Back to list

Results

Copenhagen Cadet Circuit
DEN København
January 20, 2018 - January 21, 2018

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 SEVERINI Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
1 BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
1 RINALDI Pietro 2002 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
1 LONGO Luca Tommaso 2001 M ITA CS Roma (ITA)
2 ITALY 2       ITA
2 SCOPPA Bruno 2002 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
2 MANGIAGLI Mirko 2002 M ITA CS Acireale (ITA)
2 RODIA Federico Alfonso 2001 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
2 MOCHI Francesco 2001 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
3 NORWAY       NOR
3 DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
3 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
3 HEIERVANG Elias Degland 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
4 ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
4 YASSER Ahmed 2002 M EGY
4 RAMDAN Ibrahim 2001 M EGY
5 ESTONIA       EST
5 GEDZO Leon 2001 M EST SBSK Draakon (EST)
5 KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
5 PRIIMAGI Henrik 2003 M EST En Garde Haapsalu (EST)
5 SIMIN Erik 2001 M EST Tartu Kalev (EST)
6 ITALY 3       ITA
6 LOPARCO Giovanni 2002 M ITA
6 CONTARINO Leonardo Maria 2001 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
6 RECCIA Davide 2001 M ITA
6 PELLA Dario 2001 M ITA
7 GREAT BRITAIN       GBR
7 SCOTT PAYNE Edward 2004 M GBR
7 KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
7 GRIMSHAW Nick 2003 M GBR Stockport SC (GBR)
7 FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
8 AZERBAIJAN       AZE
8 SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
8 GULIYEV Barat 2002 M AZE
8 ALIYEV Khalid 2001 M AZE
8 JAHANGIROV Javid 2002 M AZE
9 GREAT BRITAIN 2       GBR
9 MASON Luke 2001 M GBR
9 MACPHERSON Steven 2001 M GBR
9 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
9 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
10 SWEDEN       SWE
10 SCHMEKEL Filip 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
10 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 HÅKANSSON Gustav 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 GREAT BRITAIN 3       GBR
11 MAY Toby 2002 M GBR
11 MORRISON Dylan 2001 M GBR
11 LEE Max 2001 M GBR
11 TOOGOOD Luke 2001 M GBR Club Activ 8 (GBR)
12 ESTONIA 2       EST
12 TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
12 SHAPOVALOV Kiril 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
12 DARVISH-KOJORI Jonathan 2002 M EST Tartu Kalev (EST)
12 LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
13 AUSTRALIA       AUS
13 ZENG William 2001 M AUS
13 DALE George 2001 M AUS
13 OHRT Jacob 2002 M AUS Heidenheimer SB (GER)
14 GREAT BRITAIN 4       GBR
14 ASHFORTH Myles 2002 M GBR
14 BALLARD Dylan 2001 M GBR
14 HINWOOD James 2001 M GBR
15 QATAR       QAT
15 AL-BADER Yousef 2001 M QAT
15 AL-MALKI Saoud 2001 M QAT
15 AL-DAHNAME Mohammed 2003 M QAT
16 ESTONIA 3       EST
16 HANSTEIN Braian 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 MEISTER Andri 2001 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 TERAL Demis 2002 M EST En Garde Haapsalu (EST)
17 NORWAY 2       NOR
17 OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
17 BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
17 GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
18 DENMARK       DEN
18 JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
18 JEPPESEN Tobias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
18 DIEMER Alfred 2003 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 SWEDEN 2       SWE
19 SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
19 SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 RASMUSON Ludvig 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
19 JIBREUS Herman 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
20 NORWAY 3       NOR
20 KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
20 AALRUD Nicklas Ekhold 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
20 STOKNES Samuel Klouman 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
21 EGYPT       EGY
21 ELSHERIF Mustafa 2003 M EGY
21 ELSHERIF Ahmed 2001 M EGY
21 RASHAD Omar 2003 M EGY