Back to list

Results

Trofeo Maestro Dario Codarin
AUT Klagenfurt
October 26, 2019 - October 27, 2019

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
2 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
3 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
3 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
5 N GALASSI Matteo 2005 M ITA
6 N KO Benedek 2003 M HUN
7 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
8 N AEBERSOLD Alban 2004 M SUI SEG Geneve (SUI)
9 N CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
10 N HORDON Illia 2003 M UKR
11 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
12 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
13 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
14 N GERBER Jacob 2003 M SUI AFCB Bern (SUI)
15 N KALO Adam 2004 M HUN
16 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
17 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
18 N PALAZZI Alessandro 2004 M ITA
19 N DZIURA Stanislaw 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
20 N KURHAN Volodymyr 2004 M UKR
21 N MUKOID Kyrylo 2003 M UKR
22 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
23 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
23 N PASQUON Davide 2003 M ITA
25 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
26 N RZYCZNIAK Wojciech 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
27 N HIRTLING Marton 2004 M HUN
28 N TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
29 N BASSI Filippo 2003 M ITA
30 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
31 N GUTIERREZ-SARABIA Nicholas 2003 M HUN Vasas (HUN)
32 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
33 N RYADNINSKYI Ivan 2005 M UKR Kharkiv (UKR)
34 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
35 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
36 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
37 N PAULIK Tamas 2004 M HUN KRVSE (HUN)
38 N CARUSI Giacomo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
39 N SOMODY Soma 2004 M HUN
40 N PLAKSIN Dmytro 2005 M UKR
41 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
42 N NAZAREVYCH Vladyslav 2003 M UKR
43 N JONES Hal 2003 M GBR
44 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
45 N FAVRE Aurèle 2004 M SUI FCB Bern (SUI)
45 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
45 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
48 N URSINI Andrea 2003 M ITA
49 N BEZUCH Krzysztof 2004 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
50 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
51 N GRABOVSKYI Oleksandr 2003 M UKR
52 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
53 N VERDUCHI Giacomo 2005 M ITA
54 N GYENES Andras 2003 M HUN
55 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
56 N SOCHA Antoni 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
57 N VASYLYSHYN Dmytro 2004 M UKR
58 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
59 N RASPOPTSIS Evangelos 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
60 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
61 N VASUMI Tommaso 2005 M ITA
62 N JAKUBOWSKI Olaf 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
63 N POLGAR Gabriel 2003 M SUI CAL Lausanne (SUI)
64 N PROCHAZKA Ondrej 2005 M CZE
65 N VINCENZI Luca 2004 M ITA
66 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
67 N PAPANITZ Akos 2003 M HUN
68 N ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
68 N URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
70 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
71 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR
72 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
73 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
74 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
75 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
76 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
77 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
78 N FARKAS Peter 2003 M HUN
78 N CHECCO Filippo 2005 M ITA
80 N GLINKA Jan 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
81 N NEMETH Zeteny 2004 M HUN
82 N VALLEE Tancrede 2003 M SUI CEFL Florimont (SUI)
83 N SEBESAN Claus 2003 M ROU
84 N PLESE Jakov 2003 M CRO
85 N WESOLOWSKI Mikolaj 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
86 N GORCZANSKI Tymoteusz 2003 M POL AZS AWF Krakow (POL)
87 N KO Agoston 2005 M HUN
88 N PULITI Lucio 2005 M ITA
89 N CSABAI Mate 2003 M HUN
89 N MACHEK Krystof 2003 M CZE
89 N MARGHESCU Rares 2005 M ROU
89 N KEMECSEI Kornel 2004 M HUN
93 N PERUGINI Alessandro 2003 M ITA
94 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
94 N COLLENBERG Tito 2003 M SUI LUG Lugano (SUI)
96 N HUTAS Barna 2004 M HUN
97 N MATOUŠEK David 2004 M CZE
98 N MARCZAK Wojciech 2005 M POL
98 N KOTALA Jan 2004 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
100 N NOVAK Martin 2004 M CZE
101 N KAZMIERSKI Maciej 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
102 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
103 N KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
104 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
105 N MORLANG Nick 2005 M GER Lohausener SV (GER)
106 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
107 N MOREK Kacper 2003 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
108 N BONELLI Tommaso 2004 M ITA
109 N MOSER Dominik 2004 M SUI AFCB Bern (SUI)
110 N NICOLI Pietro 2003 M ITA
111 N DENICOLAI Samuele 2004 M ITA CS Genova Scherma (ITA)
112 N HÜRLIMANN David 2004 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
113 N MERCZ Adam 2003 M HUN Szolnok SI (HUN)
114 N BONDAREV Danyil 2003 M UKR
