Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
2 N HONG Sein 2002 F KOR
3 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
3 N RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
5 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
6 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
7 N RHODES Zander 2003 F USA
8 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
9 N KO Christelle Joy 2002 F HKG
10 N SONG Shihong 2002 F CHN
11 N PUSTILNIK Nicole 2002 F ISR
12 N TAKEZAWA Shiori 2002 F JPN
13 N KIM Nayoon 2002 F KOR
14 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
15 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
16 N CATANTAN Samantha Kyle 2002 F PHI
17 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
18 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
19 N HUANG Qianqian 2002 F CHN
20 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
21 N MORITA Mai 2002 F JPN
22 N BORODAENKO Alina 2004 F RUS
23 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
24 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
25 N CAMACHO Sara 2002 F MEX
26 N TAKEYAMA YUZUHA 2004 F JPN
27 N MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
28 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
29 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
30 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
31 N CHAN Nok Sze Daphne 2005 F HKG
32 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
33 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
34 N CLARKE Genevieve 2002 F IRL OFC Bonn (GER)
35 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
36 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
37 N GU Jun 2002 F CHN
38 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
38 N KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
40 N MO Byeoli 2004 F KOR
41 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
42 N WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
43 N VELMA Emilia 2002 F IRL
44 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
45 N JACOB Lena 2002 F NZL
46 N LIN Annie 2002 F CAN
47 N MAK Tinney 2003 F CAN
48 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
49 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
50 N CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE (HUN)
51 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
52 N DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
53 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
54 N MURALIDHARAN Mayuri 2004 F AUS
55 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
56 N CHEUNG Kemei 2005 F SGP
56 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
58 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
59 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
60 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
61 N KOURKOULOU KOUSOUNI Charitini Antonia 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
62 N CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
63 N WU Sophia 2002 F HKG
64 N BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK VMD (CRO)
65 N BALDI Valentina 2003 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
66 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
67 N TALAVERA Daena Louise 2004 F PHI
68 N TESTA BARBATO Wendy 2004 F COL
69 N ONG Philippa Jean Ziyi 2004 F MAS Touche Fencing Club (MAS)
70 N CHANG Hsin 2002 F TPE
71 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
72 N BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
73 N ZEBOUDJ Sonia 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
74 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
75 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
76 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
77 N EVERETT Imogen 2003 F NZL
78 N BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
79 N LIM Rachel Mary Li-Hsuen 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
79 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
81 N MCGILLION-MOORE Kaitlyn 2004 F IRL
82 N BODOVA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
83 N ALBREIKI Noora 2002 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
84 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
85 N 1st round EROS Nikol 2002 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
86 N 1st round ALVITO Ines 2004 F POR
87 N 1st round KRYSHYNA Alena 2002 F BLR
88 N 1st round LEZINSKA Lisa 2002 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
89 N 1st round NEZAR Shahd 2002 F EGY
90 N 1st round SHINNAKERDCHOKE Chayanutphat 2005 F THA
90 N 1st round MONTECINOS Lisa 2002 F CHI
92 N 1st round GROESS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
93 N 1st round CHEN Shiuan-An 2003 F TPE
94 N 1st round MEKRA Vasiliki Ariadni 2003 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
95 N 1st round HEISKARI Vilhelmiina 2003 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
96 N 1st round WU Jo-Chen 2003 F TPE
97 N 1st round KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
98 N 1st round DIMAS Constanca 2003 F POR GCP (POR)
99 N 1st round TODOROVA Alexandra 2003 F BUL
100 N 1st round HANY Salma 2005 F EGY
101 N 1st round BRECHERET Carolina 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
101 N 1st round NASKARI Ariadni 2005 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
103 N 1st round CARVALHO Marta 2003 F POR
104 N 1st round JORDENS Heloise 2003 F BEL
105 N 1st round JELICIC Julija 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
106 N 1st round STOYKOVA Kalina 2002 F BUL Escalibur (BUL)
107 N 1st round SHI Jing Emily 2004 F AUS
108 N 1st round HOLLAND Naomi 2003 F NZL
109 N 1st round TSONEVA Sofia 2004 F BUL Volov (BUL)
110 N 1st round MOOSA Zainb 2004 F UAE
A 1st round KHARRAM Shahad 2002 F UAE Al Shabab Alarabi (UAE)
A 1st round MEBARKI Meriem 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)