Back to list

Results

Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
GER Kenten
November 9, 2013 - November 10, 2013

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EIFLER Larissa 1999 F GER TV Wetzlar (GER)
2 VOLKMANN Valentina 1998 F GER TSG Eislingen (GER)
3 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 BARTH Julia 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
5 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
8 ROTH Katrin 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 FAUSER Lisa 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
10 STEIGER Annika 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 OTTENBACHER Cara 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 HIRN Laura 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
13 DOMAGALA Vivien 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
14 LAUX Lea-Carlotta 1998 F GER FC Lütjensee (GER)
15 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
16 KOSEL Antonia 1997 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
17 HUMM Regina 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
18 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
19 KASPERS Maren 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 WAGNER Katharina 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
24 OBERKIRCH Lina 1998 F GER Königsbacher SC (GER)
25 KOCH Lara Katharina 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 WILHELM Lena 1997 F GER KTF Luitpold München (GER)
27 BUSCHBAUM Julia 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
28 STRÖMER Céline 1997 F GER OFC Bonn (GER)
29 GUTBRECHT Julia 1997 F GER TV Ratingen (GER)
30 KÖLLNER Kassandra 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
31 PIECHA Marta 1998 F GER OFC Bonn (GER)
32 TRAN Marie-Claire 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 TOMALIK Lena 1999 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
34 ERTZ Marlene 1997 F GER FR Nürnberg (GER)
35 BORETZKI Nadine 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
36 MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 RÜTGERS Lisa 2000 F GER TV Ratingen (GER)
39 FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
40 ALEFS Luisa Katharina 1997 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
41 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
42 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
43 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
44 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
45 TURVOLD Marie 1999 F GER TV Alsfeld (GER)
46 DOMKE Katharina 2000 F GER TV Jahn Oelde (GER)
47 BORETZKI Nicole 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
48 VON GIERKE Indira 1997 F GER KTF Luitpold München (GER)
49 VERBEKE Iria 1998 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
49 POLENSKE Sofia 2000 F GER TV Ratingen (GER)
51 HELL Alexandra 1997 F GER FR Nürnberg (GER)
52 KLAMM Amelie 2001 F GER TV Jahn Oelde (GER)
53 KLEMM Charlotte-Marie 1998 F GER PSV Rostock (GER)
54 BOLTE Hannah 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
55 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
56 FALB Rosa 2001 F GER KTF Luitpold München (GER)
57 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
58 LAUSCH Lara 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
59 BEYFUSS Nuria 1997 F GER MTV München (GER)
60 SINGER Paula 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
61 SZILAGYI Kinga 1998 F GER FR Nürnberg (GER)
62 PETRAUSCHKE Antonia 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
63 LIEBIG Anna 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
64 VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
65 BROMISCH Dana 1999 F GER TV Ratingen (GER)
66 BULFON Antonia 1999 F GER KTF Luitpold München (GER)
67 STEPHAN Lara 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
68 PHILIPPI Lea 2000 F GER TV Ratingen (GER)
69 TROMPETA Clara 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
70 HELLWIG Kay Marie 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
71 LANGGUTH Rahel 1999 F GER TV Ratingen (GER)
72 HERMESSE Emma 1999 F BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
73 1st round PFLAUM Sarah 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
74 1st round WIEGANDT Nele 1997 F GER PSV Rostock (GER)
75 1st round TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
76 1st round HARTEL Laura 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
77 1st round ZYCH Justine 1998 F BEL
78 1st round BINDER Katja 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
79 1st round KRÖLL Sarah 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
80 1st round SEEFELD Lena Marie 2000 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
81 1st round FRICKE Anna 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
82 1st round KNAPP Jana Sophie 2000 F GER KTF Luitpold München (GER)
83 1st round STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
84 1st round STEIN Katharina 1999 F GER Königsbacher SC (GER)
85 1st round GÖRKE Franka 1999 F GER TSV Kenten (GER)
86 1st round MOULEN Lisa 2001 F GER TSV Kenten (GER)
87 1st round ALEFS Sophie Carlotta 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
87 1st round DIETSCH Annika 1998 F GER TSV Kenten (GER)