115 N BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
116 N COMOLATTI Michele Pio 2003 M ITA
117 N PAPP Andrei 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
118 N RAMUZ Jeremy 2003 M SUI FCB Bern (SUI)
119 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
120 N SCARLAT Cris 2004 M ROU
121 N ORLANDO Noé 2004 M SUI BFC Basel (SUI)
122 N FILEK Ireneusz 2005 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
123 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
124 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
125 N LANDOVSKY Matyas 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
126 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
127 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
128 N BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
129 N PATRONE Alex 2004 M ITA
130 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
131 N KUREK Jakub 2004 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
132 N STEMPEL Jan 2003 M CZE
133 N TRUMBELJ Viktor 2003 M SLO
133 N STIRBER Sebastian 2004 M CZE SC Praha (CZE)
135 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
136 N BACIU Stefan 2004 M ROU
137 N SOUREK Karlo 2005 M CRO
138 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
139 N PAVLIN Jakob 1899 M SLO SK Ljubljana (SLO)
140 N KRAL Jiri 2004 M CZE
140 N CONVERTINI Iacopo 2005 M ITA
142 N OLEJNICZAK Kamil 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
143 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
144 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
145 N POHNAN Krystof 2004 M CZE SC Praha (CZE)
146 N FARKAS Domos 2003 M HUN
147 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
148 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
149 N AL-FADAAQ Jaber 2005 M QAT
150 N ZAKI Adam 2003 M QAT
151 N BORCSOK Koppany 2005 M HUN
152 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FC Treibach (AUT)
153 N SIMUNKOVIC Marko 2005 M CRO
154 N SVABY Jakub 2003 M SVK BSK Bratislava (SVK)
155 N VESELY Vojtech 2004 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
156 N SALVARINAS Alexandros 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
156 N SIMUNKOVIC Luka 2004 M CRO
158 N MUMENTHALER Colin 2004 M SUI CEFL Florimont (SUI)
159 N BROULIS Alexandre 2003 M SUI CAL Lausanne (SUI)
160 N KOSTOVCIK Alex 2005 M SVK Willard Kosice (SVK)
161 N 1st round GOLLOWITSCH Stanislaus 2004 M AUT FU Linz (AUT)
162 N 1st round BUDER Noah 2004 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
162 N 1st round RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
162 N 1st round GRUJIC Kosta 2006 M SRB
165 N 1st round PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
165 N 1st round MATUSHKO Petro 2003 M UKR
167 N 1st round SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
168 N 1st round DEISL Markus 2005 M AUT HSV St. Johann (AUT)
169 N 1st round POPESCU Alexandru 2005 M ROU
170 N 1st round CHORNOGOD Illia 2005 M UKR
171 N 1st round BAGATTONI Federico 2003 M ITA
172 N 1st round MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
173 N 1st round DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
174 N 1st round AMBERGER Stephan 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
175 N 1st round CHALVATZIS Vasileios 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
176 N 1st round RISTIC Nemanja 2005 M SRB
177 N 1st round LENKEFI Soma Boldizsar 2004 M HUN
178 N 1st round PARAFINIUK Lukasz 2004 M POL WLKS Kmicic Częstochowa (POL)
178 N 1st round GERHARTZ Benedict 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
180 N 1st round KRAJLAH Luka 2003 M SLO
181 N 1st round KOZLOWSKI Arkadiusz 2003 M POL
182 N 1st round DITRICH Jonatan 2004 M CZE
183 N 1st round FLORA Oliver 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
184 N 1st round PURCAREA Dinu 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
185 N 1st round MAVROMATIS Achilleas 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
185 N 1st round RANKL Julian 2007 M AUT FC Treibach (AUT)
187 N 1st round KRASNOVSKÝ Juraj 2004 M SVK BSK Bratislava (SVK)
187 N 1st round DABIC Juraj 2003 M CRO
189 N 1st round BOZIC Brin 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
190 N 1st round VACHOVEC Matěj 2005 M CZE
191 N 1st round DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
192 N 1st round VELICHKOSKI Jovan 2004 M MKD
193 N 1st round BOZHINOVSKI Simon 2005 M MKD
194 N 1st round HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
195 N 1st round NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
196 N 1st round MOSCHIDIS Alexandros 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
197 N 1st round PUSTEJOVSKY Vladimir 2003 M CZE
198 N 1st round PAVLOVIC Luka 2005 M SRB
199 N 1st round MIKODANIC Ivan 2003 M CRO
199 N 1st round MAZUR Daniil 2005 M UKR
201 N 1st round GAISLER Jakub 2005 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
202 N 1st round SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT
202 N 1st round BALER Bernard 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
204 N 1st round TABORSKY Lukas 2004 M CZE
204 N 1st round DEMEK Samuel 2004 M SVK
206 N 1st round KNEPP Matej 2006 M SVK
207 N 1st round PERKO Filip 2003 M SLO SS Nova Gorica (SLO)
208 N 1st round SPITZER Florian 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
209 N 1st round NIKOLOVSKI Nikola 2004 M MKD
210 N 1st round FILIPCIC Roko 2005 M CRO
211 N 1st round ROHNER Stefan 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
0 F 1st round STIEGER Florian 2004 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
0 F 1st round LEVENTIDIS Ioannis 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)