)
1 CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
1 DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
1 LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
2 HUNGARY       HUN
2 BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 ESZTERGALYOS Patrik 1997 M HUN OMS-Tata (HUN)
2 NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
3 ISRAEL       ISR
3 DRIZIN Ariel 1995 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
3 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
3 POZDNYAKOV Maxim 1997 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
3 VINNICKY Ariel 1995 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
4 GREAT BRITAIN       GBR
4 CURRAN JONES Tomas 1995 M GBR Brixton FC (GBR)
4 NICHOLS Harrison 1996 M GBR
4 SINCLAIR Aml 1997 M GBR
4 STEED Oliver 1997 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
Mar 3, 2014 - Mar 4, 2014 | European Championships U20 Team | Jerusalem
1 HUNGARY       HUN
1 BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
1 CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
1 HAMAR Balazs 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
2 UKRAINE       UKR
2 CHEREPAKHOV Mykyta 1994 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
2 STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
2 TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
2 VAULIN Oleksandr 1994 M UKR Lviv (UKR)
3 SPAIN       ESP
3 FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
3 IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
3 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
3 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
4 GREAT BRITAIN       GBR
4 BEAUMONT Nicholas 1995 M GBR
4 CURRAN JONES Tomas 1995 M GBR Brixton FC (GBR)
4 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
4 SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
Mar 3, 2013 - Mar 9, 2013 | European Championships | Budapest
1 ITALY       ITA
1 CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
1 ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
1 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
1 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
2 RUSSIA       RUS
2 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
2 GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
2 IVANOV Kirill 1994 M RUS
2 NAUMOV Sergey 1995 M RUS
3 GERMANY       GER
3 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
3 KUCHALSKI Tim 1994 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
3 SWIRIDOW Anton 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
4 SPAIN       ESP
4 BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
4 IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
4 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
4 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
Feb 28, 2012 - Mar 10, 2012 | European Championships U20 | Porec
1 RUSSIA       RUS
1 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
1 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
1 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
1 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
2 SPAIN       ESP
2 ARNANZ Adrian 1992 M ESP CREA-M (ESP)
2 MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
2 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
2 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
3 ITALY       ITA
3 ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
3 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
3 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
3 VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
4 HUNGARY       HUN
4 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
4 GYORFFY Kristof 1994 M HUN SZVASE Szombathely (HUN)
4 HAMAR Balazs 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
4 KISS Gergo 1993 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
Oct 24, 2010 - Oct 30, 2010 | European Championships | Lobnya
1 ITALY       ITA
1 BINO Gabriele 1991 M ITA
1 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
1 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
1 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
2 ISRAEL       ISR
2 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 HAIT Jonatan 1994 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
2 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 YARINOVSKY Roman 1991 M ISR
3 UKRAINE       UKR
3 DYACHENKO Vsevolod 1991 M UKR
3 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
3 SYMONENKO Oleksiy 1991 M UKR
3 TYMO Evgen 1992 M UKR KIEW (UKR)
4 POLAND       POL
4 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
