Back to list

Results

Glaive de Tallin
EST Tallin
March 15, 2013 - March 17, 2013

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
2 SONG Jae Ho 1990 M KOR
3 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
3 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
5 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
6 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
7 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
8 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
9 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
10 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
11 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
12 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
13 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
15 HEREY Anatolii 1989 M UKR
16 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
17 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
18 PIZZO Paolo 1983 M ITA
19 IMRE Geza 1974 M HUN
20 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
21 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
22 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
23 KHODOS Sergey 1986 M RUS
24 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
25 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
26 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
27 BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
28 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
29 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
30 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
31 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
32 AVDEEV Anton 1986 M RUS
33 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
34 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
35 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
36 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
37 BOREL Yannick 1988 M FRA
38 DONG Chao 1988 M CHN
39 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
40 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
41 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
42 CHANUT Florent 1988 M FRA NIMES SE (FRA)
43 SHERRILL Edward 1986 M USA
44 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
45 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
46 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
47 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
48 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
49 FILE Matyas 1991 M HUN Balaton (HUN)
50 BINO Gabriele 1991 M ITA
51 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
52 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
53 SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
54 HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
55 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
56 BLINOV Jevgeni 1989 M EST
57 KUZMICH Siarhei 1978 M BLR SC TUFB (BLR)
58 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
59 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
60 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
61 WANG Sen 1988 M CHN
62 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
63 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
64 WATSON Adam 1990 M USA
65 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
66 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
67 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
68 ADAMOV Anton 1990 M RUS
69 CIPRIANI Andrea 1989 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
70 TRAGER Matthew 1988 M ITA
71 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
72 CHATELUS Gautier 1967 M FRA PARIS UC (FRA)
73 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
74 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
75 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
75 GLEBKO Anton 1989 M RUS
77 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
78 RHEA Ralph 1983 M USA
79 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
80 JUSSIFOV Kenan 1990 M EST
81 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
82 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
83 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
84 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
85 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
86 VAN CLEEMPUT Robrecht 1984 M BEL
87 BAROGLIO Andrea 1987 M ITA CS Casale (ITA)
88 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
89 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI
89 SJANITA Jurijs 1988 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
91 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
92 GANIYEV Bakhtiyorjon 1982 M UZB
93 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
94 BOREYKO Denys 1989 M UKR KIEW (UKR)
95 RODRIGUEZ SUAREZ Ryan Aaron 1993 M MEX
96 MICHON Alessandro 1992 M LBN
97 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
98 CANDEIAS Ricardo 1984 M POR
99 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
100 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
101 ROSTAL Scott 1978 M USA
102 TRUJILLO Erick 1994 M MEX
103 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
104 KRUCZEK Piotr 1988 M POL AZS AWF Krakow (POL)
105 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
106 JARVE Sven 1980 M EST
107 CARRILLO Omar 1989 M MEX
108 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
108 NIKITIN Denis 1980 M KGZ
110 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
111 GAUTHIER Simon 1990 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
112 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
113 SYMONENKO Oleksiy 1991 M UKR
114 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
115 RENNU Tonis 1982 M EST
116 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
117 BERTOLAZZI Massimiliano 1987 M ITA
118 YERGLER Jonathan 1991 M USA
119 FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
120 AN Sung Ho 1985 M KOR
121 DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
122 SCHMITT Martin 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
123 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
124 HO Wai Hang 1996 M HKG
125 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
126 BAROUSKI Dzmitry 1991 M BLR SC TUFB (BLR)
127 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
128 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
129 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
130 ZHARSKYY Valeriy 1988 M UKR KIEW (UKR)
131 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
132 LAUNER Steffen 1986 M GER FC Leipzig (GER)
132 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
132 KWEON Youngjun 1987 M KOR
135 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
136 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
137 AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
138 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
139 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
140 SMITH Dwight 1987 M USA
141 SAINTE ROSE Thomas 1992 M FRA FORT DE F AE (FRA)
142 AZIZOV Elmar 1988 M EST
143 LEHTONEN Matias 1981 M FIN Kalpaveljet (FIN)
143 PETROV Roman 1991 M KGZ
143 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
146 WRONA Kamil 1991 M POL KKS Krakow (POL)
147 JIANG Chenyang 1992 M CHN
148 LYYTINEN Joonas 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
149 HERNANDEZ Dimas Ernesto 1983 M MEX
150 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
151 LU Min Nicola 1978 M HKG
152 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
153 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
154 MARKOVS Arturs 1988 M LAT
155 SILINS Arturs 1989 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
156 GRIPAS Artiom 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
157 MANDLA Marten 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
158 LEHIS Margo 1993 M EST En Garde Haapsalu (EST)
158 CHEN Yadong 1988 M CHN
160 HAMAR Balazs 1995 M HUN BVSC (HUN)
161 LANNO Georg-Marten 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
162 TONG Chun Kit Jonathan 1982 M HKG
162 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
164 ANTROPOV Viktor 1988 M EST
164 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
166 KEREKES Erwin 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
166 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
166 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
169 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
169 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
171 PRYOR Jason 1987 M USA
172 ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
173 BUHDEIMA Khaled 1983 M LBA
173 CHENG Pak Hang 1994 M HKG
175 KHAMITOV Gayrat 1992 M UZB
175 MO Kevin 1990 M USA
177 1st round HALLER Rudolf 1991 M GER FC Leipzig (GER)
178 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
179 1st round CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
180 1st round KIM Sangmin 1986 M KOR
180 1st round KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
182 1st round VONEN Joakim 1990 M NOR Bergens FK (NOR)
183 1st round ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
184 1st round MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
185 1st round SALM Juhan 1981 M EST Tallinna Mook (EST)
186 1st round BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
187 1st round HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
188 1st round GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
189 1st round GUSEVS Gennadijs 1971 M LAT ESPA Daugava (LAT)
190 1st round LIMARDO Francisco 1987 M VEN
191 1st round MUTSENIK Stanislav 1992 M EST Tartu Kalev (EST)
192 1st round ELDEIB Alexander 1995 M USA
193 1st round GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
194 1st round CASERTANO Lorenzo 1988 M USA
195 1st round DRAGUNOV Roman 1980 M EST
196 1st round BAKER Matthew 1982 M NZL
197 1st round LEE Jungham 1991 M KOR
198 1st round KOROKNAY-PÁL Andras 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
198 1st round ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
200 1st round WU Siu Cheung 1981 M HKG
201 1st round POST Vadim 1978 M EST
202 1st round VOMERO Nicholas 1990 M USA
202 1st round PAHN Henry 1973 M EST
204 1st round RUSSAKOV Aleksandr 1983 M EST
205 1st round ALLIKA Marno 1982 M EST
205 1st round JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
207 1st round EHALA Eduard 1973 M EST
208 1st round KJELLEVOLD Patrick 1989 M NOR Bergens FK (NOR)
209 1st round ALLIKSAAR Renee 1994 M EST Tallinna Mook (EST)
210 1st round HEIKKARI Matias 1993 M FIN Kalpaveljet (FIN)
211 1st round MADAR Indrek 1972 M EST
211 1st round MOODY Jimmy 1986 M USA
213 1st round GASCON Willian 1995 M VEN
214 1st round LUKASH Dmitri 1984 M EST
215 1st round PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
216 1st round LOPATENKO Andrii 1993 M UKR KIEW (UKR)
217 1st round ALEXANIN Sergey 1990 M KAZ
218 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
219 1st round HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)