Back to list

Results

World Cup
ESP Sabadell (Barcelona)
February 15, 2020 - February 16, 2020

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
2 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
3 N BRAVO Kenji 2001 M USA
3 N DANIEL Ashton 2001 M USA
5 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
7 N ZHANG Daniel 2004 M USA
8 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
9 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
10 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
11 N LIU Patrick 2002 M CAN
12 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
12 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
14 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
15 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
16 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
17 N GASSNER Ethan 2001 M USA
18 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
19 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
20 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
21 N LOUIE Bryce 2002 M USA
22 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
23 N SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
24 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
25 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
26 N GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
27 N ANANE Anas 2004 M FRA
28 N COLAMARCO Federico 2000 M ITA
29 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
30 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
31 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
32 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
33 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
34 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
35 N LOPEZ Carlos Daniel 2001 M MEX
36 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
37 N CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
38 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
39 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
40 N OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
41 N MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
42 N KOVAL Anton 2001 M RUS
43 N EMMER Chase 2004 M USA
44 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
45 N CHEN James 2003 M USA
46 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
47 N EVANS Cameron 2002 M GBR
48 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
49 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
50 N MURTEIRA Jose 2001 M POR A.E.J.G. (POR)
51 N KRAVTSOV Daniil 2002 M RUS
52 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
53 N WANG Brian 2001 M USA
54 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
55 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
56 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
57 N YU Eric 2003 M USA
58 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
59 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
60 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
61 N DROZDOV Aleksandr 2002 M RUS Spartak St. Petersburg (RUS)
62 N ALARCON David 2003 M CHI
63 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
64 N FAUL Paul-Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
66 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
67 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
68 N CERVANTES Diego 2001 M MEX
69 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
69 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
71 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
72 N ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
73 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
75 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
76 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
77 N BLAIR Samuel 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
78 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
79 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
80 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
81 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
82 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
83 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
84 N SHERSTNEV Daniil 2001 M RUS
85 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
85 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
87 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
88 N OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
89 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
90 N MARCOS Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
90 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
92 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
93 N GUENNOU Louis 2001 M GBR
94 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
95 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
96 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
97 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
98 N ARGOTE Andres 2002 M VEN
98 N URIBE GOMEZ Sebastian 2000 M COL
100 N NURUMOV Galim 2004 M KAZ
101 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
102 N STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
103 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
104 N ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
104 A PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
106 N ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
107 N ESTACA Joao 2002 M POR
108 N SAFINOV Niyazbek 2000 M KAZ
109 N LIZAMA Diego 2003 M CHI
110 N VIEU Bruno 2003 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
111 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
112 N SOUSA Rodrigo 2001 M ESP CE-M (ESP)
113 N 1st round MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
114 N 1st round GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
115 N 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
116 N 1st round MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
117 N 1st round SOYOYE Caspar 2002 M NGR MTV München (GER)
118 N 1st round CALVO Yann 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
118 N 1st round DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
120 N 1st round FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
121 N 1st round ANATSKO Denis 2001 M KAZ
122 N 1st round SANTANA Alejandro 2002 M ESP ATENEO-M (ESP)
122 N 1st round KAUTH Levin 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
124 N 1st round CAMAYO GUERRERO Isaac 2006 M COL
125 N 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
126 N 1st round GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
127 N 1st round SAMPSON Dominic 2002 M GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
127 N 1st round COLMENAR Federico 2004 M ESP
127 N 1st round DE PAZ Vidal 2004 M ESP ATENEO-M (ESP)
130 N 1st round BAUDCHON Florent 2002 M FRA
131 N 1st round MURILLO DIAZ Jorge Eduardo 2000 M COL
132 N 1st round GOMEZ Eloy 2002 M ESP
133 N 1st round GRAJALES MENA Miguel Angel 2001 M COL
134 N 1st round BRAVO Sahel 2003 M ESP
135 N 1st round LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
136 N 1st round CZUCKERMANN Niran 2002 M ISR Hapoel Acco (ISR)
136 N 1st round RAMIREZ LARENA Alejandro 2002 M ESP
138 N 1st round GASPERINI Loïc 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
139 N 1st round BALLESTER Oriol 2003 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
140 N 1st round SANCHEZ MONTOYA Juan David 2002 M COL
140 N 1st round LUNEY Rowan 2002 M IRL
140 N 1st round RODRIGO Sergi 2004 M ESP
143 N 1st round MOLINERO Felipe 2004 M ESP
F 1st round KHARRAT Jean Francois 2002 M LBN
F 1st round NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)