4 SWOROWSKI Wojciech 1991 M POL RMKS Rybnik (POL)
4 SZWALBE Rafal 1991 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
4 WRONA Kamil 1991 M POL KKS Krakow (POL)
Nov 1, 2009 - Nov 2, 2009 | European Championships U20 | Odense
1 HUNGARY       HUN
1 BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR [i] BVSC 2 (HUN)
1 GYORGYI Levente-Tamas 1991 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
1 SUTO David 1991 M HUN DVE Miskolc (HUN)
1 UJVARI Daniel 1991 M HUN
2 ISRAEL       ISR
2 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 LANDAU Daniel 1990 M ISR
2 PROKHOROV Dmytry 1990 M ISR
2 YARINOVSKY Roman 1991 M ISR
3 ITALY       ITA
3 BINO Gabriele 1991 M ITA
3 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
3 CONCILIO Francesco 1990 M ITA
3 MASSERA Davide 1990 M ITA
4 POLAND       POL
4 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
4 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
4 SOBIECKI Jan 1991 M POL AZS AWF Krakow (POL)
4 SWOROWSKI Wojciech 1991 M POL RMKS Rybnik (POL)
Nov 3, 2008 - Nov 4, 2008 | European Championships U20 | Amsterdam
1 ITALY       ITA
1 CIPRIANI Andrea 1989 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
1 FERRARIS Luca 1989 M ITA
1 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
1 SCHIAVINA Riccardo 1989 M ITA
2 HUNGARY       HUN
2 BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR [i] BVSC 2 (HUN)
2 BUDAI Daniel 1989 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
2 FILE Matyas 1991 M HUN Balaton (HUN)
2 HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
3 UKRAINE       UKR
3 BOREYKO Denys 1989 M UKR KIEW (UKR)
3 HEREY Anatolii 1989 M UKR
3 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
3 PONOMARENKO Yaroslav 1989 M UKR
4 POLAND       POL
4 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
4 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
4 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
4 ROKOSZ Lukasz 1989 M POL Muszkieter Gliwice (POL)
Oct 29, 2007 - Oct 30, 2007 | European Championships U20 | Prag
1 ITALY       ITA
1 FERRARIS Luca 1989 M ITA
1 MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
1 RIVOLTA Samuele 1988 M ITA
1 TRAGER Matthew 1988 M ITA
2 FRANCE       FRA
2 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
2 BOISSEAU Guillaume 1988 M FRA LE CHESNAY (FRA)
2 BOREL Yannick 1988 M FRA
2 MASMEJEAN Thomas 1988 M FRA
3 RUSSIA       RUS
3 GAISIN Ramil 1988 M RUS
3 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
3 VAFIN Ramil 1990 M RUS
3 VELIKANOV Alexander 1988 M RUS
4 AUSTRIA       AUT
4 BINDER Fabian 1988 M AUT FUL Linz (AUT)
4 CASNY Dietmar 1988 M AUT FUL Linz (AUT)
4 GRUBER Christopher 1988 M AUT FUL Linz (AUT)
4 KREINBUCHER Juergen 1989 M AUT FCT Treibach (AUT)
Nov 1, 2006 - Nov 2, 2006 | European Championships U20 | Poznan
1 SWITZERLAND       SUI
1 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
1 LAMON Sebastien 1987 M SUI SES Sion (SUI)
1 MESSMER Tobias 1988 M SUI SEB Basel (SUI)
2 HUNGARY       HUN
2 BUDAI Daniel 1989 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
2 CSOBO David 1987 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
2 LOSONCZI David 1987 M HUN DVE Miskolc (HUN)
2 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
3 RUSSIA       RUS
3 GADIEV Ruslan 1987 M RUS
3 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
3 TOROPYGIN Serguey 1987 M RUS
3 VELIKANOV Alexander 1988 M RUS
4 GERMANY       GER
4 FLIERL Emanuel 1988 M GER TG Rohrbach (GER)
4 MUTZE Maximilian 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
4 SAWICKI Paul 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
4 TRAN Te-Mao 1988 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
Nov 1, 2005 - Nov 8, 2005 | European Championships U20 | Tapolca
1 FRANCE       FRA
1 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
1 MORGADO Tiago 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
1 PENSO-TSAI Adrien 1986 M FRA
1 RICHER Jeremy 1987 M FRA PARIS RCF (FRA)
2 HUNGARY       HUN
2 CSOBO David 1987 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
2 LOSONCZI David 1987 M HUN DVE Miskolc (HUN)
2 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
2 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
3 ITALY       ITA
3 BERTINETTI Roberto 1986 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
3 MANCINI Lorenzo 1987 M ITA
3 MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
3 SERPERO Fabio 1986 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
4 SWITZERLAND       SUI
4 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
4 LAMON Sebastien 1987 M SUI SES Sion (SUI)
