Back to list

Results

Tournoi de la ville de Dijon
FRA Dijon
February 17, 2018 - February 18, 2018

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
3 CEBULA Anne 1998 F USA
3 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
5 SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
6 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
7 VIERHELLER Giana 1998 F USA
8 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
9 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
10 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
11 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
12 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
13 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
14 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
15 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
16 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
17 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
18 KESAEVA Marina 1999 F RUS
19 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
20 CANDREVA Greta 2002 F USA
21 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
22 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
23 VANBENTHUYSEN Barbara 1998 F USA
24 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
25 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
26 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
27 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
28 SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
28 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
30 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
31 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
33 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
34 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
35 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
37 RIZZI Andrea Vittoria 1998 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
38 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
40 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
41 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
42 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
43 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
44 HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
45 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
46 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
47 NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
48 PIATTI Sabrina 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
49 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
49 TOVAR KARAINDROS Oriana 1998 F COL
51 MANNI Chiara 1998 F ITA Pentamodena (ITA)
52 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
53 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
54 CHATELUS Heloise 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
55 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
56 NAGAI Anna 2002 F JPN
57 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
58 GALI Rocio 2000 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
59 CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
60 SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
61 VISCONTI Claire 1998 F FRA ORNON ESCR (FRA)
62 ZAKHARENKO Antonina 2000 F RUS
63 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
64 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
65 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
66 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
67 MANGANO Ariana 2001 F USA
68 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
69 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
70 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
71 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
72 KAWASE Tamae 1998 F JPN
73 SHEFFIELD Lake 2001 F USA
74 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
75 BEKEN Solane 2001 F BEL
75 JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
77 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
78 GRAFEUILLE Sofia 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
79 VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
80 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
80 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
80 BURKHARD Isabelle 2001 F SUI FCB Bern (SUI)
83 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
84 O'REILLY Meghan 1999 F USA
85 LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
86 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
86 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
88 BARBIER Faustine 2001 F FRA DOUAI CE (FRA)
89 BOULLANGER Zoe 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
90 KELLER Camille 2001 F FRA ST AVOLD MJC (FRA)
91 JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
91 NAKAURA Yuzuki 1998 F JPN
93 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
94 NARITA Ruka 2000 F JPN
94 BEAUNES Eloise 2000 F FRA KOUROU GELDA (FRA)
96 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
97 DRAEGER Alma 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
98 KOMABA Minami 1998 F JPN
99 GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
100 LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
100 TAGLIABO Francesca 1998 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
102 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
103 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
104 BARGEOT Heloise 2000 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
105 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
106 GON Anais Carla 2000 F ITA ASU Udine (ITA)
107 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
108 HARADA Saki 2000 F JPN
109 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
109 VALENTIN Amalia Nadav 2000 F ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
111 KUNA Jana 2000 F CRO
112 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
113 1st round LEE Cheuk Yiu 2002 F HKG
114 1st round JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
115 1st round TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
116 1st round BERNARD Margaux 2000 F FRA CHAUMONT CE (FRA)
117 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
117 1st round CHAN Tsz Ching 2001 F HKG
119 1st round BOURREAU Agathe 2000 F FRA BRON (FRA)
120 1st round DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
121 1st round TAKAHASHI Rie 1999 F JPN
122 1st round HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
123 1st round MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
124 1st round MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
125 1st round DE LANDTSHEER Ellen 2000 F BEL Confrerie Gent (BEL)
126 1st round VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
127 1st round SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
128 1st round VARELA Lea 2001 F FRA LES LILAS (FRA)
129 1st round AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
130 1st round REBOLLEDO Laura 2000 F ESP
130 1st round SAPIN Galadrielle Tünde 2001 F SUI CER Romont (SUI)
132 1st round MOBERG Hanne Sofie 1998 F NOR Bergens FK (NOR)
133 1st round OYA Nichika 2000 F JPN
134 1st round BIRKELAND Linn Helen Berge 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
135 1st round O'REILLY Aeryn 2001 F USA
136 1st round LO Wing Hei 2002 F HKG
137 1st round KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)