Back to list

Results

2019 Deutsche Meisterschaft
GER Laupheim
May 4, 2019 - May 5, 2019

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
2 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N SEYD Julian Dominic 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N FENDT Lucas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 N BIRKENMAIER Marco 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
6 N KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
8 N MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
10 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
11 N GIEßER Leon 2001 M GER FC Leipzig (GER)
12 N ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
13 N KELPE Bendix 2003 M GER FG Segeberg (GER)
14 N BRANDTS Robert 2002 M GER Lüdenscheider TV (GER)
15 N TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
16 N GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
17 N VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
18 N SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
20 N KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
21 N KOVAL Anton 2001 M GER FC Leipzig (GER)
22 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 N KLEINER Lukas 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
25 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
26 N MEZES Christian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 N BRINKHOFF Max 2001 M GER TV Paderborn (GER)
28 N VOLK Gabriel 2000 M GER Päd. Baden Baden (GER)
29 N DEIßLER Niklas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
30 N MICHALSKI Julius 2001 M GER FC Leipzig (GER)
31 N ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
32 N HUSEMANN Luca 1999 M GER EFG Essen (GER)
33 N RIEBLINGER Manuel 1999 M GER TV Augsburg (GER)
34 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
35 N WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
36 N PETERS Tamino 2001 M GER MTV München (GER)
37 N GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
38 N PONCE HENRICH Sebastian 2001 M GER FC Grunewald (GER)
39 N SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
40 N OLDENBURG Finn 2002 M GER SSG Bensheim (GER)
41 N BOEHNKE Joram 2000 M GER FG Segeberg (GER)
42 N GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
43 N PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
44 N TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
45 N FISCHER Marcel 2000 M GER BW Schneidhain (GER)
46 N BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
47 N STEPHAN Felix 2001 M GER FC Leipzig (GER)
48 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 N LINOW Rasmus 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
50 N REMPFER Fabio 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
51 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
52 N JENN Keanu 2001 M GER FC Oldenburg (GER)
53 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
54 N FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
55 N DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
56 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
57 N BAKAY Sedat 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 N KALLENBRUNNEN Mark 1999 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
59 N KIEBULA Artur 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
60 N FERMOR Henry 1999 M GER FG Segeberg (GER)
61 N KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
62 N RIEBLINGER Fabian 1999 M GER TV Augsburg (GER)
63 N IXKES Tassilo Che Maria 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
64 N RÖDER Marius 2002 M GER TV Paderborn (GER)
65 N SATURNO Luca 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
66 N LOCHNER Jan-Christoph 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
67 N WINKLER Sebastian 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
68 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
69 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
70 N BAUER Aaron 1999 M GER FC Rüsselsheim (GER)
71 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
72 N KRAMER Michael 2003 M GER TV Augsburg (GER)
73 N OLLERMANN Paul 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
74 N IXKES Tibór Leander 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
75 N WASZAK Phil 1999 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
76 N WEIGEL Johannes 1999 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
77 N ZU STOLBERG Ferdinand 2003 M GER TV Augsburg (GER)
78 N BEHNKE Otto 2003 M GER TV Augsburg (GER)
79 N 1st round STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
80 N 1st round TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
81 N 1st round HOLLÄNDER Leonhard 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
82 N 1st round HANS Bastian 1999 M GER TG Rohrbach (GER)
83 N 1st round AUERSWALD Marius 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
84 N 1st round WEGNER Moritz 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
85 N 1st round KOIOS Christos 1999 M GER SV Böblingen (GER)
85 N 1st round THIELE Tom 2000 M GER FC Leipzig (GER)
85 N 1st round DIEMER Simeon 2002 M GER TV Paderborn (GER)
88 N 1st round BOPP Dietrich 2001 M GER Fechterring Hochwald (GER)
89 N 1st round PALTZ Simon 2002 M GER Fechterring Hochwald (GER)
90 N 1st round SCHIECHEL Leandro 2000 M GER MTV Ingolstadt (GER)
91 N 1st round FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein (GER)
92 N 1st round KOCBEK Vincenc Niclas 2002 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
93 N 1st round WIESE Hendrik 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
94 N 1st round BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
0 F 1st round HORNUNG Jan 2003 M GER TV Haueneberstein (GER)