4 MESSMER Tobias 1988 M SUI SEB Basel (SUI)
4 PICTET Louis 1987 M SUI SEG Geneve (SUI)
Oct 31, 2004 - Nov 6, 2004 | European Championships U20 | Espinho
1 FRANCE       FRA
1 GARBAY Romain 1986 M FRA LEVALLOIS (FRA)
1 MOIGNETEAU Pierre 1985 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
1 RICHER Jeremy 1987 M FRA PARIS RCF (FRA)
1 SICOT Bastien 1985 M FRA NIMES SE (FRA)
2 CZECH REPUBLIC       CZE
2 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
2 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
2 CERMAK Jan 1986 M CZE
2 JUNGMANN Ales 1986 M CZE
3 RUSSIA       RUS
3 AVDEEV Anton 1986 M RUS
3 GADIEV Ruslan 1987 M RUS
3 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
3 SIDOROV Denis 1985 M RUS
4 ROMANIA       ROU
4 ANDREI Radu 1986 M ROU CS Satu Mare (ROU)
4 KORTYANU Cosmin 1987 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
4 POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
4 TARDI Otto 1985 M ROU CSM Oradea (ROU)
Nov 4, 2003 - Nov 11, 2003 | European Championships U20 | Porec
1 ITALY       ITA
1 BINO Michele 1985 M ITA
1 FELLI Roberto 1984 M ITA
1 UFFICIALI Andrea 1984 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
1 VOGNA Stefano 1984 M ITA
2 GERMANY       GER
2 BAYER Thorsten 1984 M GER FC Offenbach (GER)
2 BUCHBENDER Michael 1985 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 LAUNER Steffen 1986 M GER
2 LUDWIKOWSKI Sascha 1984 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 POLAND       POL
3 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
3 BACZEK Marek 1985 M POL
3 KOSTKA Karol 1986 M POL AZS AWF Krakow (POL)
3 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
4 HUNGARY       HUN
4 BARTOS Balint 1984 M HUN FLESS Budapest (HUN)
4 HORVATHY Denes 1984 M HUN
4 KESZLER David 1986 M HUN
4 PREKOP Gyoezoe 1985 M HUN
Nov 4, 2002 - Nov 10, 2002 | European Championships U20 | Conegliano
1 FRANCE       FRA
1 CANU Mathieu 1983 M FRA
1 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
1 LOISEAU Cedric 1983 M FRA CHALONS CHAM (FRA)
1 SICOT Bastien 1985 M FRA NIMES SE (FRA)
2 HUNGARY       HUN
2 BARTOS Balint 1984 M HUN FLESS Budapest (HUN)
2 CSOHAY Norbert 1983 M HUN
2 PREKOP Gyoezoe 1985 M HUN
2 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
3 ITALY       ITA
3 CIPRIANI Achille 1983 M ITA CS LEGNANO (ITA)
3 PIZZO Paolo 1983 M ITA
3 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
3 VOGNA Stefano 1984 M ITA
4 RUSSIA       RUS
4 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
4 RADOUGINE Igor 1984 M RUS
4 STROUTCHKOV Andrei 1983 M RUS
4 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
Nov 13, 2001 - Nov 18, 2001 | European Championships U20 | Keszthely
1 UKRAINE       UKR
2 POLAND       POL
3 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
4 SWITZERLAND       SUI
Oct 30, 2000 - Nov 5, 2000 | European Championships U20 | Antalya
1 POLAND       POL
2 FRANCE       FRA
3 GERMANY       GER
4 SWITZERLAND       SUI
Nov 15, 1999 - Nov 21, 1999 | European Championships U20 | Viana do Castelo
1 UKRAINE       UKR
1 N CHUMAK Dmytro 1980 M UKR
1 N KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
1 N KHVOROST Maksym 1982 M UKR
2 GERMANY       GER
2 N FETZER Tillmann 1982 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 N KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N PFEIFFER Jens-Steffen 1981 M GER
2 N SCHNEIDER Achim 1981 M GER SV Böblingen (GER)
3 HUNGARY       HUN
3 N HORVATH Arpad 2000 M POL
3 N LUKACS Attila 1981 M HUN
3 N REDLI Andras 1983 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
3 N SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
4 CZECH REPUBLIC       CZE
4 N BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
4 N SOCHOR Frantisek 1981 M CZE USK Praha (CZE)
4 N STRAJT Jiri 1981 M CZE
4 N TUMA Jakub 1980 M CZE
Nov 4, 1998 - Nov 8, 1998 | European Championships U20 | Bratislava
1 FRANCE       FRA
1 N BOISSE Eric 1980 M FRA ST GRATIEN (FRA)
1 N FRICOT Adrien 1980 M FRA
1 N JEANNET Fabrice 1980 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
1 N MEYNADIER Julien 1979 M FRA
2 POLAND       POL
2 N KAMINSKI Krzysztof 1980 M POL
2 N MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
2 N SOBIERAJ Michal 1981 M POL
2 N WIERCIOCH Adam 1980 M POL
3 RUSSIA       RUS
3 N LIALINE Sergei 1979 M RUS
3 N SELINE Alexei 1979 M RUS
3 N SELINE Viatcheslav 1981 M RUS
3 N SLIVKA Serguei 1979 M RUS
4 UKRAINE       UKR
4 N CHUMAK Dmytro 1980 M UKR
4 N JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
4 N KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
4 N NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR